پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 8:51
پل بایننس

پروژه پل بایننس (Binance Bridge) چیست؟

پروژه پل بایننس با هدف افزایش قابلیت همکاری بین بلاکچین‎ های مختلف راه اندازی شده است. و این اجازه را می‎‌دهد تا هر کسی دارایی رمزنگاری شده خود را به نشانه‎‌های بسته بندی شده Binance Chain  و Binance smart chain تبدیل کند.

با این روش می‎توانید از USDT, ETH, BTC و دارایی‎ های دیگر خود در DApp زنجیره هوشمند بایننس اسمارت چین استفاده کنید. در حال حاضر کمی مشکل در فضای رمزنگاری وجود دارد. بلاکچین‎ های مختلف واقعا قادر نیستند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اگر معامله‎ ای با بیت کوین انجام دهید بلاکچین اتریوم نمی‌‎تواند از وقوع آن مطلع شود. اگر کمی بیشتر دقیق شویم و به آینده دقت کنیم احتمالا با فناوری جدیدی این مشکل برطرف خواهد شد. با این حال یک راه حل سریعتر که اکنون در دسترس می‎ باشد سکه‎ ها و نشانه‎ های بسته بندی شده می ‎باشد.

توکن ‎های بسته بندی شده به شما این امکان را می‌‎دهد که از سکه‎‌ها و نشانه‎‌های بومی زنجیره جدید مانند بایننس اسمارت چین استفاده کنید.

پل بایننس

پروژه پل بایننس Binance Bridge Project

پروژه پل بایننس یک پروژه زنجیره ‎ای است که هدف آن افزایش همکاری بین بلاکچین‎ های مختلف می‎‌باشد. این بستر در اصل به کاربران اجازه می‎‌دهد که هر کسی سکه‎ های انتخاب شده را به توکن‎‌های بسته بندی شده یا رپد توکن تبدیل کند تا بتواند در بایننس چین و بایننس اسمارت چین از آنها استفاده شود.

این دارایی ‎های دیجیتالی مانند ETH, BTC, ATOM, LINK, XRP, LTC, USDT, ONT, XTZ, DOT و موارد دیگر را به اکوسیستم بایننس چین بیاورد. با استفاده از پورتال پل بایننس تنها با چند کلیک ساده می‎‌توانید به نقدینگی میان زنجیره ‎ای در بایننس چین و بایننس اسمارت چین دسترسی پیدا کنید.

عملکرد پل بایننس

بسته بندی یک سکه یا رمز در نسخه اسمارت چین در واقع کاملا ساده است. با استفاده از سرویس پل بایننس می‎توانید رمز ارزهای مختلف را بین بلاکچین ‎های بومی مانند بایننس  اسمارت چین و بایننس چین جابجا کنید. به عنوان مثال اگر USDT را از اتریوم به بایننس اسمارت چین انتقال دهید پل بایننس از خدمات تبدیل بین زنجیرهای خود استفاده می‎کند و اتریوم ERC-20 را به بایننس BEP-2 یا بایننس BEP-20 جابجا می‎کند.

در حال حاضر پروژه پل بایننس از انتقال بین زنجیره ‎ای TRC-20 و ERC-20 پشتیبانی می‎ کند. همانطور که در جریان هستید ERC-20 یک استاندارد توکن محبوب بسیار گسترده در اتریوم می‎‌باشد. TRC-20 استاندارد مشابهی برای شبکه TRON است. به عنوان یک حاشیه BEP-2 یک استاندارد توکن در بایننس اسمارت چین است و واحد پول هر دو زنجیره BNB می‎‌باشد.

زمانی که تنظیم همه پارامترها انجام شود زمان تبدیل کاملا کوتاه مدت خواهد بود و اجرای یک تبدیل متقاطع تقریبا در حدود چند دقیقه انجام می‎‌گیرد. البته این مدت زمان نیز به مدت زمان تایید شبکه بلاکچین نیز بستگی دارد. بسته به زنجیره ی بلاکی که سعی در تبدیل آن را دارید، ممکن است روندی کاملا مشابه مدت زمان بیشتری را در صف انتظار تایید بایستید. این روند تایید در زمان شلوغی و فعالیت زیاد در شبکه مدت زمان بیشتری را طول می‌‎دهد.

