شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 18:30
ریپل

قیمت (ریپل) XRP به 1 دلار نزدیک شد

با افزایش ارزش بیت کوین، XRP  محکوم به شکستن سطح مقاومت در نزدیکی 1.0 دلار است.

  در حالی که بیت کوین به بالاترین سطح مقاومتی خود دست یافته است، آلت کوین ‎ها نیز کم و بیش قدرت گرفته‎ اند. یکی از این سکه‎ ها متعلق به ریپل است که از هفته پیش از خود قدرت نشان داده و به صورت عمودی در حال حرکت صعودی می‎باشد.

  شرکت ریپل در سال 2012 به عنوان Open Coin  تاسیس شد. ریپل شرکتی نرم افزاری است که در حال توسعه ارز رمزنگاری شده XRP و فناوری دفتر معاملات توزیع شده در کنار مجموعه‎ای از پروتکل ‌های پرداخت برای تسویه حساب فرامرزی برای موسسات مالی است.

XRP  به عنوان یک ارز، پلی مابین نقدینگی و کالای مبادله ‎ای عمل می‎کند. این ارز به عنوان واسطه ‎ای به بازار و موسسات مالی سنتی کمک می‎کند که انتقال ارزشی جهانی بین ارزهای فیات راحت‎تر شود.

  مدیر عامل شرکت ریپل معتقد است که شرکت وی همچنان می‎تواند تحت این سناریو فرضی نوشته شده به دست دولت مردان امریکا در ارتباط با ارزهای دیجیتال که به عنوان یک امنیت در حال اعلام است، پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

وی در ضمن تایید این قضیه که، بسیار دشوار است که به XRP به عنوان یک محدوده امن نگاه کرد گفت: ” شما می‎دانید که ریپل بازارهای G20 دیگری نیز دارید که نظرات متعددی را دربرمی‎گیرند. من نیز از هیچ بازاری در سطح جهانی، که عقیده داشته باشد XRP یک چهارچوب امنیتی است مطلع نیستم. “

اگر ریپل نیز به عنوان یک پرچین امنیتی مالی در ایالات متحده شناخته شود، سرمایه گذاران به راحتی جایگزین دلالان در بازار ارزهای دیجیتال خواهند شد. وضعیت نظارتی ارز ریپل طی چند سال گذشته مورد بررسی دقیق قرار گرفته است، تاجر پیشکسوت پیتر برانت آخرین چهره عمومی‎ ای است که آن را به عنوان یک حاشیه امن اعلام می‎کند.

ریپل این ماه پس از یک تجمع انفجاری که باعث رشد این رمز ارز از محدوده چند ساله خود شد. حالا ریپل بخش عمده‎ای از توجه بازار را به خود جلب کرده است.

قیمت ریپل در ماه نوامبر از 0.22 دلار به بالاترین سطح یعنی 0.78 دلار رسید. که بلافاصله درگیر یک اصلاح بزرگ در سطح 0.45 دلار شد. آیا این رخداد یک فرصت ورود به بازار پیش از آغاز مرحله بعدی است؟

ریپل

جنبش ریپل XRP

منطقه مهم در حدود 0.45 دلار حالا به عنوان خط مقاومت به چشم می‎خورد. نمودارهای XRP مناطق پشتیبانی و مقاومت واضحی را به نمایش گذاشته ‎اند. در چنین فشاری بهترین دوربرد تماشا را برای براورد و پیش بینی بازار آتی، نمودارهای ساعتی و روزانه به ما می‎دهند.

در این حالت اولین منطقه پشتیبانی گسترده در حدود سد مقاومتی 0.45 دلار می‎باشد. که البته این سد در زمان کاهش ارزش بیت کوین به 16200 دلار در روز شکرگزاری، تشکیل شد. نمودار یک حمایت کاملا واضح را روایت می‎کند زیرا قیمت از آن زمان تا کنون بیش از 40 درصد پیشرفت داشته است.

اگر 0.45 دلار نتواند حمایت خود را حفظ کند، منطقه پشتیبانی بعدی حدود 0.30 دلار خواهد بود که دقیقا همان نقطه مقاومت قبلی می‎باشد که احتمالا از حمایت زیادی از سوی خر‎س ‎ها برخوردار است.

