سه شنبه , 6 مهر 1400 - 18:01
قانون اوراق بهادار برای ریپل

قانون اوراق بهادار برای ریپل – تصویب لایحه جدید XRP

ریپل، بحث بسیار گسترده ای در این روزها دارد و از این جهت، شما به عنوان یک سرمایه گذار XRP، می توانید تمامی اخبار جدید آن را بررسی کنید. به تازگی، بحث تصویب قانون لایحه جدید برای ریپل ارائه داده شده که بهتر است اخبار آن را دنبال کنید و ببینید که روند پیشرفت ریپل در آینده به چه صورت خواهد بود.

ارز XRP، در طی یک سال اخیر، تغییرات زیادی نداشته است و بیشتر در جایگاه خود ثابت بوده و در مقابل، دیگر ارزها، تغییرات بسیار زیادی به خود دیده اند. همانطور که ذکر شد، این روزها، بحث این توکن بسیار داغ است و بسیاری از بانک ها و سرمایه گذارها، از این توکن مجازی، پشتیبانی خود را اعلام کردند و همچنین یک کاربر توییتری با بیش از 70 هزار فالوور، اعلام کرد که در 2 الی 3 سال آینده، قیمت توکن XRP به بیش از 20 الی 30 دلار خواهد رسید که در نوع خود، بسیار حیرت آور است و این توییت، کلی جنجال در توییتر به پا کرد.

تام امر، نماینده کنگره آمریکا، که به عنوان یکی از طرفداران فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه شناخته می شود، در اواسط هفته گذشته قانون وضوح اوراق بهادار را ارائه داد تا وضوح قانونی مورد انتظار در ایالات متحده را فراهم کند. قانون وضوح اوراق بهادار تعریف جدیدی را برای اصطلاح “توکن” ارائه می کند که قرار است در منطقه میانی کالا و امنیت وجود داشته باشد.

این قانون همچنین اصطلاح جدید دارایی قرارداد سرمایه گذاری را برای دارایی های فروخته شده به عنوان موضوع قراردادهای سرمایه گذاری ایجاد می کند. در نهایت، این هدف برای از بین بردن ترس از عدم اطمینان در مقررات برای شرکت هایی است که می خواهند دارایی های دیجیتال خود را بفروشند.

تلاش ریپل برای افزایش قیمت

پیشرفت ریپل یا سقوط آن!؟

همانطور که اکنون دو وکیل مشهور در فضای رمزنگاری فاش کرده اند، پیشرفت فرض شده فقط می تواند به معنای یک وضعیت موجود باشد، به ویژه برای سومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با سرمایه بازار، XRP، یک موضوع بسیار مهم خواهد بود. در یک بحث، جیک چروینسکی، رئیس بخش حقوقی کامپاند و گابریل شاپیرو، شریک در شرکت های Belcher، Smolen & Van Loo LLP، به این نتیجه رسیدند که این لایحه در طبقه بندی XRP به عنوان یک ارز قوی و پایه، تاثیر نخواهد گذاشت. چروینسکی اظهار داشت:

من تلاش می کنم ببینم چگونه می تواند تغییرات اعمال شود. شرکت ریپل، XRP می فروشد، نه قراردادهای سرمایه گذاری برای تامین سرمایه برخی دارایی های جدید که ممکن است بعدا مانند SAFT تحویل داده شود.

صرف نظر از این مسئله، این لایحه صریحا در مورد دارایی اعمال نمی شود که در غیر این صورت یک اوراق بهادار است، بنابراین هیچ استدلالی در مورد اینکه آیا ریپل، نمایندگی قرارداد سرمایه گذاری در زمان فروش را دارد، تاثیری نخواهد داشت و این یعنی باید ادعاهای طبقاتی ریپل بی ربط باشد.

شاپیرو یک قدم جلوتر رفت و توضیح داد که این لایحه نباید از کسی پشتیبانی شود مگر اینکه آنها معتقد باشند ریپل با فروش XRP مرتکب کلاهبرداری شده است:

مگر اینکه فکر کنید کاری که ریپل و بنیانگذاران انجام می دهند یعنی صدها میلیون دلار با ریختن ریپل به عنوان عرضه اولیه برای سرمایه گذارها، برای سالها درآمد کسب می کنند، که کاملا خوب است، تا زمانی که آنها تقلب در قانون عادی را انجام ندهند. البته باید بدانید که اثبات تقلب در کار ریپل، کاری بسیار سخت است و ریپل نیز از “قانون وضوح اوراق بهادار” پشتیبانی نمی کند.

توکن ریپل

لایحه ای برای گمراه کردن مردم در راه است!

شاپیرو همچنین در ادامه می گوید که، متن لایحه برای گمراه کردن مردم فراتر از هدف واقعی آن است. به گفته این حقوقدان، لازم نیست توضیح دهید که قرارداد سرمایه گذاری چیست، بلکه این که آیا فروش توکن، مانند ریپل، در بازار ثانویه باید فروش یک اوراق بهادار تلقی شود:

من معتقدم هدف اعلام شده فقط برای گمراه کردن مردم در رای دادن به آن طراحی شده است. سوال این نیست که آیا توافقنامه های سرمایه گذاری هستند یا نیستند بلکه آیا معاملات بازار ثانویه در توکن ها باید به عنوان معاملات اوراق بهادار تنظیم شود؟ صورتحساب بیهوده ای طراحی شده است که تقریبا همه علامت ها را به عنوان ابزاری غیرقابل اوراق بهادار اعلام می کند.

قابل توجه است که فقط دو هفته پیش در هنگام سخنرانی برای اولین بار در تالار Cryptocurrency Town امر توضیح داد که ریپل یک لایحه امنیتی نیست. وی از کنگره ایالات متحده و به ویژه کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC خواست تا در نهایت وضوح نظارتی را ارائه دهند. اگرچه پیش نویس قانون خودش می تواند این خواسته را در نظر بگیرد، اما با این حال، باز هم جای سوال دارد.

“قانون وضوح اوراق بهادار” که هفته گذشته منتشر شد، مشخص نمی کند که آیا فروش XRP توسط ریپل باید به عنوان فروش اوراق بهادار محسوب شود یا خیر.

طبق گفته وکیل گابریل شاپیرو، طرفداران ریپل نباید از این لایحه حمایت کنند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x