پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 15:57
بیت کوین

نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین و ارزهای رمزپایه دیگر

بیت کوین ممکن است یکی از محبوب ترین سکه ها برای سرمایه گذاری باشد، اما تنها سکه موجود برای سرمایه گذاری نیست. Altcoins گزینه خوبی برای خرید رمزنگاری ارائه می دهد که می تواند تنوع نمونه کارها را افزایش دهد.

در انتخاب ارز رمزنگاری شما باید به سرمایه گذاری یا معامله و همچنین مشخصات ریسک و نوع تجزیه و تحلیل توجه کنید. شما می توانید تحلیل بنیادی یا فنی یا حتی ترکیبی از هر دو را انتخاب کنید. با در نظر داشتن همه اینها، شما آماده شروع سرمایه گذاری یا تجارت در Binance خواهید بود.

بیت کوین و سایر ارزهای رمز پایه

سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه یک روش عالی برای متنوع سازی سرمایه گذاری های شما است، اما شامل ریسک بالایی نیز می شود. بنابراین قبل از شروع کار، درک برخی از مفاهیم و اصول اساسی ضروری است.

موارد دیگر فقط خرید مقداری ارز رمزنگاری و امید به بهترین چیزهاست. یک تصمیم سرمایه گذاری آگاهانه شامل تحقیق و تجزیه و تحلیل دقیق است. در حالت ایده آل، شما باید یک استراتژی مبتنی بر مشخصات ریسک خود داشته باشید، و هرگز نباید بیش از حد توان خود برای از دست دادن سرمایه گذاری کنید.

 بیت کوین

بیت کوین یا آلت کوین؟

برای تازه واردان، بیت کوین معمولاً اولین توقف در مورد سرمایه گذاری است. این معروف ترین پروژه بلاکچین و بزرگترین ارز رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار است. با این حال، هزاران ارز رمزنگاری شده (altcoins) مختلف وجود دارد. برخی از آلت کوین ها زنجیره بلوک مخصوص به خود را دارند، در حالی که برخی دیگر از یک شبکه قبلی (مانند Binance Smart Chain یا Ethereum) استفاده می کنند. هر پروژه پیشنهادی متفاوت دارد که هر کدام خطرات و مزایای بالقوه خود را دارند.

اینکه آیا می خواهید فقط در BTC سرمایه گذاری کنید یا چندین رمزنگاری کاملاً به خود شما بستگی دارد. برخی ترجیح می دهند به BTC پایبند باشند. دیگران ترجیح می دهند منابع خود را با استفاده از altcoins متنوع کنند. از یک طرف، متنوع سازی دارایی، خطرات سرمایه گذاری فقط در یک پروژه را برطرف می کند.

اگر چندین دارایی داشته باشید، در صورت عدم موفقیت یکی از آنها، احتمال از دست دادن مقادیر قابل توجهی کمتر است. از طرف دیگر، سرمایه گذاری در altcoin می تواند خطرناک باشد و متأسفانه، کلاهبرداری های زیادی در این زمینه وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که قبل از ریسک کردن، تحقیق خود را انجام دهید. با وجود حجم عظیم سکه، دشوار است که از کجا شروع کنیم.

آیا باید تجارت کنم یا سرمایه گذاری کنم؟

تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی را بخرید نیز باید در صورت سرمایه گذاری یا معامله مورد توجه قرار گیرد. این دو به راحتی اشتباه گرفته می شوند، اما یک تفاوت وجود دارد. به زبان ساده، سرمایه گذاری شامل انتخاب دارایی هایی است که به آنها اعتقاد دارید و نگه داشتن آنها برای مدت زمان طولانی تری. چنین استراتژی متعهد به فعالیت کمتری است و معمولاً خطر کمتری را در پی دارد.

در مقابل، هدف تجارت از طریق خرید و فروش منظم، سود کوتاه یا میان مدت است. تبدیل شدن به یک تاجر خوب وقت و تمرین زیادی می برد. یک معامله‌گر باید استراتژی های پیچیده تری را توسعه دهد، زمان بیشتری را به تجزیه و تحلیل بازارها و سیستم عامل های تجاری اختصاص دهد و ریسک بیشتری را کنترل کند. آنها همچنین باید پولی را که برای خرید و فروش و کارمزد معاملات هزینه شده صرف کنند.

به خاطر داشته باشید که بازارهای ارزهای رمزنگاری گاهی نوسانات بیشتری نسبت به بازارهای سنتی دارند. در حالی که معامله گران برای کسب سود به نوسان نیاز دارند، سطح بالایی از نوسانات نیز ممکن است خطر بالایی را به همراه داشته باشد.

برای مبتدیان، سرمایه گذاری آسان‌ترین و مطمئن ترین گزینه است. سرمایه گذاران معمولاً به سال فکر می کنند، بنابراین تغییرات کوتاه مدت قیمت آنقدر برایشان مهم نیست. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری بیشتر بر اساس اصول یک سکه انجام می شود (پروژه چقدر محکم است و احتمال موفقیت آن در طولانی مدت چیست).

