جمعه , 12 آذر 1400 - 23:09
ترامپ کرونا

مبتلا شدن ترامپ به کرونا برای طلا چه معنی دارد؟

بازار طلا در این روزها، تغییرات بسیار گسترده ای را به خود دیده است. بعد از مثبت شدن آزمایش ویروس کرونا برای رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا سردرگمی زیادی در بازار ایجاد شده است. با این وجود، تحلیلگران پیش بینی کرده اند هفته پیش رو بازار طلا همچنان صعودی است و البته چندین هشدار را نیز داده اند تا سرمایه داران، بتوانند بهتر تصمیم بگیرند.

کوین گرادی، رئیس Phoenix Futures و Options LLC، گفت: “اخبار مرتبط با ترامپ هر چیز دیگری را مانند داده های اقتصادی، بسته محرک و… را تغییر می دهد.

طلا کمی عقب کشید. اما با وجود تمام پول موجود، فلز زرد باید بالاتر از قیمت فعلی باشد. در حال حاضر تعداد زیادی سرمایه دار در بازار طلا حضور دارند. آنها بازار را برای دریافت قیمت سهام با هزینه کم، پایین می آورند.”

Grady روز جمعه به کیتکو نیوز گفت، به نظر می رسد در حال حاضر، طلا گیر کرده است زیرا در حدود 1900 دلار در هر اونس معامله می شود.

گرادی / Grady توضیح داد، اخبار ویروس کرونا و ابتلای ترامپ به آن، مردم را به سمت طلا سوق می دهد، اما از آنجا که طلا در حال حاضر با سهام معامله می شود، چیزهای زیادی به واکنش بازار به تحولات هفته آینده بستگی دارد.

وی گفت: ” طلا و سهام با هم معامله می شوند. در اینجا بلاتکلیفی زیادی وجود دارد و این خطر وجود دارد که سرمایه گذاران تصمیم بگیرند موقعیت های خود را فقط برای محافظت از خود در صورت بروز اتفاق ناگوار در آخر هفته منحل کنند.”

خرید سهام طلا

پیشرفت بیماری ترامپ برای طلا و بازار جهانی چه تاثیری دارد؟

پیتر هوگ، مدیر تجارت جهانی فلز کیتکو، گفت: هفته آینده همه چیز در مورد مشاهده چگونگی پیشرفت بیماری ترامپ و اینکه آیا احتمال دارد دولت بتواند محرک اضافی را تایید کند، مشخص خواهد شد. اگر رئیس جمهور واقعا بیمار شود، انتظار دارید كه این فقط برای فلز مثبت باشد زیرا عدم اطمینان دولت، قادر به فعالیت بدون ترامپ است. جبران این مفهوم، بازار سهام است که احتمالا با ضعف بیشتر مردم ادامه خواهد یافت، بنابراین، به زودی ممکن است بازار فلز منفی شود”

با توجه به آنچه در مورد ترامپ می دانیم، آیا دولت قادر خواهد بود بسته محرک را قبل از انتخابات جمع کند؟

هوگ خاطرنشان کرد: برخی از محرک ها را برای کمک به تثبیت بازارها قبل از انتخابات ارائه دهند و این به نفع جمهوری خواهان خواهد بود. اگر اینگونه نباشد، با موج دوم و کاهش سرعت اقتصاد، روند نزولی وجود دارد.

پیتر هوگ همچنین به حالات بدترین و بهترین حالت برای هفته آینده اشاره کرد.

وی گفت، پیامدهای جدی تر برای رئیس جمهور، بدترین سناریو خواهد بود. این می تواند به راحتی شامل ایجاد انحلال در بازار سهام باشد. مردم قبل از این ترسیده بودند، بنابراین اولین غریزه می تواند پول نقد باشد، که به کالاها و سهام آسیب می رساند. طلا می تواند تا 1850 دلار معامله شود، که یک خط نسبتا محکم است. اگر این مقاومت را از دست دهد، می تواند به قیمت پایین تر برسد.

در واقع، پتانسیل صعودی طلا نزدیک به 1925 دلار و سپس 1975 دلار است.

شان لوسک، مدیر ارشد بازرگانی والش گفت، در حال حاضر، آزمایش مثبت ویروس کرونا به نظر می رسد فقط یک نوع بازاریابی برای ترامپ باشد و باید دید در هفته های آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

شان لوسک با اشاره به اینکه دو هفته اول ماه اکتبر به طور معمول برای طلا خوب است، افزود: “به صورت فصلی، طلا در اواخر تابستان امسال جمع می شود، در ماه اکتبر دوباره خرید می کند و سپس در ماه نوامبر دوباره اصلاح می شود. در واقع، اینطور که ذکر می شود، قرار است سهام طلا با منفی مواجه شود.”

لوسک افزود، هنوز مقدار زیادی پول فقط در سبدها وجود دارد و احتمال دارد که طلا تلاش کند تا طی دو هفته آینده به 1980 دلار صعود کند.

اخبار بازار سهام

ترامپ در قرنطینه

با توجه به اینکه ترامپ طی دو هفته آینده در قرنطینه است، به گفته تحلیلگران، همه نگاه ها به بحث میان مایک پنس معاون رئیس جمهور و کامالا هریس، معاون نامزد جو بایدن خواهد بود.

استراتژیست های ING FX روز جمعه گفت: با حضور جو بایدن در نظرسنجی ها، كامالا هریس وظیفه جلوگیری از امتیاز بیش از حد پنس دارد. چگونه دلار با توجه به این تحولات سیاسی تجارت خواهد کرد؟ علائم اولیه نشان می دهد که یک پیش برد بزرگ برای دموکرات ها کاهش خطر رقابت در انتخابات، حمایت از دارایی های خطرناک و سنگینی وزن دلار است.

موضوع مهم دیگر در این جلسه، صورت جلسات ماه سپتامبر فدرال رزرو است که روز چهارشنبه نیز منتشر می شود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x