چهارشنبه , 5 آبان 1400 - 2:26
cloud mining

هرآنچه که درباره کلودماینینگ باید بدانید

استخراج بیشتر ارزهای دیجیتال در خانه کار دشواری است، از این رو شما بدون احتیاج به خرید تجهیزات سخت‌افزاری گران‌ قیمت که به سرعت  از رده خارج و مصرف برق آنچنانی دارند تنها با پرداخت مبلغی به صورت ماهانه از راه دور به شرکتی که خدماتی با نام کلود ماینینگ یا استخراج ابری ارائه می‌دهند با آن قرار داد می بندید و به ‌صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می کنید. به همین علت کلودماینینگ گزینه خوبی برای جایگزینی ماینینگ مستقیم می باشد.
شما در این روش فقط به یک رایانه یا گوشی موبایل احتیاج دارید تا به حساب کاربری خود وارد و سود خود را مشاهده کنید. بی تردید سود حاصل از استخراج ابری در مقایسه با استخراج مستقیم خیلی ناچیز است و گاها در صورت کاهش قیمت‌ها با ضرر هم روبه رو می شوید.

چطور کلودماینینگ می کنند

مزایای کلودماینینگ چیست؟

 1.  نیاز به سخت‌افزارهای پرسروصدا در منزل ندارد
 2.  نیاز به پرداخت هزینه برق اضافه ندارد
 3. احتیاج به سخت افزارهای گران‌قیمت استخراج ارز ندارد
 4. احتیاج به مشتری برای سخت‌افزارهای استخراج ندارد
 5. نیاز به سیستم تهویه ندارد
 6. مشکلات سخت‌افزار و نرم‌افزاری مربوط به استخراج ارز را ندارد
 7.  نیاز به نگهداری و نظارت دائمی دستگاه‌ها نیست تا مبادا دچار نقص شوند

بررسی سودهی استخراج ابری بیت‌کوین

استخراج ارزهای دیجیتال از این طریق درآمدزایی خوبی دارد اما به دلیل آنکه شرکت‌های فروشنده این قراردادها، هزینه‌های نگهداری (maintenance fee) را از درآمد کم می نمایند، بخش زیادی از سود حاصل از استخراج، از بین می‌رود. با این وجود عده بسیاری جهت خریدن قراردادهای استخراج ابری مبالغ هنگفتی را به امید سود حاصل از افزایش قیمت ارز دیجیتال پرداخت می نمایند که متاسفانه تقریبا تمامی سایت های مدعی انجام کلودماینینگ (در ایران یا خارج از ایرن) کلاهبردار می باشند.
لازم به ذکر است در صورتی که شرکت قصد کلاهبرداری نداشته باشد ارز دیجیتالی دریافتی توسط کاربر آن قدر ناچیز است که صرفه اقتصادی ندارد.

 سود کلودماینینگ

معایب کلودماینینگ

 1. خطر کلاهبرداری وجود دارد
 2. کار شرکت و میزان درآمد واقعی آن شفاف نمی باشد
 3. روش استخراج کردن، آموزش داده نمی شود
 4. سود ناچیز
 5. احتمال توقف فرایند استخراج (با توجه به آنکه توجیه اقتصادی ندارد )
 6. هیچ گونه نظارتی بر روی آن نمی شود

چطور در کلودماینینگ کلاهبرداری می کنند؟

برخی از شرکت‌ های فعال در این زمینه اقدام به کلاهبرداری از شما کرده و وضعیت باخت-باخت را برای شما رقم می‌زند و در نهایت یا پولتان را از دست می‌دهید یا سود شما بسیار ناچیز تر از زمانی است که در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید.
بسیاری از کلاهبرداری‌های پانزی در حیطه ارزهای دیجیتال به وب‌سایت‌های ماینینگ ابری اختصاص دارند که مدعی هستند با پول سرمایه‌گذاران اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنند به این صورت که از سود سرمایه‌گذاران جدید به سرمایه‌گذاران قدیمی، سود پرداخت می‌کنند، یعنی هیچ تجهیزات استخراجی وجود ندارد و شما فقط جیب افراد قدیمی‌تر و شرکت را پر از پول می‌کنید در ضمن شرکت‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ هزینه نگهداری تجهیزات را هم از مشتری دریافت می‌کنند.

کلاهبرداری و معایب در کلودماینینگ

آیا کلود ماینینگ امن است؟

در بین شرکت های خارجی و یا حتی ایرانی به ندرت بتوان نام شرکتی را برد که به صورت قانونی فعالیت می کند در ادامه اسم چند شرکت را ذکر میکنیم اما این تنها یک معرفی است و نه توصیه برای سرمایه گذاری و یا خرید،شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining)، بیت کلابنتورک (Bitclub Network)، ، هش فلیر (Hash Flare).

کلام آخر

در پاسخ به این که آیا استخراج ابری به صرفه است یا خیر باید گفت که هنوز سؤالات زیادی در زمینه استخراج ابری وجود دارد که نمی‌توان گفت  که کلود ماینینگ راهکار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد یا خیر؟! تنها می توان توصیه کرد که با اندازه ای که قدرت سرمایه گذاری را دارید ریسک خطر کنید و درباره شرکتی که با آن میخواهید قرارداد ببندید تحقیق کنید.

 

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x