پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:25
بیت کوین

مطالعه نشان می دهد بانک ها بیشتر از بیت کوین راه را آلوده می کنند

بله، استخراج بیت کوین برای محیط زیست مضر است، اما یک تحقیق نشان داد که بانک ها صنایع مخرب بیشتری را تأمین مالی می کنند. توجه داشته باشید، بانک های انگلیس فعالیت هایی را تأمین می کنند که به اندازه 10 کشور برتر جهان آلوده است. طبق مطالعه گروه های فعال Greenpeace و WWF، بانک های انگلیسی مسئولیت پشتیبانی از پروژه هایی را داشتند که 805 میلیون تن CO2 در سال 2019 منتشر کردند.

برای مرجع، تخمین کارشناسان این است که انگلیس در آن دوره 455 میلیون تن CO2 تولید کرده است. انگلیس سهم قابل توجهی در تغییرات آب و هوایی دارد و با 370 میلیارد تن CO2 در 20 کشور آلوده کننده قرار دارد. ایالات متحده و چین با اختلاف زیاد در صدر لیست قرار دارند.

بانکداری در هرج و مرج اقلیمی

این گزارش برخی از ارقام نگران کننده را در نزد کسانی که واقعا به محیط زیست اهمیت می دهند نشان می دهد:

طی پنج سال پس از توافق پاریس، 60 بانک بزرگ جهان سوخت های فسیلی را با مبلغ 3.8 تریلیون دلار تأمین کرده اند. اما این مشکل فراتر از پادشاهی انگلستان است. گزارش بانکداری درمورد هرج و مرج اقلیمی که توسط 312 سازمان فعال از 50 کشور در سراسر جهان تایید شده است نشان داد که در سطح جهان، سرمایه گذاری بانک‌های بزرگ در بهره برداری از سوخت‌های فسیلی فقط در حال افزایش است. سرمایه گذاران اصلی در این انرژی های آلاینده JP Morgan ، Citi ، Wells Fargo و Bank of America هستند. همه از ایالات متحده، جایی که مقرهای اصلی خود در تسلا وجود دارد.

Bitcoin و Banks: یک بحث اقتصادی و زیست محیطی

بحث در مورد مسائل زیست محیطی سال‌ها است که در حوزه رمزنگاری وجود دارد، اما پس از آنکه ایلان ماسک یکی از عاشقان سابق بیت کوین که خود اعتراف کرد تسلا از قبول BTC  جلوگیری می کند دوباره بر سر زبان ها افتاد.

این اعلامیه باعث سقوط تقریباً 50 درصدی بیت کوین شد. بیت کوین در طی چند روز از ATH تقریباً 65 هزار دلاری خود به پایین 30 هزار دلار رسید. برخی تحلیلگران معتقدند که کافی بود روند قیمت از صعودی به نزولی تغییر کند، حداقل در کوتاه مدت.

همزمان با این اعلامیه، ایلان ماسک فاش کرد که او با برخی از توسعه دهندگان Dogecoin برای بهبود بلاکچین و مناسب ساختن آن برای پذیرش جهانی کار می کند. کار با ابزارهای Doge برای بهبود کارایی معاملات سیستم. بالقوه امیدوار کننده است.

دوج کوین سازگارتر از بیت کوین با محیط زیست

او تا آنجا پیش رفت که ادعا کرد دوج می تواند از بیت کوین پیشی بگیرد. یکی از مزایایی که ایلان ماسک روی میز می گذارد این است که الگوریتم اجماع Doge نسبت به بیت کوین بسیار سازگار با محیط زیست است زیرا انرژی زیادی نمی خواهد.

در حالت ایده آل، Doge زمان بلوک 10X را افزایش می دهد، اندازه بلوک 10X را افزایش می دهد و هزینه 100X را کاهش می دهد.

حضور ایلان ماسک در شورای استخراج بیت کوین

در مواجهه با این نگرانی ها، مایکل سایلور، مدیر عامل شرکت مشاوره MicroStrategy، مداخله کرد و موفق شد ایلان ماسک را برای ایجاد شورای استخراج بیت کوین به گروه استخراج کنندگان نزدیک کند. این سازمان به دنبال ترویج انرژی ارزان و تجدیدپذیر برای کاهش تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین خواهد بود.

اما با توجه به اینکه انتشار CO2 از بلاکچین بیت کوین حدود 57 میلیون تن تخمین زده شده است، اگر نگرانی های زیست محیطی برای تغییر یک مورد کافی باشد، تصور خوب این است که تسلا دریافت دلار آمریکا (که بیش از 10 برابر آلوده است) را متوقف کند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x