شنبه , 13 آذر 1400 - 2:12
تبدیل بیت کوین به اتریوم

قفل شدن 1.5 میلیارد بیت کوین به صورت اتریوم

بعد از روز یکشنبه مورخ یازده اکتبر که 131455 بیت کوین به صورت اتریوم قفل شدند تا با استفاده از این روش به بازارهای مالی هوشمند دسترسی داشته باشند، شرکت Dune Analytics عنوان کرده است که این میزان برابر با 3.6 درصد بازار اتریوم به شمار می رود و همچنین ارزش بیت کوین بسته شده برابر با 3.6 درصد از سقف بازاری است که در این زمینه فعالیت می کند.

برای این که بتوانیم بیشتر به صورت مفهومی در این زمینه با شما صحبت کنیم باید بگوییم که این بیت کوین به صورت مصنوعی تولید می شود و بر اساس داده هایی ساخته می شود که ارز دیجیتال اتریوم از آن استفاده می کند ولی نشانگر آن را برابر با بیت کوین قرار می دهند تا بتوان از آن به صورت کاملا هوشمند در قراردادهای غیر متمرکز استفاده کرد. نشانگر این دسته از بیت کوین که به صورت مصنوعی تولید می شود، برابر با wBTC می باشد و 20 درصد از بازار سهام را به خود اختصاص داده است.

به طور کلی می توان گفت که مردم علاقه زیادی به تبدیل بیت کوین به اتریوم نشان می دهند و این مسئله به دلیل آن است که از داغ بودن بازار تابستانی قراردادهای غیر متمرکز اتریوم استفاده داشته باشند. این روش به سرمایه گذاران این نمونه از انواع بیت کوین امکان آن را می دهد تا بتوانند مبادلات غیر حضوری را به صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام دهند و این برای تمام تابستان می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود. پس می توان گفت که بازار مالی تبدیل بیت کوین به اتریوم برای شروع به انجام قراردادهای هوشمند و غیر متمرکز می تواند گزینه ای کاملا مناسب به شمار رود.

قفل شدت بیت کوین

آیا روند تبدیل بیت کوین به اتریوم همواره ادامه دار خواهد بود؟

بسیاری از تحلیلگران بازار بر این تصور می باشند که پس از کاهش سرعت بازار و خروج از بازار صعودی، محبوبیتی که برای استفاده از بازار DeFi وجود دارد کاهش پیدا خواهد کرد ولی این در حالی است که پس از این اتفاق حدود 10.82 میلیارد دلار دیگر وارد قراردادهای هوشمند DeFi شده است و این مسئله نشان دهنده آن است که این سرمایه گذاری از ابتدای ژوئن توانسته است به ده برابر بیشتر برسد.

یکی از نکات جالب توجه که تحلیلگر ردیتور نیز به آن اشاره داشته است این است که رقم 1.5 میلیارد دلاری بلوکه شده در بازار اتریوم حدود 130 برابر بیشتر از همین میزان بلوکه شده در شبکه لایتنینگ بیت کوین می باشد. این شبکه برای افزایش سرعت به معاملات در زمینه بیت کوین طراحی شده است و بسیار مورد استفاده می باشد. در واقع در شبکه Lightning Network مربوط به بیت کوین از یک پروتکل بر اساس DeFi استفاده می شود که مبتنی بر بیت کوین بوده و این نشان دهنده آن است که بازار مالی غیر متمرکز روی اتریوم بیشتر می باشد و شما می توانید بر این اساس سرمایه گذاری هوشمندی را داشته باشید.

تحلیل قیمت بیت کوین

بر اساس داده هایی که از سوی تحلیلگران در بازار کریپتو کارنسی ارائه می شود، افرادی که سرمایه گذاری در شبکه بیت کوین کرده اند، بیشتر علاقه به استفاده از بیت کوین روی پروتکل های اتریوم دارند و کمتر سراغ بلاک چین عمومی این رمز ارز می روند. به طور کلی می توان گفت که دلیل این امر را می توان ارزش بالای بیت کوین در کنار ویژگی هایی دانست که بازار مالی غیر متمرکز DeFi ارائه می شود. قیمت بیت کوین در حال حاضر به 11385 دلار رسیده است و این رقم می تواند نشان دهنده بازار تصاعدی در این خصوص باشد.

کلام آخر

 در صورتی که قصد دارید در زمینه بیت کوین سرمایه گذاری داشته باشید، بهتر است بدانید که امکان ورود به بازارهای مالی غیر متمرکز که بر اساس بلاک چین اتریوم ساخته می شوند در دسترس شما می باشد که می توانید به طول کلی سرمایه گذاری بسیار مناسبی داشته باشید.

افزایش سرمایه گذاری دارندگان بیت کوین در بازار مالی غیر متمرکز اتریوم می تواند گزینه ای کاملا جذاب برای تمامی سرمایه گذارانی باشد که قصد دارند بدون محدودیت معاملات مالی خود را انجام دهند. این در حالی است که شبکه بلاک چین مورد استفاده برای بیت کوین نیز خود یک بازار مالی غیر متمرکز به نام لایتنینگ داشته و در واقع امکانات مناسبی در دسترس شما می باشد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x