پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:25
اسکالپینگ

معاملات اسکالپینگ در ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

اسکالپینگ یک شیوه معامله برای معتادان آدرنالین است. که به نمودارهای 1 دقیقه ای خیره شده اند، آیا شما دوست دارید سریعتر از آنکه یک سرمایه گذار بتواند گزارش سود خود را باز کند، وارد معاملات شوید و از آن خارج شوید؟

معامله گران اسکالپینگ قصد دارند سود حاصل از حرکات اندک قیمت را بدست آورند. هدف آنها این نیست که با هر معامله، سود زیادی کسب کنند، بلکه سودهای ناچیزی که بارها و بارها از خرید فروش به دست می آورند برای آنها هدف است. اگر آنها این کار را به خوبی انجام دهند، به مرور حساب معاملات خود را رشد می دهند. معامله گران اسکالپینگ اغلب از اهرم فشار و ضرر متوقف استفاده می کنند.

برای اینکه بدانید تریدرهای اسکالپینگ چطور این کار را انجام می دهند ادامه این مقاله را دنبال کنید.

اسکالپینگ

مقدمه

اسکالپینگ، یک استراتژی معامله کوتاه مدت است که مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، یکی از رایج ترین استراتژی های تجارت روزانه است. که شامل افق های زمانی کوتاه‌تر، تصمیم گیری سریع و تعداد زیادی از ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی و نمودار است. در نتیجه، بسیاری از معامله گران حرفه ای روزانه بخشی از حساب معاملات خود را به اسکالپینگ اختصاص می دهند.

از آنجا که استراتژی های معاملات اسکالپینگ می توانند در بازارهای مختلف مالی کار کنند، در بازار سهام، معاملات فارکس و ارز رمزپایه فعال هستند.

اگر در تجارت مشغول به کار هستید، حتماً یک راهنمای کامل برای تجارت Cryptocurrency برای مبتدیان را مطالعه کنید. تا همه مواردی را که باید درباره این تجارت بدانید آگاه شوید.

اسکالپینگ چیست؟

اسکالپینگ یک استراتژی تجاری است که شامل تلاش برای سود بردن از حرکات نسبتاً کم قیمت است. معامله‌گران اسکالپینگ به دنبال  سود زیاد نیستند. در عوض هدف آنها برداشت سود حاصل از تغییرات ناچیز قیمت بارها و بارها است.
به همین ترتیب، معامله گران اسکالپینگ ممکن است معاملات زیادی را در بازه های کوتاه مدت انجام دهند و بدنبال حرکات اندک قیمت و ناکارآمدی بازار باشند. ایده این است که با جمع آوری این سودهای ناچیز، سود با گذشت زمان به مقدار قابل توجهی اضافه می شود.
با توجه به بازه های زمانی کوتاه، اسکالپرها به شدت به تجزیه و تحلیل فنی برای تولید ایده های تجاری اعتماد می کنند. از آنجا که بیشتر رویدادهای اساسی در مدت زمان طولانی تری انجام می شوند، معامله گران اسکالپینگ به ندرت خود را با تجزیه و تحلیل اساسی درگیر می کنند. هنوز هم، روایت های اساسی می توانند هنگام تصمیم گیری در مورد دارایی موردنظر، تفاوت زیادی ایجاد کنند.
سهام یا سکه هایی که به دلیل برخی اخبار یا رویدادهای اساسی با افزایش علاقه برای خرید روبرو می شوند، به طور کلی حجم و نقدینگی خوبی دارند. حداقل برای یک دوره. این زمانی است که اسکالپرها می توانند وارد عمل شوند و از نوسانات، سود بیشتری کسب کنند.
اسکالپینگ
به طور خلاصه، اسکالپینگ ها به جای حرکت‌های بزرگتر، از حرکت های کوتاه مدت استفاده می کنند. این یک استراتژی است که احتمالاً برای همه ایده آل نیست زیرا به درک پیشرفته بازار و تصمیم گیری سریع (اغلب تحت فشار) نیاز دارد.

اسکالپینگ ها چگونه درآمد کسب می کنند؟

بنابراین، عوامل فنی که اسکالپرها در نظر می گیرند کدامند؟ حجم معاملات، اقدام قیمت، سطح حمایت و مقاومت، الگوهای نمودار شمعدان معمولاً برای شناسایی تنظیمات تجاری استفاده می شوند. برخی از متداول ترین شاخص های فنی مورد استفاده معامله گران اسکالپینگ، میانگین متحرک، شاخص مقاومت نسبی (RSI) ، VWAP و ابزار اصلاح فیبوناچی است.

