پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:34
مجله تجارت

مجله تجارت در بایننس چیست؟ چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

مجله های تجاری می توانند بسیار مفید باشند و نقش اصلی را در برنامه های تجاری معامله‌گران حرفه ای بازی می کنند. مواردی مانند برنامه ریزی معاملات آتی، مستندسازی موقعیت های موجود و ثبت هرگونه نیازهایی که ظاهر می شود، از فاکتورهای اساسی است که باید هنگام ایجاد یک استراتژی سودآوری تجاری از آنها آگاه باشید.

بنابراین، دانستن نحوه ایجاد و استفاده از یک ژورنال تجاری برای موفقیت هر معامله گر بسیار مهم است. بدون آن، یک معامله گر می تواند به راحتی موقعیت پیروزی و باخت خود را از دست بدهد.

ژورنال تجارت چیست؟

یک ژورنال معاملاتی شامل سندی است که در آن هر کاری که شما به عنوان تاجر انجام می دهید از جمله توسعه استراتژی، مدیریت ریسک ، روانشناسی و موارد دیگر ثبت می شود. نگهداری یک روزنامه تجارت در صورت ایجاد و استفاده صحیح، آسان اما بسیار موثر است. گرچه می تواند بینش های ارزشمندی را به وجود آورد که ممکن است از بین رفتن حساب شما جلوگیری کند.

چندین دلیل مهم برای داشتن یک ژورنال تجارت وجود دارد، از جمله:

شما را مسئول، نگه می دارد.

نظم و ثبات شما را بیشتر می کند.

 به شما کمک می کند استراتژی های سودآوری تجاری را به دست آورید.

نقاط قوت و ضعف شما را ثبت می کند که باعث می شود هنگام تجزیه و تحلیل معاملات احتمالی، بیشتر مراقب باشید.

معامله گران موفق، تمام معاملات خود را به طور دقیق انجام می دهند و موفقیت و شکست عملکرد معاملاتی خود را ثبت می کنند. با ایجاد یک ژورنال معاملاتی و استفاده صحیح از آن، می توانید فارغ از نحوه حرکت بازار، به یک معامله گر موفق تبدیل شوید.

تجارت ژورنال

نحوه ایجاد ژورنال تجارت

در بخش بعدی می توانید یک الگوی مجله تجارت رایگان پیدا کنید، اما یادگیری نحوه ایجاد آن نیز مهم است. شما می توانید مجله معاملات خود را در قالب های مختلف، متناسب با سبک و نیازهای معاملاتی خود تنظیم کنید. تا زمانی که جایی برای برنامه ریزی و مستند کردن فعالیت های تجاری خود دارید، تنظیم کنید.

ابتدا باید یک صفحه گسترده مجله تجاری (به عنوان مثال، Google Sheets ، Microsoft Excel) و یک سند مکتوب (به عنوان مثال، Google Docs ، Microsoft Word) ایجاد کنید. به ترتیب از این موارد برای ثبت دقیق معاملات و استراتژی های خود استفاده خواهید کرد. اگر ترجیح می دهید، می توانید سند نوشته شده را به عنوان برگه دوم در صفحه گسترده وارد کنید (به الگوی زیر مراجعه کنید).

دوم، شما باید بدانید که روزانه چه چیزی را ضبط می کنید تا مجله تجارت شما بالاترین تأثیر ممکن را در موفقیت شما داشته باشد. می توانید چندین نمونه مجله تجارت را به صورت آنلاین پیدا کنید. اما صرف نظر از الگو، صفحه گسترده شما باید ستون های مربوط به هر معامله داشته باشد.

برخی از معامله‌گران همچنین ممکن است بازه زمانی، تصاویر صفحه راه اندازی و سایر مواردی را که ممکن است مهم بدانند اضافه کنند. نکته اصلی این است که اطلاعات به نفع آنها کار کند. در سند مکتوب خود (یا در برگه دیگری)، باید برای هر روز بخشی داشته باشید که بتوانید تمام افکار و عقاید خود را یادداشت کنید تا بتوانید آنها را منظم کنید. سند مکتوب جایی است که یک معامله‌گر خلاقیت خود را از دست می دهد در حالی که صفحه گسترده آنها به اندازه گیری سودآوری خلاقیت آنها کمک می کند.

