پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 10:42
افت بیت کوین

پایان سلطه گاو نر و آغاز بازار خرس، حمام خون در بازار Crypto

بازارهای رمزنگاری با افت روبرو هستند، بیت کوین برای اولین بار از 23 می به زیر 33 هزار دلار سقوط کرد. اتریوم به طور مشابه زیر 2500 دلار سقوط کرد.

حرکت نزولی در حالی است که شاخص های نزولی همچنان برای بیت کوین انباشته می شوند، تحلیلگر مشهور ویلیام کلمنته، مشخص کرد که استخراج کنندگان بیش از 5 هزار بیت کوین در هفته گذشته فروخته اند. ارزش تقریبی 164 میلیون دلار با قیمت های فعلی.

تیموتی پیترسون، نویسنده رمزنگاری، همچنین تأکید کرد که قیمت بیت کوین برای 17 روز متوالی زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) باقی مانده است. وی اظهار داشت: این معیار همیشه پایان گاو نر و آغاز بازار خرس را نشان می دهد.

اگرچه به نظر می رسد بازارها یک جهش کوچک در طی روز دارند اما  بیتکوین در حال حاضر نزدیک به 33 هزار دلار معامله می شود و پس از سقوط به 32،400 دلار و ETH در حال حاضر دست خود را برای  2،500 دلار تغییر می دهد پس از عقب نشینی از پایین ترین سطح از حدود 2430 دلار هر دو بازار از زمان ارسال تقریبا 15٪ خراب شده اند در 3 ژوئن 39.600 دلار و 2900 دلار بالاترین قیمت های محلی مربوطه.
با این حال، در حالی که اتریوم و بیتکوین طی هفته های اخیر ارزش خود را کاهش داده اند، جریان سرمایه برای محصولات سرمایه گذاری رمزنگاری نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی به سمت اتر تمایل دارند. بر اساس گزارش 7 ژوئن از CoinShares، محصولات سرمایه گذاری بیت کوین در هفته گذشته شاهد رکورد خروجی 141 میلیارد دلار بوده در حالی که محصولات اتر 22 میلیون دلار ورودی داشته است.
بیت کوین

بازارهای رمزنگاری 200 میلیارد دلار در بازار خرسی تخلیه می کنند، علت چیست؟

بازارهای دارایی Crypto صبح روز سه شنبه در حالی که تقریباً 200 میلیارد دلار طی 24 ساعت گذشته از بین رفته است، به رنگ سرخ درآمده است. کل سرمایه بازار در جریان تجارت صبح سه شنبه آسیا با کاهش 11 درصدی از 1.74 تریلیون دلار به پایین ترین سطح 1.55 تریلیون دلار کاهش یافت.

فروش گسترده منجر به از بین رفتن تقریبا 200 میلیارد دلار از دارایی های دیجیتال و بازگشت به فیات شده است. این پایین ترین بازارها از 30 می است که به آن سقوط کرده است و ممکن است ریزش قیمت بیشتری در راه باشد. کمترین سقف کل بازار طی اصلاح فعلی مربوط به 24 می بود که به 1.46 تریلیون دلار کاهش یافت. هرچند بازارها هنوز 50 درصد بالاتر از ابتدای سال 2021 هستند.

اثر ایلان ماسک روی قیمت

معامله گر و تحلیلگر فنی Rekt Capital بیشتر تحرکات بازار در سال جاری را به گردن ایلان ماسک و تسلا می اندازد. در طی 24 ساعت گذشته هیچ توییت محرمانه دیگری از طرف میلیاردر فناوری وجود نداشته است که بتواند این تخلیه فعلی را کاتالیز کند.

به نظر می رسد آخرین دور از FUD ناشی از ترس نظارتی در حملات اخیر باج افزارهای ایالات متحده است که ارزهای رمزپایه را دوباره در کانون توجه قرار داده است زیرا قانونگذاران و سیاستمداران بارها آن‌ها را برای استفاده در فعالیت های جنایی انگشت می گذارند.

بیت کوین در روز انتشار این محتوا  9٪ کاهش یافته و به 32900 دلار رسیده است. بر اساس اعلام CoinGecko، فروش شدید منجر به ریزش تقریباً 4000 دلار از قیمت بالای 36700 دلاری روزانه خود شده است.

Crypto YouTuber Lark Davis اشاره کرده است که صلیب مرگ اکنون بسیار اجتناب ناپذیر است. مرگ بیت کوین هر روز نزدیکتر می شود و با کنش قیمت فعلی به احتمال زیاد افزایش می یابد! شاخص ترس و طمع بیت کوین در پایین ترین سطح از زمان سقوط بازار در مارس 2020 است و در زمان نوشتن این مقاله حدود 13 نگه داشته است.

حمام خون در بازار Crypto

طبق معمول، بقیه بازار در حال حاضر بیشتر از بیت کوین ریزش داشته است. اتریوم در روز سقوط 10 درصدی را کاهش داده و به 2500 دلار رسیده است زیرا به نظر می رسد برای پایین آمدن پایین تر، بیشتر سقوط کند.

Binance Coin با افت 13 درصدی به زیر 350 دلار رسید، Cardano با افت 11 درصدی به 1.50 دلار رسید و Dogecoin با سقوط 13 درصدی به 0.32 دلار رسیده است.

در حین حمام خون ارزهای رمزنگاری شده، امروز فقط ارزهای ثابت سبز هستند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x