برنامه تجمع های بعدی ارز Ripple

منطقه مقاومت بعدی که اکنون باید شکسته شود، منطقه 0.69 دلار است. که پیش از ورود به 1.0 دلار به شدت ضروری می‎باشد. چند ابزار مفید برای تعیین دقیق مناطق مقاومت در نمودار برای ریپل وجود دارد. که یکی از آن ابزارها توسعه فیبوناچی است.

بالاترین عدد ” 1 ” در ابزار داخلی فیبوناچی و پایین‎ترین قیمت در حدود 0.20 دلار به عنوان “0 ” است. بنابراین منطقه مقاومت احتمالی بعدی را می‎توان در حدود سطح 1.618 فیبوناچی در 1.13 دلار در نظر گرفت. به همین ترتیب، منطقه دوم در حدود 1.70 دلار خواهد بود که در سطح 2.618 فیبوناچی قرار دارد.

با این حال هنوز باید اولین منطقه مقاومت را در نظر گرفت  که بین 1.08 الی 1.18 دلار بسیار منطقه مهمی را تشکیل داده است. زیرا همانطور که نمودار نشان می‎دهد، در طول ارزشیابی ریپل در سرتاسر سال 2017 این ارز رمزنگاری شده در یک چرخه مقاومتی سر کرده است که احتمالا حالا باید این جهش‎ها را به عنوان یک حق مسلم برای آن در نظر گرفت. اگرچه می‎توان مدعی بود که احتمالا با شکستن سطح 0.70 دلار، رسیدن به 1.08 یا 1.18 دلار کاملا امر ممکنی خواهد بود.

ریپل

سطح کیلیدی در پیش بینی حرکت بعدی قیمت ریپل (XRP)

در صورتی که گاو نر قیمت را به بالاتر از مقاومت تبدیل کند، امر بعدی که نیاز است از آن مطلع باشید سطح مقاومت و حمایت قبلی در نمودارهای پیشین است. نمودار BTC / USD  حساسیت بیش از حدی را به نمایش گذاشته است که در آن پشتیبانی هر لحظه می‎تواند متفاوت عمل کند.

در پایان سال 2019 و آغاز سال 2020، این منطقه به عنوان یک دامنه محدود و برای مدت قابل توجهی پشتیبانی می‎شد. با این حال اگر این جفت ارز نتواند این حمایت را حفظ کند، با از دست دادن تمام پشتیبانی ‎ها حرکت آن منجر به سقوط به نقطه 0.00001500 شد.

با شکست اخیر به 0.00004000 سات گاوها مایل به یک تلنگر در نقطه 0.00002400 سات هستند. که بعد از آن ریپل احتمالا مسیر خود را به سوی 1.00 دلار باز خواهد کرد و تمام سدها را خواهد درید.

در نمودار جفت ارز XRP / USD یک شکست آشکار دقیقا بالای 0.65 دلار ترسیم شده است. تا زمانی که آن منطقه پشتیبانی شود شکست در حال تثبیت خواهد بود و گزینه ادامه روند طبیعی به سمت 0.74 دلار روی میز قرار دارد.

با این حال شکست گاوها در منطقه 0.65 دلار به این معنی خواهد بود که افت به سمت 0.55 دلار تبدیل به یک سناریوی کامل و محتمل خواهد شد. چهار چوب‎های زمانی در نمودارها نشان دهنده این می‎باشند که XRP در چرخه بازار در کجا قرار دارد.

حالا این روند نزولی چند ساله با یک حرکت صعودی یک بار شکسته شد. به این معنی که افت قیمت‎ها برای معامله گران به شدت به یک فرصت طلایی برای ورود به بازار ارز دیجیتال ریپل تبدیل شده است. با این حساب اگر XRP  موفق به نگهداری نقطه 0.45 دلار به عنوان سطح پشتیبانی شود، ادامه روند به سوی 1.0 دلار محتمل‎تر خواهد بود. به خصوص اگر قیمت بیت کوین سطح بعدی خود را تجربه کند.

منبع : https://bit.ly/2Vsq2ip

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x