شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 17:28
بیت کوین

قیمت بیت کوین نزدیک به 35 هزار دلار سقوط کرد

نزول بیت کوین به 35130 دلار گاوها را برای خرید بیشتر بیت کوین راغب کرد و داده های زنجیره ای نشان می دهد که دارندگان بلند مدت به تجمع خود ادامه می دهند.

در تاریخ 18 ژوئن، بیت کوین (BTC) و بازارهای سنتی با اظهار نظر فشار فزاینده ای از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در مورد احتمال افزایش سریع نرخ بهره زودتر از حد انتظار روبرو شدند، و منجر به افزایش قیمت دلار در آمریکا شد.

فدرال رزرو لایق همه این شایعات نیست، زیرا نگرانی ها در مورد رکود بیشتر برای BTC از هفته ها قبل با  بحث و گفتگو در مورد نزدیک شدن به تقاطع مرگ و معنای آن برای آینده بیت کوین افزایش یافته است.

فروش امروز، قیمت بیت کوین را به زیر حمایت مهم 36 هزار دلار رساند، و باعث شد معامله‌گران 32،500 دلار را به عنوان توقف بعدی پیش از بازدید مجدد بیت کوین از قیمت پایین 30 هزار دلار پیش بینی کنند.

این عوامل فنی همراه با عناوین منفی در اخبار مانند ممنوع شدن استخراج ارز رمزنگاری شده، باعث شد تا دلالان نسبت به قیمت بیت کوین  احساس نگرانی کنند. در نتیجه این نگرانی ها، شاخص رمزنگاری Fear & Greed با ثبت ترس شدید و ادامه روند ماه گذشته، به 25 سقوط کرد.

بیت کوین

ورودی به مبادلات قبل از فروش بیت کوین زیاد بود

داده های شرکت تجزیه و تحلیل CryptoQuant نشان می دهد که جریان خالص BTC به مبادلات پیش از افت این هفته از 41 هزار دلار به 36 هزار دلار، هشدارهایی را به معامله گران می دهد. در 15 ژوئن هنگامی که قیمت BTC به 41،300 دلار رسید، جهش زیادی در ورودی BTC به مبادلات ایجاد کرد و در طی سه روز آینده با 15٪ کاهش مواجه شد.

یک تحلیلگر خاطرنشان کرده است که فعالیت نهنگ ها در بورس ارزهای رمزنگاری جوزا، به طور خاص، با برخی از فروش های بزرگتری که بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 تجربه کرده است، همبستگی قابل توجهی دارد.

در حالی که جریان خالص بیت کوین در معاملات طی دو روز گذشته با تعادل برقرار شده، فعالان بازار اکنون منتظر هستند تا ببینند با نزدیک شدن صلیب مرگبار، قیمت در کدام مسیر حرکت می کند.

در حالی که ترس از سرمایه گذاری در حال افزایش است، برخی از معامله‌گرانی که در اوج مارس تا ماه می، خرید کرده اند، با ضرر به فروش می رسانند، کل عرضه بیت کوین که توسط دارندگان بلند مدت نگهداری می شود، پس از رسیدن به پایین در اواسط ماه می، همچنان در حال افزایش است.

به گفته ویلیام کلمنته، تحلیلگر رمزنگاری توییتر، می‌گوید داده های اخیر روی زنجیره نشان می دهد که BTC بیش از حد فروخته شده است و اکنون در شاخص های مهم انحراف از نظر تاریخی قرار دارد. کلمنته پیشنهاد کرد که دارندگان بلند مدت همچنان BTC را با تخفیف بالا خریداری کنند، که به جبران فروش دارندگان کوتاه مدت کمک کرده است و او به این واقعیت اشاره کرد که “انباشت در حال افزایش است”.

به طور کلی، آینده کوتاه مدت BTC همچنان خطرناک است. از طرف دیگر، داده های بلند مدت آینده خوش بینانه تری را نشان می دهد زیرا کیف پول های نهنگ و دارندگان بلند مدت به افزایش موجودی بیت کوین خود ادامه می دهند.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x