بایننس

تتا آنجا که به هزینه‌‎ها مربوط می‌شود، پل بایننس هزینه‌‎ ای برای تبدیل دریافت نخواهد کرد. شما تنها کافی است کارمزد معاملات شبکه را در زنجیره بلاکی که در حال تبدیل آن هستید، پرداخت کنید. برای استفاده از پل بایننس شما نیازی به تشکیل یک حساب بایننس ندارید. رابط پل بایننس بدون نیاز به ثبت نام یک حساب بایننس برای هر آدرسی امکان دسترسی را فراهم کرده است.

از سویی دیگر  در صورتی که یک حساب بایننس داشته باشید سپرده و برداشت برای تعدادی از دارایی‎ های BEP-2 و BEP-20 باز خواهد بود. به این ترتیب دیگر نگران بسته بندی دارایی‎‌ها نباشید. شما می‎‌توانید آنها را مانند رمز ارزهای دیگر ذخیره، معامله و منتقل کنید.

 پنهان کردن Peg-in و بیرون کشیدن Peg-out چیست ؟

ویژگی ‎Peg in (گیره یا پنهان کردن) به شما این امکان را می‎‌دهد تا از بلاکچین‌‎های بومی به توکن‎‌های بایننس اسمارت چین یا بایننس چین تبدیل شوید برعکس Peg out (بیرون کردن از حالتی) به معنای تبدیل ازتوکن‎‌های بایننس چین و بایننس اسمارت چین به نشانه‎‌های بومی است. برای تکمیل Peg in ابتدا به یک کیف پول سازگار مانند بایننس چین ولت یا متاماسک نیاز داریم.

زنجیره‌‎ای را که می‎ خواهید از آنجا تبدیل کنید انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را در آن مشخص کنید. پل بایننس آدرسی را برای شما ایجاد می‎‌کند که باید واریز خود را به آن انجام دهید. برای واریز به این آدرس شما یک پنجره زمان در اختیار خواهید داشت که ثانیه شمار آن برای شما در حال شمارش است.

اگر در این مدت بودجه را به آدرس ارسال کنید پل بایننس مقدار معادل توکن بسته بندی شده را به آدرس بایننس چین و بایننس اسمارت چین برای شما ارسال می‌کند. هنگامی که یک معامله کامل شد پل بایننس توکن‎‌ها را قفل می‎‌کند، و اتصال به زنجیره هوشمند بایننس کامل می‎شود. این زمانی است که می‎‌توانید از نشانه‎‌های ثابت استفاده کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر می‌‎خواهید مبلغ زیادی را تبدیل کنید بهتر است ابتدا با مقدار کمی شروع کنید. به این ترتیب می‌‎توانید پیش از انجام همه کارها تمام جوانب را بررسی کنید که همه چیز مرتب باشد. متناوبا می‎‌توانید همین فرایند را مستقیما روی بایننس انجام دهید.

پروژه پل بایننس ابزاری مهم برای سازگاری متقابل در فضای بلاکچین‎‌ ها با نشانه‎‌های بومی متنوع می‌‎باشد. هر کسی می‎تواند سکه‌‎ها و توکن‌‎ها را برای استفاده در بایننس چین یا بایننس اسمارت چین تبدیل کند. تعداد نشانه‌‎هایی که باید پشتیبانی شوند با گذشت زمان افزایش میابد و منجر به نقدینگی در زنجیره هوشمند بایننس خواهد شد.

پل بایننس فقط قطعه کوچکی از یک پروژه بزرگتر است. بایننس قصد دارد نقدینگی میان زنجیره‎ای مختلف را حتی بیشتر از حالا افزایش دهد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x