شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 10:36
بیت کوین

قیمت بیت کوین به زیر 34 هزار دلار می رسد

نوسانات نزولی روز یکشنبه به بازار وارد شد

بیت کوین در تاریخ 20 ژوئن به پایین ترین سطح خود یعنی 33،750 دلار کاهش یافت ترس از سطح حمایت ضعیف کاملاً اثبات شد. اطلاعات حاصل از Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که BTC / USD پس از رفتارهای متلاطم در آغاز آخر هفته، به سرعت به زیر 34 هزار دلار در روز یکشنبه سقوط کرد.

داده های دفتر سفارش Binance این موضوع را تأیید کرد که فروشندگان عمده خرید بالاتر از 36،500 دلار را ریشه کن کردند تا سطح حمایت قابل توجه بعدی را 31 هزار دلار بگذارند.

در میان معامله‌گران، بحث بیشتر بر روی اصطلاح “صلیب مرگ” در نمودارهای روزانه BTC / USD و ساعتی بود که روز جمعه اتفاق افتاد. این اشاره به عبور متوسط 50 روزه از میانگین متحرک 200 روزه دارد و به طور معمول یک اتفاق بد برای ثبات قیمت در نظر گرفته می شود.

از نظر تاریخی، همه صلیب های مرگ منجر به ضرر نشده است همانطور که Cointelegraph گزارش داد، برخی از آنها مراحل صعودی را دنبال می کنند.

معامله‌گر محبوب Crypto Ed در اوایل هفته به طور خلاصه گفت: “یک صلیب مرگ بیش از حد ارزیابی شده است.

در یک تفسیر جداگانه، آدام بک، مدیرعامل Blockstream ، کاربران توییتر را به دلیل انحراف منفی ناشی از تقاطع مرگ متمایل کرد. با این حال ، در زمان نوشتن مقاله، بیت کوین 5٪ در روز معامله شد، در حالی که ضررهای 3 روزه بیش از 14٪ بود. نقدینگی در بورس ها در حال افزایش بود، تقریباً 150 میلیون دلار موقعیت در یک ساعت پس از افت قیمت در حدود 800 دلار از بین رفت.

سرمایه گذاران در مقیاس خاکستری فرصت فروش پیدا می کنند

نظریه دیگری در مورد جهت قیمت شامل مرحله “قفل” قریب الوقوع در غول نهادی Grayscale است. همانطور که Cointelegraph قبلاً اشاره کرد، هفته های آینده بخش عمده ای از سرمایه های سرمایه گذاران پس از یک دوره 6 ماهه قفل شدن، آزاد می شود، بنابراین احتمال دارد فشار فروش افزایش یابد زیرا سرمایه گذاران معتبر قصد دارند برخی از ضررهای خود را جبران کنند (پس از فروش سهام GBTC آن‌ها) با فروش BTC در بازار محلی. پس از آن، در مقابل، باید فعالیت قابل توجهی در فروش وجود داشته باشد.

اصول اساسی شاهد افزایش اصلاح بیت کوین هستند

در همین حال نگاهی به مبانی شبکه باعث ایجاد نگرانی دیگری شد. نرخ هش که به لطف تغییر در توزیع ماینر در حال جابجایی است، زیر 100 هکتار در ثانیه (EH / s) افت کرده است که قبلاً به 168 EH / s رسیده بود.

 تحلیلگران هشدار می دهند در صورت ذخیره سهام ممکن است بیت کوین سطح قیمت 30 هزار دلار را از دست بدهد برآوردهای دیگر گرچه دقیق نیستند، اما روند نزولی نرخ هش را نیز نشان می دهند. دشواری، تازه از دو تعدیل متوالی رو به پایین، برای یک مرحله سوم در حدود 9/7 درصد کاهش یافت در مرحله بعدی در حدود نه روز است.

آخرین باری که بیت کوین سه تغییر رو به نزولی سختی را  پشت سر گذاشت در بازار خرسی قبلی، در اواخر سال 2018 بود.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x