شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 17:28
بیت کوین

معامله‌گران پس از، شکست پشتیبانی 30 هزار دلار بیت کوین، به سهام می پیوندد

احساس ناخوشایند در بازارهای رمزنگاری و بازارهای سنتی، “ترس شدید” ناشی از حرکت بیت کوین به زیر 30 هزار دلار را نشان می دهد. بیت کوین (BTC) پس از، از دست دادن پشتیبانی خود در 20 ژوئن، موفق به بازیافت 30 هزار دلار نشد زیرا شاخص های ترس و طمع به پایین ترین سطح یکدیگر رسیدند. سقف بازار رمزنگاری در هر روز 100 میلیارد دلار ضرر می کند زیرا بیت کوین برای اولین بار در یک ماه زیر 30 هزار دلار ریزش کرده است.

بیت کوین زیر 30 هزار دلار سقوط می کند

خرس ها این حرکت را رهگیری کرده و بیت کوین را برای چند روز متوالی به سمت پایین هدایت کردند. در نتیجه، ارز رمزنگاری شده تقریباً بیش از 31 هزار دلار دست و پنجه نرم کرد، اما موقعیت آن در 24 ساعت گذشته بدتر شد.

تخفیف BTC با حدود 1500 دلار تا حدودی سریع به پایین ترین سطح روزانه یعنی 29،500 دلار رسید. به همین ترتیب، برای اولین بار از 22 ژوئن ، زیر 30 هزار دلار تجمع کرد. سرمایه بازار نیز متضرر شده و به 560 میلیارد دلار رسیده است، اما سلطه آن به بیش از 46٪ رسیده است زیرا بیشتر آلتکوین ها به شدت سقوط کرده اند.

قیمت بیت کوین زیر 30 هزار دلار باقی ماند

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد تجارت BTC / USD در روز سه شنبه در منطقه 20 تا 30 هزار دلار ادامه دارد. بزرگترین ارز رمزنگاری شده شاهد یک شب قیمت آشفته بود و ناگهان بر ضررهای موجود افزود تا بازده منفی 24 ساعته 6٪ را مهار کند.

این اقدام هم‌زمان با تمایل به ترس در بازارهای سنتی صورت گرفت. شاخص Fear & Greed، که از مجموعه ای از عوامل برای تعیین روحیه فعالان بازار استفاده می کند، روز سه شنبه با اندازه 17/100 در منطقه “ترس شدید” قرار گرفت. در همان زمان، معادل ارز رمزنگاری شده، Crypto Fear & Greed Index، برای رسیدن به سرعت پیش رفت و به 19/100 رسید که به عنوان “ترس شدید” نشان داده می شود. 

شاید به طور قابل پیش بینی، معامله‌گران بیش از حد محتاط بودند. هنوز هیچ حجم واقعی وجود ندارد، که از طریق آن هنوز هم باید نقدینگی اتفاق بیفتد، در غیر این صورت ما یک آزمایش با قیمت 24 هزار دلار برای بیت کوین خواهیم دید.

روز دوشنبه، رکت کاپیتال، معامله‌گر و تحلیلگر با تجربه، تصویر تیره و تار را در بازارهای معاملات جمع بندی کرده و نتیجه گرفت که احتمال نزول بیشتر وجود دارد. وی در توییتر به طور خلاصه گفت: BTC پشتیبانی هفتگی خود را از دست داده است. BTC نتوانسته است شتاب صعودی را حفظ کند. در واقع، فشار فروش ممکن است بر BTC افزایش یابد.

بیت کوین

آلت کوین ضررهای روزانه را دو برابر می کنند

در همین حال نگاهی به موقعیت های خرید و فروش در صرافی های بزرگ Binance نشان داد که با وجود افت قیمت، حمایت بین 27 هزار تا 29 هزار دلار باقی مانده است. از طرف دیگر، مقاومت در زیر 35 هزار دلار کم بوده است و برای گاوهایی که امیدوار به بازگشت سریع هستند، یک پوشش نقره ای ایجاد می کند در صورتی که بازار سوخت، برای چرخش بیش از حد 30 هزار دلار پیدا کند.

با کاهش بیت کوین، آلتکوین ها ضعف موجود را تشدید کردند، و بسیاری از پنجاه ارز برتر رمزنگاری شده در بازار با 20٪ از دست دادن هفتگی همراه شدند. اتر (ETH)، بزرگترین آلتکوین، روز دوشنبه روند صعودی بلند مدت 2021 را از دست داد و به تجارت زیر 1800 دلار رسید.

قرمز، شهر آلت کوین را تصرف می کند

Ethereum فقط دو روز پیش بالاتر از 1950 دلار معامله شد، اما از آن زمان تاکنون بیش از 200 دلار کاهش یافته است. در اوایل امروز، ETH به 1720 دلار کاهش یافت که پایین ترین موقعیت قیمت از اواخر ژوئن نیز بود.

بعد از افت دو رقمی قیمت، Binance Coin نیز با کمترین قیمت در حدود 260 دلار روبرو شد. کاهش بیشتر مشابه از Cardano (-10٪) ، Ripple (-9٪) ، Polkadot (-13.5٪) ، Uniswap (-11٪) ، Bitcoin Cash (-10٪) ، Litecoin (-11٪) ، Solana ( -11)) ، و Litecoin (-11.5). به نظر می رسد Dogecoin با سقوط 7 درصدی به 0.17 دلار، با شدت کمتری این سقوط را تجربه می کند.

وضعیت آلت کوین های با حجم پایین و متوسط نیز بسیار ناخوشایند است. NEM با افت 20 درصدی و به 0.12 دلار روند نامطلوب را رهبری می کند.

THORChain (-19٪) ، Mdex (-19٪) ، چند ضلعی (-17٪) ، Decred (-16٪) ، Kusama (-15٪) ، Telcoin (-15٪) ، Siacoin (-15٪) ، Theta Fuel (-14٪) ، Enjin Coin (-14٪) و Stacks (-13٪) فقط چند تکرار دیگر از باشگاه افت قیمت دو رقمی هستند.

منبع: https://bit.ly/3rohlVu

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار در 4 هفته اخیر به زیر 30 هزار دلار رسید

یک تحلیلگر  وال استریت گفت:  “کف زیادی” را مشاهده می کند و تکان دهنده های …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x