بسیاری از اسکالپرها از تجزیه و تحلیل در لحظه، مشخصات حجم، علاقه بازار و در کل، از سایر شاخص های پیچیده برای معامله استفاده می کنند. علاوه بر این، بسیاری از اسکالپرها شاخص های سفارشی خود را ایجاد می کنند تا نسبت به بازار برتری داشته باشند. مانند هر استراتژی تجاری دیگر، یافتن یک مزیت منحصر به فرد نسبت به بازار برای موفقیت در درجه اول اهمیت است.
اسکالپینگ عبارت است از یافتن فرصت های کوچک در بازار و بهره برداری از آنها. از آنجایی که این استراتژی ها به راحتی می توانند توسط عموم مردم شناخته شوند، معامله گران اسکالپینگ باید کاملاً محرمانه در مورد مجموعه تجارت های شخصی خود عمل کنند. به همین دلیل مهم است که استراتژی خود را بشناسید و عمل کنید.
همانطور که در مورد آن بحث کردیم، اسکالپرها معمولاً با بازه های زمانی کمتری معامله می کنند. این نمودارهایی است که ممکن است نمودار 1 ساعته، 15 دقیقه ای، 5 دقیقه ای یا حتی نمودار 1 دقیقه ای باشد. حتی برخی از اسکالپرها ممکن است به بازه های زمانی کمتر از یک دقیقه نگاه کنند.
اسکالپینگ

با این حال، با وجود این بازه های زمانی، ما وارد حوزه ربات های تجاری با فرکانس بالا می شویم، که ممکن است مشاهده آنها برای انسان منطقی نباشد. اگرچه ماشین ها می توانند به سرعت داده های زیادی را پردازش کنند، اما بیشتر انسان ها در نگاه به نمودارهای 15 ثانیه ای در بهترین حالت قرار ندارند. در اینجا چیز دیگری است که باید در نظر بگیرید.

ما می دانیم که سیگنال ها و سطوح زمانی بالا معمولاً از سیگنال های زمان کم قابل اطمینان ترند. به همین دلیل است که اکثر اسکالپرها ابتدا ساختار بازار با بازه زمانی بالا را بررسی می کنند. چرا؟ آنها ابتدا سطوح مهم چارچوب زمانی مهم را ترسیم کرده و سپس بزرگنمایی می کنند تا به دنبال تنظیمات تجارت اسکالپینگ باشند. این نشان می دهد که داشتن یک بازه زمانی مناسب از ساختار بازار می تواند بسیار مفید باشد، حتی در مورد معاملات کوتاه مدت.

حتی در این صورت، استراتژی های معاملاتی و سرمایه گذاری می توانند تفاوت قابل توجهی بین معامله کنندگان مختلف داشته باشد. قوانین سختگیرانه ای در مورد اسکالپینگ وجود ندارد، اما دستورالعمل هایی وجود دارد که می توانید هنگام تنظیم قوانین خود در نظر بگیرید.

استراتژی های معاملاتی اسکالپینگ

ما می توانیم دو نوع استراتژی برای معامله‌گران اسکالپینگ در نظر بگیریم : معامله گران اختیاری و سیستماتیک اسکالپینگ.

معامله گران با صلاح دید تصمیمات تجاری را “درجا” می گیرند، همانطور که بازار پیش روی آنها قرار دارد. آنها ممکن است مجموعه خاصی از الزامات را برای زمان ورود یا خروج نداشته باشند، اما تصمیمات آنها براساس شرایط موجود است. به عبارت دیگر، معامله گران اختیاری ممکن است عوامل مختلفی را در نظر بگیرند، اما قوانین سختگیرانه ی کمتری دارند و بیشتر به هیجانی که در لحظه دارند متکی هستند.
معامله گران سیستماتیک رویکرد دیگری دارند. آنها یک سیستم تجارت کاملاً مشخصی را دارند که اساساً نقاط ورود و خروج را برای آنها ایجاد می کنند. اگر شرایط خاصی از مجموعه قوانین آنها وجود داشته باشد، آنها وارد یک معامله می شوند یا از آن خارج می شوند. تجارت سیستماتیک یک رویکرد داده محور، بیشتر از تجارت اختیاری است. معامله گران سیستماتیک کمتر به هیجانات در لحظه و بیشتر به داده ها و الگوریتم ها اعتماد می کنند.
در واقع، این طبقه بندی می تواند در مورد سایر معامله گران نیز اعمال شود. با این حال، وقتی صحبت از استراتژی های کوتاه مدت می شود، تمایز مشخص تر است. به هر حال، معاملات اختیاری ممکن است در بازه های زمانی بالاتر به طور مداوم کار نکنند.
برخی از اسکالپرها از استراتژی، به نام تجارت دامنه استفاده می کنند. آنها منتظرند تا محدوده قیمتی ایجاد شود و در آن محدوده تجارت کنند. ایده این است که تا شکسته شدن دامنه، پایین دامنه به عنوان پشتیبانی و بالای محدوده به عنوان مقاومت حفظ می شود. این البته هرگز تضمین نیست، اما هنوز هم می تواند یک سیستم موفقیت آمیز باشد. با این حال، معامله گران خوب با تعیین ضرر، خود را برای شکست از محدوده آماده می کنند.
اسکالپینگ