هر دو هنگام ایجاد و استفاده از یک مجله تجاری بسیار مفید هستند. همین! یادگیری چگونگی ایجاد یک مجله تجارت قسمت ساده ای است. دانستن چگونگی استفاده از یک ژورنال معاملاتی امری است که به مرور زمان به آن نیاز خواهید داشت. با این حال، تا زمانی که درک درستی از مبانی داشته باشید، در کمترین زمان از ژورنال تجارت خود مانند یک حرفه ای استفاده خواهید کرد.

نحوه استفاده از مجله های تجارت

ایجاد یک مجله تجارت یک چیز است، اما اینکه بدانید چگونه آنچه را که از آن می آموزید در سیستم تجارت خود پیاده سازی کنید کاملاً چیز دیگری است. استفاده موثر از یک مجله تجارت می تواند تاجر بی سود را به یک تاجر سودآور تبدیل کند.

قبل از اینکه وارد هر معامله ای شوید، باید دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. اینجاست که سند مکتوب شما مفید است. هر روز که به بازار نگاه می کنید، ایده هایی در ذهن شما ظاهر می شوند و احساسات در بدن شما جریان می یابد. شما باید این ایده ها و احساسات را یادداشت کنید تا بتوانید هر چیزی را که می تواند به عملکرد تجاری شما کمک کند یا مانع آن شود، شناسایی کنید. این می تواند شامل رفتار عمومی بازار، معاملات گذشته، معاملات فعلی و معاملات بالقوه باشد.

معاملات

سند کتبی شما همچنین جایی است که شما در مورد خوب یا خیر بودن ایده تجاری خاص خود بحث خواهید کرد. ایده های تجاری شما باید وارونه شود ، بنابراین می توانید نقاط قوت و ضعف هر یک را تشخیص دهید. پس از نوشتن افکار و احساسات، وقت آن است که به صفحه گسترده خود مراجعه کنید. صفحه گسترده شما نسبت به سند نوشته شده شما فضای خلاقانه کمتری دارد و بیشتر فضای منطقی دارد. اینجا جایی است که شما تمام معاملات خود را ثبت خواهید کرد ، بنابراین مهم است که آن را مرتب و منظم و به روز نگه دارید. یک عامل مهم در داشتن یک مجله تجارت موفق، اندازه گیری دقیق موفقیت ها و شکست های شماست.

با صفحه گسترده خود ، باید اطمینان حاصل کنید که سوابق دقیقی را نگهداری می کنید ، بنابراین می توانید ارزیابی کنید که ایده هایی که در سند کتبی خود ایجاد کرده اید سودآور هستند یا خیر. یک عادت خوب برای شروع این کار این است که معاملات خود را لحظه ای پس از اجرای آنها ثبت کنید.

آن وقت است که در ذهن شما تازه می شود و در آینده و در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد. یکی دیگر از عادت های خوب این است که هر روز صفحه گسترده مجله تجارت خود را مرور کنید. به این ترتیب می توانید از پورتفوی معاملات خود از یک دید برنده استفاده کنید، که می تواند به شما در مورد میزان قرار گرفتن در فرصتی برای انجام معاملات دیگر، بینشی ارائه دهد.

سخن پایانی

فرقی نمی کند یک نوسان‌گیر باشید یا یک تاجر. تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار موفق می تواند یک تلاش بسیار چالش برانگیز باشد. بدون برنامه ریزی دقیق و ثبت عملکرد تجاری خود، بی هدف در بازارها حرکت خواهید کرد. و این وضعیتی است که به ندرت، خوب خاتمه می یابد. با یادگیری نحوه ایجاد و استفاده از یک مجله تجاری به نفع خود، قادر خواهید بود الگوها و روند بازار را به طور موثرتری شناسایی کنید. نوشتن یادداشت های دقیق برای ثبت ایده ها، احساسات و معاملات خود، یک سرمایه گذاری آسان است که می تواند بازدهی بسیار بالایی داشته باشد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x