پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:26
MetaMask

هشدار MetaMask در مورد ربات فیشینگ

در جدیدترین کلاهبرداری فیشینگ از MetaMask، که از کاربران درخواست می کند که عبارت خود را در فرم Google Docs ارائه دهند که به عنوان یک درگاه پشتیبانی رسمی است.

ارائه دهنده کیف پول Crypto MetaMask به کاربران خود از یک ربات فیشینگ جدید که سعی در سرقت عبارات آنها را دارد، هشدار داده است. در توییتی که دوشنبه، 3 می منتشر شد، MetaMask به کاربران هشدار داد که ربات سعی دارد کاربران را به سمت یک پورتال پشتیبانی فوری هدایت کند که در آن از آنها خواسته می شود اطلاعات را به فرم Google Docs وارد کنند.

 این فرم عبارت بازیابی مخفی را می پرسد که می تواند برای تولید مجدد کیف پول های رمزنگاری کاربران استفاده شود. MetaMask اظهار داشت که سیستم پشتیبانی مبتنی بر Google Docs ندارد و از کاربران می خواهد برای جلوگیری از کلاهبرداری از گزینه دریافت راهنما در برنامه MetaMask پشتیبانی بگیرند.

بیشتر بخوانید: از کیف پول متاماسک چه می‌دانید؟

 با وجود هشدار MetaMask به کاربران خود در مورد ربات فیشینگ، به نظر می رسد از برخی از کاربران قبلا کلاهبرداری شده است.

یکی از کاربران توییتر پاسخ می دهد: راهی وجود ندارد که رمزعبور خود را بازگردانیم؟ به دلیل محبوبیت MetaMask یکی از اهداف اصلی برای هکرها کلاهبرداری از متاماسک  است.

متامسک

حملات فیشینگ یک روش مهندسی اجتماعی است که توسط کلاهبرداران برای جلب کاربران در انجام عملی که اطلاعات شخصی یا جزئیات حساب را نشان می دهد، استفاده می شود. در دسامبر سال 2020 ، MetaMask جزئیات حمله هکرها را توضیح داد، که در آن یک وب سایت مخرب از وب سایت کیف پول مورد نظر کاربر تقلید می کرد.

وب سایت جعلی یک عبارت تولید می کند که کلاهبرداران را قادر می سازد پس از نصب کیف پول، آن را کنترل کنند. این فقط کاربران مبتدی نیستند که ممکن است قربانی کلاهبرداری فیشینگ شوند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x