برخی ترجیح می دهند سرمایه گذاری کنند و نگران نوسانات کوتاه مدت نباشند. برخی دیگر ترجیح می دهند اغلب در تلاش برای به حداکثر رساندن سود، تجارت کنند. برخی حتی هر دو را همزمان انجام می دهند. همه چیز به استراتژی، مشخصات و تحمل ریسک شما بستگی دارد.

باز هم، تصمیم با خود شما است، اما شما هرگز نباید سرمایه گذاری کنید و یا با سرمایه هایی که توانایی از دست دادن آنها را ندارید معامله کنید.

با تمام آنچه گفته شد، اگر می خواهید در مورد معاملات روزانه رمزنگاری و معاملات نوسان اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید اطلاعات بیشتری را در راهنمای کامل تجارت Cryptocurrency برای مبتدیان کسب کنید.

تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل فنی

تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی یک سرمایه گذاری خوب را انجام می دهد، به برخی از تحلیل ها نیاز دارد. نوع تجزیه و تحلیل اساساً به سرمایه گذاری یا تجارت بستگی دارد، اما هر دو تحلیل بنیادی و تحلیل های فنی می توانند مفید باشند.

همانطور که گفته شد، تغییرات قیمت کوتاه مدت و میان مدت در هنگام سرمایه گذاری (یا HODLing) چندان مهم نیستند. به طور کلی، سرمایه گذاری طولانی مدت بیشتر مربوط به ارزش ذاتی یک سکه یا پروژه است که مربوط به تحلیل بنیادی (FA) است.

تجزیه و تحلیل بنیادی شامل ارزیابی پتانسیل یک دارایی براساس کل پروژه است، از جمله سودمندی آن، تیم، وایت پیپر، توسعه، بازاریابی، مدیریت، اعتبار، اهداف بلند مدت و سایر عوامل.

در مقابل، تجزیه و تحلیل فنی (TA) اقدام قبلی و داده های مربوط به حجم را برای تلاش و پیش بینی حرکت های آینده در نظر می گیرد. این روش معمولاً شامل نمودارهای شمعدانی و شاخص های TA مانند میانگین های متحرک و خطوط روند است.

خرید اولین بیت کوین خود در Binance

در صرافی رمزنگاری Binance به راحتی می توانید بیت کوین و سایر altcoin ها را خریداری کنید.

1. با رفتن به صفحه اصلی Binance و کلیک بر روی ثبت نام در گوشه بالا سمت راست، یک حساب کاربری ایجاد کنید.

2. باید حساب Binance خود را تأیید کنید. این روند KYC کمک می کند تا مطمئن شوند شما که هستید و شرایط قانونی را برآورده می کنید.

3. ساده ترین روش برای خرید برخی از رمزنگاری ها، استفاده از کارت اعتباری یا کارت نقدی خود با ویژگی Convert است.

همچنین برای خرید دارایی های دیجیتالی با نمای تجارت می توانید ارز فیات را از حساب بانکی خود منتقل کنید.

خرید اولین altcoin در Binance

شما می توانید با خرید یک altcoin مانند BNB که یک رمز سودمند با موارد استفاده فراوان است، تنوع در سبد سهام خود را شروع کنید.

1. وارد حساب Binance خود شوید، بر روی دکمه خرید Crypto بروید و کارت اعتباری / بدهی را کلیک کنید.

2. در مرحله بعدی، شما می توانید از بین انواع ارزهای رمزپایه انتخاب کنید. مطمئن شوید که ارز فیات صحیحی را نیز انتخاب کنید. در این مثال ما خرید BNB با EUR را انتخاب کردیم.

3. مشخصات کارت خود را وارد کنید تا خرید نهایی شود و منتظر بمانید تا رمزعبور به حساب شما وارد شود.

با رمز ارز خود چه کار کنم؟

خرید، فروش و نگهداری رمزنگاری برخی از استراتژی هایی است که می توانید هنگام سرمایه گذاری یا معامله رمزنگاری استفاده کنید. وقتی نوبت به نگهداری طولانی مدت می رسد، می توانید ارزهای رمزپایه خود را در حساب Binance خود نگه دارید یا آنها را به یک کیف پول ارز رمزنگاری خارجی منتقل کنید.

اگر تصمیم دارید رمزنگاری خود را در حساب Binance خود نگه دارید، می توانید بسیاری از گزینه های ارائه شده توسط Binance Earn را بررسی کنید. شما می توانید آن را به عنوان یک حساب پس انداز تصور کنید که به شما امکان می دهد درآمد منفعلانه ای داشته باشید در حالی که رمزنگاری خود را در دست دارید.

کلام آخر

برای یادگیری نحوه سرمایه گذاری یا تجارت ارزهای رمزپایه مدتی طول می کشد. بهبود دانش خود روش خوبی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری کلی شماست، که منجر به تصمیم گیری های آگاهانه تری می شود. فروش هراس بر اساس احساسات آسان است، اما وقتی در زمینه سرمایه گذاری و تجارت مطالعه می کنید، احتمال وقوع این امر بسیار کمتر است.

 

توجه!

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x