پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:25

پیشی گرفتن SME چینی از PayPal در ثبت اختراعات مربوط به کریپتو کارنسی و بلاک چین

اوایل سال جاری میلادی، گروه خبری Chonqing Daily گزارش داده است که شرکت IPR Daily یک لیست از شرکت ها را به ترتیب تعداد اختراعات مربوط به شبکه بلاک چین (بستر فعالیت کریپتو کارنسی) لیست کرده که SME چینی توانسته در این رده بندی بهترین رتبه را به دست بیاورد. البته این مسئله باعث تعجب نیست و شرکت های فناوری مانند علی بابا، تنسنت و پینگ را می توان در راس این لیست قرار داد چرا که این کمپانی های چینی در سال های گذشته پول زیادی در زمینه بلاک چین و علی الخصوص کریپتو کارنسی هزینه کرده اند.

 شرکت های چینی بزرگی در این لیست بوده اند و می توان گفت که تنها یک نام در این لیست توانسته است تاثیر بسیار زیادی در بازار داشته باشد. شرکت Xiaoyudian در رتبه 66 این لیست و بالاتر از نام های بزرگی مانند شرکت مخابرات ژاپن، NTT و پلت فرم پرداخت PayPal قرار گرفته که این مسئله در دنیای کریپتو کارنسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در ادامه بیشتر در این زمینه با شما صحبت خواهیم داشت.

SME و PayPal

رسانه مستقر در چونگ کینگ به دنبال آن است تا دلایلی را به دست بیاورد که این شرکت کوچک توانسته تا این حد در زمینه تحقیقات مربوط به بلاک چین پیشروی کرده و بر این اساس ارزش گذاری روی بیت کوین را انجام داده است. چونگ کینگ به عنوان یک شرکت چینی با حدود 300 کارمند و تمرکز بر ارائه وام در مقیاس های کوچک در حال فعالیت است و به عنوان یک شرکت فین تک شناخته می شود و در سال گذشته استفاده گسترده ای از بلاک چین و کریپتو کارنسی داشته است و برای به دست آوردن کمک های مالی از این اطلاعات استفاده کرده است. همچنین این شرکت به عنوان یک استفاده کننده از بلاک چین و به دنبال آن از کریپتو کارنسی ها بیشتر شناخته می شود.

با شرکت چینی فعال در زمینه کریپتو کارنسی و بلاک چین بیشتر آشنا شوید

به طور کلی می توان گفت که منطقه Liangjiang به عنوان یک مرکز صنعتی و فناوری اطلاعات شناخته می شود و از سال های گذشته متخصصان بلاک چین و کریپتو کارنسی از ایالات متحده آمریکا به این کشور برای تحقیق در زمینه کریپتو کارنسی و بلاک چین رفته اند. برای کمک به شرکت ها در استخدام محققان بلاک چین در سطح فوق دکترا این مرکز فناوری در سال های گذشته فعالیت بسیار زیادی داشته و همچنین بورسیه بسیار خوبی را در زمینه کریپتو کارنسی و بلاک چین به محققان در این زمینه ارائه می کند.

Cryptocurrencies

این شرکت ها همچنین 10 درصد از درآمد عملیاتی خود را برای پرداخت در زمینه تحقیقات در زمینه کریپتو کارنسی اختصاص می دهد و بیشتر از 14 درصد از کارمندان، سطح علمی بالاتر از کارشناسی ارشد و دکتری را دارند که قطعا می تواند برای رشد علمی مناسب باشد. این شرکت در میان سال های 2017 تا 2019 هزینه ای برابر با 7.4 میلیون دلار را در زمینه کریپتو کارنسی، بلاک چین و سایر موارد مربوطه اختصاص داده است.

چونگ کینگ دیلی ادعا می کند که در نتیجه همه این موارد، 148 درخواست در زمینه ثبت اختراع بزرگ در زمینه هوش مصنوعی، بلاک چین، کریپتو کارنسی و مدل سازی داده های کلان از آگوست سال جاری به این دفتر ارائه شده که از این میزان حدود 30 مورد از دفاتر خارج از کشور قرار دارند. شانزده حق اختراع نیز صرفا برای پذیرش فناوری بلاک چین و کریپتو کارنسی ارائه گشته که در این میان نیز حدود 1.5 میلیارد دلار وام به اختراعات ثبت شده برای تجاری سازی آن ها اختصاص داده شده و از این روی می توان گفت که چینی ها فعالیت زیادی در زمینه کریپتو کارنسی داشته اند.

بلاک چین

کلام آخر

کریپتو کارنسی را می توان یکی از مهم ترین موضوعاتی دانست که امروزه از اهمیت بسیار زیادی به خصوص در تجارت پیدا کرده است و همانطور که پیداست، شرکت های فناوری که در کشور چین هستند فعالیت زیادی در خصوص بستر شبکه سازی آن یعنی بلاک چین انجام می دهند. چین روابط خوبی با ایران دارد و اشخاصی که قصد دارند در این زمینه فعالیت داشته باشند می توانند با این شرکت ها از راه دور فعالیت داشته باشند. سرمایه گذاری در کریپتو کارنسی بسیار گزینه خوبی است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x