یکی دیگر از تکنیک های اسکالپینگ شامل بهره برداری از گستره پیشنهاد قیمت است. اگر بین بالاترین پیشنهاد و کمترین درخواست تفاوت قابل توجهی وجود داشته باشد ،اسکالپر ها می توانند از این طریق سود ببرند. با این اوصاف، این نوع استراتژی برای معاملات الگوریتمی  مناسب تر است. چرا؟ خوب، انسان ها به اندازه ماشین آلات در یافتن ناکارآمدی کوچک در بازار قابل اعتماد نیستند. در نتیجه، این قسمت به شدت با ربات های تجاری اشباع شده است. به همین ترتیب، کسانی که می خواهند این استراتژی را در پیش بگیرند معمولاً باید با الگوریتم ها رقابت کنند.

اسکالپینگ معمولاً شامل استفاده از اهرم فشار است. از آنجایی که اهداف درصدی نسبتاً اندک است، اسکالپرها معمولاً می خواهند اندازه موقعیت خود را با استفاده از اهرم افزایش دهند. به همین دلیل است که اسکالپرها اغلب از سیستم عامل های حاشیه معاملات، قراردادهای آتی و انواع دیگر محصولات مالی که معاملات اهرمی را ارائه می دهند، استفاده می کنند. با این حال، از آنجا که اسکالپرها قصد دارند از حرکت های کوچکتر با موقعیت های بزرگتر سود ببرند، باید از لغزش آگاه باشند.

آیا باید تجارت اسکالپینگ را شروع کنم؟

این کاملاً بستگی به این دارد که چه سبکی از تجارت برای شما مناسب است. برخی از معامله گران دوست ندارند موقع خواب هیچ موقعیتی را باز بگذارند، بنابراین استراتژی های کوتاه مدت را انتخاب می کنند. معامله گران روزانه و سایر بازرگانان کوتاه مدت ممکن است در این گروه قرار بگیرند.

از طرف دیگر، معامله گران بلند مدت دوست دارند در مورد تصمیمات برای مدت طولانی تری جزئیات ارائه دهند و بدشان نمی آید ماه ها موقعیت داشته باشند. آنها فقط ممکن است ورود ، اهداف سود و ضرر و توقف خود را تعیین کرده و تجارت را به صورت گهگاه کنترل کنند. معامله گران چرخشی ممکن است در این گروه قرار بگیرند.

بنابراین، اگر می خواهید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید معاملات اسکالپر را انجام دهید، باید توضیح دهید که سبک تجارت بهتر با شما متناسب است. همچنین، شما باید یک استراتژی معامله متناسب با شخصیت و مشخصات ریسک خود پیدا کنید تا بتوانید آن را به طور مداوم و سودآور اعمال کنید.

به طور طبیعی، شما می توانید چندین استراتژی را امتحان کنید و ببینید چه چیزی موثر است. تجارت کاغذ در آزمایشی Binance Futures می تواند راهی عالی برای آزمایش آنها باشد. به این ترتیب می توانید استراتژی های پوستی پوستی را بدون به خطر انداختن بودجه واقعی آزمایش کنید.

کلام آخر

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی کوتاه مدت است که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و هدف آن سود بردن از حرکت های کوچک قیمت است. این یک روش تجارت است که به انضباط ، دانش بازار و تصمیم گیری سریع نیاز دارد.

آیا اسکالپینگ یک استراتژی تجاری خوب برای شماست؟ اگر مبتدی هستید، می توانید به دنبال استراتژی های طولانی مدت بیشتری مانند تجارت نوسان یا خرید و نگهداری باشید. اگر باتجربه تر هستید ، تجارت پوست سر ممکن است برای شما مناسب باشد. اما صرف نظر از آنچه در بازارهای مالی انجام می دهید، همیشه در نظر گرفتن اصول مدیریت ریسک، مانند استفاده از ضرر توقف و اندازه گیری مناسب موقعیت، بسیار مهم است.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x