شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 13:06
ممنوعیت های جدید رمز ارز ها در هند

ممنوعیت های جدید رمز ارز ها در هند

یک مقام دولتی در شبه قاره هند عنوان کرده است که دو وزارتخانه و بانک در این کشور به دنبال یک چارچوب قانونی برای ممنوعیت رمز ارز هایی مانند بیت کوین، تتر، اتریوم و سایر انواع ارز دیجیتال می باشند.

یک گزارش که در تاریخ 4 آگوست توسط یک سایت خبری هندی به نام Moneycontrol منتشر شده است، نشان می دهد که دولت هند در حال آماده سازی تصمیمات قانونی برای ممنوعیت تجارت با رمز ارز ها می باشند. این وب سایت به نقل از یک منبع ناشناس در دولت هند گفته است که وزارت فناوری اطلاعات و دادگستری هند به همراه بانک ذخیره ارز هند تصمیم دارند تا یک چارچوب قانونی را برای ممنوعیت ارز دیجیتال آغاز کنند.

این مقام دولتی هند عنوان کرده است که پس از انجام جلسه هایی که در این زمینه انجام شده است، دولت هند انتظار دارد که این قانون تصویب شود و انتظار می رود که پارلمان کشور هند تا اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر در این زمینه تصمیم خود را اتخاذ کند.

رمز ارز

این مقام گفته است، دولت هند که پیش از این، تجارت با رمز ارز را از طریق بانک ها  ممنوع کرده بود، قصد دارد که این ممنوعیت را گسترده تر کند و همچنین به وضوح اعلام کرده است که در این کشور هرگونه تجارت با استفاده از رمز ارز غیر قانونی خواهد بود.

قوانین مربوط به رمز ارز ها در هند

در ماه مارس، دیوان عالی هند ممنوعیت هایی را برای رمز ارز ها در بانک های هندی که در این زمینه فعالیت می کردند را اعمال نمود. با این وجود دولت هند قصد دارد  این ممنوعیت را گسترده تر کرده و آن را به جای ممنوعیت های گذشته به صورت قانون عنوان کند.

با وجود تمامی این اوصاف، بنیانگذار بورس رمز ارز CoinSwitch اعلام کرده است که دولت در سال 2019 عزم راسخ تری را برای ممنوع کردن تبادلات مربوط به ارز دیجیتال را داشت و این امیدواری وجود دارد که این قوانین امسال نیز رد شده و درک بهتری از رمز ارز ها در کشور هند به وجود بیاید.

اخبار رمز ارز

با وجود این که هند ممنوعیت های بسیاری را در زمینه رمز ارز ها در ماه مارس عنوان کرد، باز هم برخی از سرمایه گذاران هندی، دارایی خود را به صورت رمز ارز در آورده اند و این مسئله با رشد بسیار زیادی همراه بوده است.

Cointelegraph در ماه می گزارش داده است که اعضای سرمایه گذاران هندی که در پلتفرم های مربوط به سرمایه گذاری در این زمینه اقدام کرده اند، رشد 10 برابری داشته اند و پس از ممنوعیت های بانکی نیز 47 درصد رشد برای سرمایه گذاران در این زمینه برای سال 2020 ثبت شده است. همچنین یکی دیگر از پلتفرم های خرید و فروش رمز ارز در کشور هند با رشد 80 درصدی در دو ماه آپریل و مارس ثبت شده است که این مسئله به دلیل رشد تجارت هند و آمریکا بوده است.

خبرگزاری Moneycontrol هند همچنین گفته است که هر ماهه میلیون ها دلار به دارایی های دیجیتال مردم هند افزوده می شود و این یعنی افزایش میزان حجم معاملاتی که در این بازار انجام می شود. تعداد بسیار زیادی از سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال روی آورده اند چرا که دارایی های قدیمی و بازارهای سنتی در دوره همه گیری کرونا ویروس افت بسیار زیادی را تجربه کرده اند.

استفاده از رمز ارز

نتیجه گیری

هند را می توان یکی از مهم ترین کشورهای دنیا در زمینه رمز ارز معرفی کرد. این کشور با سرمایه های بالای مالی که در بازار کامپیوتر دنیا دارد و همچنین جمعیت بیشتر از یک میلیارد نفر، به عنوان یکی از مهم ترین بازارهای رمز ارز ها به شمار می رود و در صورتی که این قوانین تصویب شود می توانیم شاهد افت قیمت تمامی انواع ارز دیجیتال باشیم. این در حالی است که داده های منتشر شده نشان دهنده رشد علاقه مندی مردم این کشور به بازار رمز ارز ها بوده است و احتمالا در سال های آینده می توانیم شاهد گسترش این بازار باشیم.

انواع رمز ارز ها به عنوان یکی از دارایی های جدید مردم شناخته می شوند که بر اساس داده های ریاضی و در دنیای مجازی شناخته شده هستند و با توجه به قوانین و سیاست گذاری کشور ها در این زمینه در حال رشد می باشند. در صورتی که در نهایت هند خود را از بازار رمز ارز ها بیرون ببرد، ممکن است که یک شوک موقت به بازار رمزارز وارد شود ولی متضرر اصلی را در این زمینه می توان هندوستان دانست. در نهایت امید است که قوانین مربوط به ممنوعیت رمز ارز ها در هند به تصویب پارلمان نرسد و در نهایت این کشور نیز این داده ها را به عنوان بخشی از دارایی رسمی مردم بشناسد و چه بسا بتواند از طریق تعریف مالیات، دارایی دولتی را نیز افزایش دهد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
علی مجد

چی شد حالا دادن این پولو ؟

1
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x