پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:26
هشدار بیل گیتس

هشدار بیل گیتس به خریداران بیت کوین!

بیل گیتس به خریداران بیت کوین هشدار داد که اگر پول کمتری نسبت به ایلان ماسک دارید، مراقب این موضوع باشید. بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، به خریداران احتمالی بیت کوین (BTC) که می خواهند استراتژی سرمایه گذاری ایلان ماسک را دنبال کنند هشدار داده است. بیل گیتس در گفتگو با امیلی چانگ بلومبرگ، گفت که ایلان ماسک به تکنیک های پیشرفته مدیریت تجارت دسترسی دارد که به طور متوسط سرمایه گذاران دیگر از آنها استفاده نمی کنند.

بیل گیتس در مورد حساسیت قیمت بیت کوین و کاهش قیمت آن در واکنش به یک توییت ایلان ماسک، می‌گوید که بدون شک ایلان ماسک نسبت به این نوسانات بازار ارزهای دیجیتال ایمن است، او در ادامه می‌گوید که ایلان ماسک هزاران پول دارد و بسیار ثروتمند است، بنابراین،  من نگران نیستم که بیت کوین او به طور تصادفی بالا یا پایین شود.
در روز سه شنبه ، کمی بیشتر از دو هفته از اعلام کسب 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری تسلا در بیت کوین، قیمت بیت کوین 20٪ کاهش یافت و از 58258 دلار به 46،624 دلار رسید. در همان زمان، تقریباً 400 میلیارد دلار از سرمایه بازار ارز رمزنگاری شده در بازار جهانی از بین رفت.
ایلان ماسک
 سقوط قیمت بیت کوین فقط چند ساعت پس از اظهار نظر خود ماسک مبنی بر اینکه “قیمت های فعلی بیت کوین و اتر (ETH) بالا است، رخ داد. این که آیا این یک انتقاد بود یا تلاشی از بررسی احتمالی تأثیر ماسک بر قیمت ارزهای رمزنگاری، هنوز مشخص نیست!! پس از آن کل بازار فرو ریخت.
بیل گیتس گفت: این اشتباه است که یک سرمایه گذار معمولی، ​​کورکورانه حرکت های بازار ایلان ماسک را دنبال کنند و به کسانی که میلیاردر نیستند هشدار داد که  باید “مراقب باشند“. او گفت:  من فکر می کنم افرادی به این هیجانات بازار در پی توییت های مکرر ایلان ماسک کشیده می شوند که ممکن است پول زیادی برای پس انداز نداشته باشند. بنابراین، فکر کلی من این خواهد بود: اگر پول کمتری از ایلان ماسک دارید، احتمالاً باید مراقب آن باشید.
بیل گیتس
بنیانگذار ماکروسافت با بیان اینکه مصرف ارز رمزپایه در راه تولید بازده چندانی ندارد و میزان مصرف انرژی بیت کوین بسیار بالا است مطرح کرد که چیزهایی وجود دارد که ما در جامعه سرمایه گذاری می کنیم و تولید می کنند. بیت کوین انرژی زیادی را مصرف می کند. این اتفاق برای ارتقا transactions معاملات ناشناس می افتد. این ها معاملات برگشت پذیری نیستند، ارزهای دیجیتال لزوما چیز بدی نیستند. اما فکر می کنم که آنها باید شفاف، برگشت پذیر و اساساً متمرکز باشند.

بیل گیتس در ادامه گفت: برخی از کارهای انجام شده با استفاده از ارزهای دیجیتال از زمان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 در دنیا که توسط  بنیاد گیتس از این برای توزیع وجوه امداد رسانی به شهروندان استفاده کرده است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x