پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:27
بیت کوین

قیمت بیت کوین به سمت 40 هزار دلار حرکت می کند

قیمت بیت کوین هنوز 38٪ از بالاترین قیمت خود فاصله دارد اما تعداد اندکی از شاخص های فنی نشان می دهد که گاوها قدرت خود را جمع می کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 13 ژوئن با افزایش قیمت 39،252 دلار روند صعودی را تجربه کرد، اما بسیاری از تحلیلگران هنوز در مورد تعیین اینکه دارایی دیجیتال آماده ادامه روند صعودی خود است هنوز در تردید هستند.

تا به امروز، بازار رمزنگاری در لبه بازار باقی مانده و دو ماه از بالاترین قیمت بیت کوین در حدود 65 هزار دلار گذشته است. تجزیه و تحلیل بازار از الگوی اصلی سر و شانه ها نشان می‌دهد که اگر BTC زیر 30 هزار دلار برسد، فشار کوتاه مدت بیشتری را دارد.

با توجه به این نکته، اکنون زمان مناسبی است که برخی از نکات کلیدی داده ها را مرور کنید تا چشم انداز بیشتری در مورد قیمت بعدی Bitcoin بدست آورید.

بیت کوین

دارندگان کوتاه مدت ضرر می کنند

ممکن است کاهش 50 درصدی قیمت طی دو ماه گذشته برای افرادی که با نوسان بازار ارزهای رمزپایه آشنا نیستند بسیار شدید به نظر برسد، اما برای سرمایه گذاران بلند مدت که چند بار برداشت با بازه بزرگتر از گذشته داشته اند، تعجب آور نیست.

 کاهش 70٪ یا بیشتر برای BTC غیر معمول نیست، به ویژه پس از افزایش قابل توجه قیمت، اشاره به این که احتمال فشار بیشتر هنوز تهدید است زیرا گاو نر خرس ها در محدوده 30 هزار دلار قرار دارند.

در چند روز گذشته علائم بازنشانی SOPR ظاهر شده است، که نشان می دهد کیف پول های متوسط اکنون دوباره با سود فروخته می شوند. شاخص Crypto Fear and Greed (CFGI) نیز به کمترین میزان خود از زمان فروش مارس 2020 که توسط بیماری همه گیر Covid-19 آغاز شده است، رسیده است.

سطح بالایی از ترس که در حال حاضر توسط اکثر معامله گران تجربه می شود، بسیاری از افراد را در حاشیه کشانده است زیرا نگرانی از ضررهای بیشتر همچنان یک احتمال قانونی است. با این حال، برای سرمایه گذاران کوتاه مدت، امتیاز کم این شاخص نشانه “حریص بودن هنگام ترس دیگران است.”

احساس شروع به برگشت می کند

اگرچه درست است که بیت کوین طی دو ماه گذشته بیش از 30 هزار دلار سقوط کرده است، اما باید توجه داشت که مقدار آن و همچنین قیمت فعلی آن تقریبا دو برابر قیمت قبلی در سال 2017 است، روشن است که این تجمع در شش ماه گذشته چقدر قابل توجه بوده است. تجزیه و تحلیل زنجیره ای Decentrader نشان می دهد که اخیراً یک سیگنال “فروش بیش از حد” ایجاد شده است، نشان می دهد که BTC ممکن است به زودی آماده چرخش و حرکت به سمت بالا باشد.

نشانگر احساس آدرس‌های فعال، تغییر 28 روزه قیمت را که با خط نارنجی نشان داده شده است، با 28 روز تغییر آدرس‌های فعال روی زنجیره مقایسه می کند که با باند خطوط خاکستری نشان داده می شود. خط نارنجی که از زیر خط سبز نقطه دار به سمت باند تغییر آدرس فعال حرکت می کند، یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می شود و این اتفاق اخیراً در 10 ژوئن رخ داده است، که نشان دهنده احتمال چرخش در بازار است. طبق گفته Rekt Capital، تحلیلگر مشهور در توییتر، بیت کوین هنوز در مسیر تحقق یک رکورد جدید در تاریخ است.

در حال حاضر، شاید بهترین کار این باشد که فقط نگاهی به نمودارها بیندازید و نگران باشید که بیت کوین چه روشی را انتخاب می کند. چشم انداز طولانی مدت همچنان قوی است زیرا کشورهایی مانند السالوادور انتخاب BTC را به عنوان دادخواست قانونی آغاز کرده و افراد بیشتری به ارز رمزپایه علاقه مند می شوند.

منبع: https://bit.ly/3cASRCo

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x