شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 21:11
کاهش قیمت دلار آمریکا

نگرانی سرمایه گذاران بازار بورس فارکس از تضعیف دلار

زمانی که دلار در میان تجار اروپایی با افت قیمت مواجه شد، بسیاری این امر را ناشی از بروز ویروس کرونا در کشور آمریکا دانستند. در روز پنجشنبه ساعت 2.55 به وقت لندن، شاخص دلار در بازار بورس فارکس در مقابل 6 ارز دیگر مانند ین ژاپن و یورو کاهش داشت، این ارز در پایان معاملات با افت قیمت یک دهم درصدی مواجه شد. در روز پنجشنبه یک خبر مبنی بر افزایش نرخ بیکاری و نیاز بیشتر مردم در کشور آمریکا به دریافت بیمه بیکاری بیان شد که از سوی صندوق توسعه فیلادلفیا ارائه شد و یک خبر نا امید کننده برای آمریکا از لحاظ شاخص تولید به شمار می رود.

بهبود اقتصاد آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا در بازار بورس فارکس نامشخص است و در خود این کشور نیز سطح استخدام و دسترسی به کار با کاهش مواجه شده است. در این رابطه نیز اسنتو لارسن عنوان کرده است که کسری بودجه ایالات متحده با کاهش تجارت در این کشور می تواند بر ارزش دلار در بازار بورس فارکس تاثیرگذار باشد ولی باید بدانیم که رشد دوباره ارزش دلار در بازار بورس فارکس بسته به بازگشایی دوباره کامل اقتصاد آمریکا خواهد بود. در این میان بیشترین کسانی که روی یورو در مقابل دلار در بازار بورس فارکس سرمایه گذاری کرده بودند توانستند به سود خوبی در این بازار دست پیدا کنند.

کاهش قیمت دلار

بازار بورس فارکس، وضعیت دلار نسبت به سایر ارز ها در چه حالی است؟

کاهش نرخ دلار در مقابل یورو باعث شده است تا سرمایه گذاران یورو در مقابل دلار آمریکا بتوانند سود بسیار خوبی کسب کنند. در این میان، پوند بریتانیا نیز دو دهم درصد نسبت به دلار آمریکا افزایش قیمت داشته است و این یعنی فروش این ارز با قیمت 1.3240 دلار انجام می شود. این مسئله را می توان به لطف بازگشایی دوباره اقتصاد بریتانیا و مغازه ها در این کشور عنوان نمود. اما در این میان می توان گفت که دفتر آمار ملی ایالات متحده آمریکا عنوان کرده است که میزان فروش محصولات در این کشور با رشد 3.6 درصدی نسبت به سقوط در ماه های آپریل و می توانسته است کمی ارزش دلار را بهبود بخشد.

همچنین در سایر بازار های فارکس، ارزش دلار نسبت به یوان چین کاهش یک دهم درصدی پیدا کرده است و هم اکنون هر 6.9071 یوان چین برابر یک دلار آمریکا می باشد. افزایش قیمت یوان چین را می توان در واقع یک نوع سیاستگذاری کشور چین در مقابل آمریکا در حین تنش های اقتصادی دانست و همچنین توافقنامه های تجاری میان این دو کشور به خوبی رعایت شده است و انتظار می رود که چین به زودی دوباره نسبت به واردات عمده نفت از آمریکا اقدام کند و ما می توانیم انتظار بهبود قیمت دلار آمریکا در بازار بورس فارکس را داشته باشیم. اما با توجه به اطلاعات عنوان شده، چه رفتاری باید در بازار بورس فارکس در مقابل دلار داشته باشیم؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

بورس فارکس

تحلیل رفتار قیمت دلار در بازار بورس فارکس

فارکس به عنوان یکی از مهم ترین بازارهای سرمایه گذاری به شمار می رود. ما در این مقاله به شما گفتیم که در بازار بورس فارکس قیمت دلار آمریکا به دلیل فشارهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا بسیار زیاد بوده است و باید به یاد داشته باشید که تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال برای این بازار بورس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. پس در صورتی که قصد دارید در این بازار بورس نسبت به سرمایه گذاری و معامله اقدام کنید، باید در نظر داشته باشید که حتما از این دو روش تحلیل استفاده کنید و به یاد داشته باشید که سیاستگذاری های آمریکا در حال حاضر به دلیل انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

تحلیل قیمت ها در بورس فارکس

کلام آخر

دلار آمریکا تحت فاکتورهای بسیار زیادی ارزش خود را در سال های گذشته از دست داده است. هم اکنون دیگر آمریکا را نمی توان به عنوان تنها اقتصاد بزرگ دنیا دانست و همین مسائل باعث شده است که در بازار بورس فارکس، معامله بر اساس دلار آمریکا با باید ها و نباید های بسیار زیادی همراه باشد. از این روی باید دقت داشته باشید که در بازار بورس فارکس چطور رفتار می کنید تا بتوانید به بهترین سود دهی برسید. به نظر می رسد که سرمایه گذاری روی یورو در مقابل دلار آمریکا می تواند بهبود روند بسیار بهتری برای شما داشته باشد ولی باید بدانید که تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که قصد سرمایه گذاری روی این دو ارز را داشته باشید، قطعا می توانید با کارشناسان مربوطه در تماس باشید و در زمینه بهترین شیوه سرمایه گذاری در این زمینه اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید. این خدمات به خصوص برای کسانی که به تازگی وارد بازار بورس فارکس شده اند می تواند مفید واقع شود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x