پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:53
polygon پلیگان

پالیگان Polygon(MATIC سابق) چیست؟ دلیل رشد بیش از 35 درصدی آن چیست؟

Polygon (شبکه Matic قبل) اولین پلتفرم خوش ساخت و کاربرد آسان برای مقیاس گذاری و توسعه زیرساخت های Ethereum است. جز core اصلی آن Polygon SDK است، یک چارچوب مدولار و انعطاف پذیر که از ساخت انواع مختلف برنامه ها پشتیبانی می کند.

با استفاده از Polygon، می توان زنجیره های تجمع خوش بینانه، زنجیرهای جمع آوری ZK، زنجیرهای مستقل یا هر نوع اطلاعات دیگر را که مورد نیاز توسعه دهنده است، ایجاد کرد.

Polygon به طور موثر Ethereum را به یک سیستم چند زنجیره ای کامل تبدیل می کند (معروف به اینترنت Blockchains). این سیستم چند زنجیره ای با مزایای امنیت Ethereum ، اکوسیستم پر جنب و جوش مشابه سیستم های دیگری مانند Polkadot ، Cosmos ، Avalanche و غیره است.

پالیگان Polygon یا همان (MATIC سابق) چیست؟

Polygon (شبکه Matic سابق) یک راه حل مقیاس لایه 2 است که توسط Binance و Coinbase پشتیبانی می شود. این پروژه به دنبال تحریک پذیرش گسترده ارزهای رمزپایه با حل مشکلات مقیاس پذیری در بسیاری از بلاکچین ها است.

Polygon چارچوب معماری بلاکچین اثبات سهام را ترکیب می کند. چارچوب پلاسما که توسط Polygon به عنوان پیشنهاد شده توسط بنیانگذار اتریوم، Vitalik Buterin استفاده شده است، امکان اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر و مستقل را فراهم می کند.

پالیگان

برای اکوسیستم موجود ساخته شده بر روی زنجیره Plasma-POS هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. با Polygon، ویژگی های جدیدی در اطراف فن آوری اثبات شده موجود ساخته شده است تا توانایی تأمین نیازهای مختلف اکوسیستم توسعه دهنده را گسترش دهد. Polygon به توسعه فناوری اصلی ادامه می دهد تا بتواند در یک اکوسیستم بزرگتر مقیاس یابد.

Polygon دارای حداکثر 65000 تراکنش در ثانیه در یک زنجیره جانبی، همراه با زمان تأیید بلوک قابل اعتماد کمتر از دو ثانیه است. این چارچوب همچنین امکان ایجاد برنامه های مالی غیرمتمرکز جهانی را در یک بلاکچین بنیادی واحد فراهم می کند.

چارچوب پلاسما به Polygon این امکان را می دهد که تعداد نامحدودی از برنامه های غیر متمرکز را در زیرساخت های خود بدون تجربه اشکال عادی رایج در بلاکچین های اثبات کار قرار دهد. تاکنون، Polygon بیش از 50 DApp را به شبکه جانبی Ethereum با PoS ایمن جذب کرده است.

MATIC، توکن های بومی Polygon، توکن ERC-20 است که روی بلاکچین Ethereum اجرا می شود. از این توکن ها برای خدمات پرداخت در Polygon و به عنوان ارز تسویه حساب بین کاربرانی که در اکوسیستم Polygon کار می کنند، استفاده می شود. هزینه های معامله در شبکه های جانبی Polygon نیز با رمزهای MATIC پرداخت می شود.

 دلیل رشد بیش از 35 درصدی پالیگان

  • پالیگان اعلام کرد که دیتابیس بلاکچین این شبکه با ابزار بیگ کوئری (BigQuery) گوگل کلود ادغام شده است.  این یکپارچه‌سازی تحلیل‌گران، دانشمندان داده و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا اطلاعات مفیدی را از بلاکچین پالیگان به دست آورند. این اطلاعات برای نظارت بر تراکنش‌ ها و کشف فعالیت‌های غیرقانونی همچون پول‌شویی و فرار مالیاتی در بلاکچین پالیگان می‌توانند بسیار کاربردی واقع شوند.
  • مارک کوبان، سرمایه گذار میلیاردر، در 25 می اعلام کرد که در Polygon سرمایه گذاری کرده است. کوبایی توضیح داد که داشتن تراکنش بالا در ثانیه (TPS) برای کاهش هزینه استفاده برای کاربران بسیار مهم است. علاوه بر این، کوبان همچنین تأکید کرد که تأثیر شبکه بسیار مهم است و Polygon در حال حاضر پروژه های زیادی با استفاده از بلاکچین دارد.

پلیگان

چه کسانی بنیانگذار Polygon هستند؟

Polygon (شبکه Matic سابق) در اکتبر 2017 راه اندازی شد. پالیگان توسط Jaynti Kanani ، Sandeep Nailwal و Anurag Arjun ، دو توسعه دهنده باتجربه بلاکچین و یک مشاور بازرگانی تأسیس شد.

