پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 8:50
بیت کوین

قیمت بیت کوین شکننده است، اما داده های زنجیره ای به تجمع تازه اشاره دارد

داده های زنجیره ای شبکه نشان می دهد که دارندگان بیت کوین یا سایر رمز ارزها در بلند مدت پس از لرزش اخیر بازار که معامله گران بیش از حد اهرم را لرزاندند، دوباره در حالت تجمع قرار دارد.

به دلیل حذف سریع کف و اهرم مازاد بازار، ارزش فروش 1.2 تریلیون دلار از ارزش بازار 1.2 دلار در بازار ارز رمزنگاری شد.

اما شبیه آتش سوزی در جنگل، که قدرت تخریب آن برای جوان سازی اکوسیستم جنگل ضروری است، لرزش چشمگیر بازار بخشی حیاتی از چرخه حیات کامل یک بازار در حال توسعه است، زیرا مازاد انباشته شده از بین رفته و پاک می شود. به منظور آماده سازی مرحله جدیدی از رشد.

طبق داده های Glassnode ، ماه گذشته شاهد افت تاریخی بزرگ فعالیت های بازار رمز ارز بودیم، به سرعت از اقتصاد پررونق با زنجیره ای با قیمت ATH در حال تغییر، به تقاضاهای کاملاً پاک شده و تقاضای معاملات و تسویه حساب ها تبدیل شد.

این پاکسازی ازدحام کمک کرد تا هزینه های فزاینده در شبکه های Ethereum (ETH) و Bitcoin (BTC) که اکنون پس از تجربه افزایش کوتاه مدت تا 60 دلار در اواسط سال 2020 از 3.50 تا 4.50 دلار بازگشتند. آوریل و می، اما با توجه به اقدام طولانی مدت BTC و Ether، معامله گران همچنین نگرانند که آیا بازار از صعودی به نزولی تغییر کرده است.

کاهش فعالیت منجر به کاهش 65 درصدی در کل انتقال دلار در تسویه حساب شده توسط شبکه بیت کوین و کاهش 60 درصدی در ارزش منتقل شده در اتریوم شده است، که دومین کاهش بزرگ شبکه پس از افت 80 درصدی بیت کوین در سال است. 2017 و افت 95 درصدی اتریوم در 2018.

دارندگان بلند مدت جمع می شوند

اگرچه فعالیت های این روزهای بازار برای برخی تصویری تیره و تار ایجاد می کند، زیرا دارندگان کوتاه مدت بیشترین آسیب را به این رکود زدند، اما نگاه دقیق تر نشان می دهد که دارندگان بلند مدت (LTH) دوباره شروع به جمع آوری کرده اند، این نشانه ای است که بدترین وضعیت لرزش ممکن است گذشته باشد.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، پس از یک دوره توزیع که با افزایش قیمت از 10 هزار دلار به 64 هزار دلار اتفاق افتاد، عرضه در اختیار دارندگان بلند مدت BTC شروع به افزایش کرده است. این رقم در حال افزایش نشان می دهد که میزان عرضه LTH در حال حاضر در یک روند صعودی قوی قرار دارد و مشابه روندی است که در خرس اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 مشاهده شده است.

Glassnode گفت:

نمودارها نقطه عطفی را توصیف می کنند که در آن LTH ها هزینه خود را متوقف می کنند، شروع به جمع آوری مجدد و جابجایی آنچه اکنون سکه های ارزان قیمت است، می کنند.

صعود بیشتر را می توان در این واقعیت یافت که مقدار بیت کوین در حال حاضر توسط LTHs 2.3 میلیون بیشتر از اوج سال 2017 است، نشان می دهد که نگاه بلند مدت این دارندگان رمز به سمت بالاتر رفتن بازار است.

با توجه به تغییر در عرضه مایعات و غیر نقدینگی ببیت کوین طی 6 ماه گذشته، یک نشانه نهایی مبنی بر اینکه بازار ممکن است در حال آماده سازی برای حرکت بعدی خود باشد ، در حال تحکیم است. همانطور که مشاهده می شود، 160،700 بیت کوین از حالت غیر نقدینگی به گردش در ماه می بازگشت.

این بدان معناست که 78٪ از ببیت کوین خریداری شده از آن زمان تاکنون هزینه نشده باقی مانده است، که نشان دهنده چشم انداز کلی دارندگان بلند مدت است.

اگرچه اطمینان از گام های بعدی بازار ارزهای رمزنگاری غیرممکن است به دلیل عواملی مانند نوسانات غیرقابل پیش بینی، توییت‌های نامنظم از طرف تأثیرگذاران و شایعات سرکوب های غافلگیرانه دولت، داده های زنجیره ای نشان دهنده چشم انداز بلند مدت مثبتی است.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x