قبل از انتقال به شبکه خود در سال 2019، تیم Polygon کمک بزرگی در اکوسیستم Ethereum بود. این تیم روی پیاده سازی MVP پلاسما، پروتکل WalletConnect و موتور اعلان رویداد داگر در Ethereum کار کردند.

تیم شامل بنیانگذار Polygon، جینتی کنانی بود. جینتی، یک توسعه دهنده و مهندس بلاکچین که در حال حاضر به عنوان مدیرعامل Polygon فعالیت می کند.

جینتی نقش اساسی در پیاده سازی Web3 ، Plasma و پروتکل WalletConnect در Ethereum داشت. قبل از مشارکت در زنجیره بلوکی، جینتی به عنوان دانشمند داده با Housing.com کار می کرد. بنیانگذار و مدیر ارشد عملیات Polygon ، Sandeep Nailwal یک برنامه نویس و کارآفرین بلاکچین است.

قبل از شروع مشارکت Polygon (ماتیک سابق)، Sandeep به عنوان مدیر عامل Scopeweaver و مدیر فنی گروه Welspun فعالیت کرده بود. Anurag Arjun تنها بنیانگذار غیر برنامه نویسی Polygon است. وی به عنوان یک مدیر محصول در IRIS Business ، SNL Financial ، Dexter Consultancy و Cognizant Technologies فعالیت داشته است.

پلیگان

چه چیزی Polygon را منحصر به فرد می کند؟

Polygon به عنوان یک راه حل مقیاس گذاری لایه 2 توصیف می شود، به این معنی که این پروژه به زودی به دنبال ارتقا layer لایه اصلی blockchain فعلی خود نیست. این پروژه بر کاهش پیچیدگی مقیاس پذیری و معاملات فوری بلاکچین متمرکز است.

Polygon از یک نسخه سفارشی از چارچوب پلاسما استفاده می کند که بر روی ایست های بازرسی اثبات سهام ساخته شده از طریق زنجیره اصلی Ethereum ساخته شده است.

این فناوری منحصر به فرد به هر زنجیره جانبی در Polygon اجازه می دهد تا در هر بلوک حداکثر 65،536 معامله را انجام دهد. از نظر تجاری، زنجیره های جانبی پالیگان از نظر ساختاری برای حمایت از انواع پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) موجود در اکوسیستم Ethereum طراحی شده اند.

در حالی که Polygon در حال حاضر فقط از زنجیره پایه Ethereum پشتیبانی می کند، شبکه بر اساس پیشنهادات و اجماع جامعه قصد دارد پشتیبانی از زنجیره های پایه دیگر را نیز گسترش دهد. این می تواند Polygon را به یک سیستم عامل بلاکچین غیر متمرکز لایه 2 تبدیل کند

Polygon (MATIC) در گردش وجود دارد؟

به نقل از coinmarketcap.com توکن های MATIC به صورت ماهانه منتشر می شوند. در حال حاضر MATIC دارای 4،877،830،774 توکن MATIC و حداکثر 10000000000 توکن MATIC در گردش است. در فروش خصوصی اولیه آن در سال 2017، 3.8 درصد از حداکثر میزان عرضه MATIC صادر شد.

در فروش صفحه راه اندازی آوریل 2019، 19 درصد از کل عرضه با 0.00263 دلار به ازای هر رمز به فروش رسید تا 5 میلیون دلار تولید شود. توکن های MATIC باقیمانده به شرح زیر توزیع می شوند: توکن های تیمی: 16 درصد از کل عرضه. علائم مشاوران: 4 درصد از کل عرضه. توکن های عملیات شبکه: 12 درصد از کل تأمین کالا. نشانه های بنیاد: 21.86 درصد از کل عرضه. توکن های اکوسیستم: 23.33 درصد از کل عرضه. طبق برنامه زمان بندی، تمام رمزها تا دسامبر 2022 منتشر می شوند.

پالیگان چگونه ایمن است؟

اعتبارسنجان در شبکه، رمزهای MATIC خود را به عنوان وثیقه در نظر می گیرند تا به بخشی از سازوکار اجماع شبکه PoS تبدیل شوند و در ازای آن نشانه های MATIC را دریافت می کنند.

اعضای شبکه که نمی خواهند اعتبارسنج شوند، می توانند رمزهای MATIC خود را به اعتبارسنج دیگری بسپارند، اما همچنان در روند ذخیره سازی آنها شرکت می کنند و جوایز زیادی کسب می کنند. علاوه بر بازرسی نقطه اثبات سهام، پالیگان از تولیدکنندگان بلوک در لایه تولید کننده بلوک استفاده می کند تا به درجه بالاتری از تمرکززدایی دست یابد.

پلیگان

Polygon (MATIC) را از کجا می توانید خریداری کنید؟

MATIC به عنوان یکی از پروژه هایی که به توسعه اکوسیستم اتریوم کمک بسیاری کرد، در میان مبادلات آنلاین متمرکز بر DeFi محبوب است. صرافی های برتر در حال حاضر برای خرید، فروش و تجارت  Binance / CoinbaseUniSwap / WhiteBIT  است.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x