چهارشنبه , 5 آبان 1400 - 3:02
فرار از بحران مالی با استفاده از رمز ارز

فرار از بحران مالی با استفاده از رمز ارز

رمز ارز یا ارز دیجیتال را می توان یکی از مهم ترین جریان های مالی در اقتصاد جهانی دانست که باعث تحرک در اقتصاد مالی دنیا شده است. این جریان که از سال 2008 آغاز شده است، باعث به وجود آمدن میلیاردها دلار واحد پولی جدید شده است که در نهایت می تواند به بدهی های جدید دولتی ختم شود. زمانی که عرضه پول در یک کشور بالا می رود، در نتیجه آن تورم نیز افزایش پیدا می کند و با توجه به شرایط خاص دنیا در حال حاضر، یک رمز ارز مانند بیت کوین که تعداد مشخصی واحد داشته و همچنین از لحاظ ریاضیات تضمین شده می باشد، می تواند تورم را برای سرمایه گذاران کنترل کرده و در واقع یک روش در بهبود شرایط اقتصاد جهانی باشد.

از مهم ترین سرمایه گذارانی که در این زمینه فعالیت دارد می توان به Paul Tudor Jones اشاره داشت که به عنوان یک مدیر در صندوق های مالی، دو درصد از دارایی خود را به صورت رمز ارز بیت کوین به اختیار می گیرد. وی بیت کوین را به عنوان یک سرمایه برای محافظت از کاهش ارزش سرمایه در نتیجه تورم ایجاد شده از طریق بانک مرکزی می داند و به نوعی رمز ارز بیت کوین را با نقش طلا در کنترل تورم در دهه 1970 مقایسه می کند.

از سوی دیگر Mike Novogratz به عنوان رئیس و مدیر عامل گلکسی دیجیتال که یک شرکت با خدمات مالی بر اساس رمز ارز و تکنولوژی بلاک چین در حال فعالیت می باشد، عنوان می کند که بحران مالی کنونی دنیا می تواند یک محیط رشد بسیار خوب برای رشد بیشتر بیت کوین و سایر رمزارز ها باشد. وی در تاریخ 2 آوریل به خبرگزاری CNBC گفته است که سرمایه گذاری بسیار زیادی را روی خرید بلاک چین هایی کرده است که روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. وی احساس می کند که بازار رمز ارز ها می توانند در کنترل بحران فعلی مالی بیشتر و بهتر از طلا عمل کنند.

رمز ارز

رمز ارز

در میان رکود اقتصادی که امسال پیش آمده است، سرمایه گذاری های Grayscale بالاترین بازده را در سه ماهه اخیر تاریخ خود اعلام کرده است. بیشتر از 88 درصد از سرمایه گذاری های انجام شده در سه ماهه اول سال 2020 برای خرید رمزارز ها مصرف شده است و بیشتر این میزان رمز ارز به بیت کوین اختصاص داده شده است. این شرکت پیش از این حدود 503.7 میلیون دلار دارایی دیجیتال داشته است و در حدود 12 ماه گذشته این رقم را به 1.07 میلیارد دلار رسانده است. این میزان رو به افزایش است و تاکنون دارایی این شرکت به 2.2 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس نظرسنجی هایی که در تاریخ 11 می توسط شرکت های حسابداری ارائه شده است، دارایی های مربوط به صندوق های سرمایه گذاری رمز ارز در سال 2019 بیشتر از دو برابر افزایش پیدا کرده است و بر این اساس پیش بینی می شود که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در آینده به صندوق های سرمایه گذاری رمز ارز ها اختصاص پیدا خواهد کرد و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید.

اخبار رمز ارز

اخبار رمز ارز

مقایسه رمز ارز ها با طلا در رفع بحران مالی

بحران های مالی جهانی متعددی را پشت سر گذاشته ایم که یکی از مهم ترین آن ها مربوط به دهه 70 میلادی می باشد. در این دهه صندوق های بین المللی پول و بانک ها سعی کردند تا با افزایش دارایی طلا، میزان تورم را کنترل کنند. در دنیای حال حاضر که تمامی اسناد در حال تایید کوچک تر شدن اقتصاد ها هستند، رمزارز می تواند به کمک بشر بیاید تا بتوانیم از این مرحله نیز عبور کنیم. در واقع رمز ارز ها می توانند پشتوانه پول های امروزی شوند و چه بسا که روزی که رمز ارز به عنوان تنها پول رایج و بین المللی شناخته شود. در واقع دنیا قصد دارد تا این بار نه از منابع طبیعی استفاده کند و نه سرمایه گذاری را متوقف کند. انسان سعی دارد تا از علم داده ها و ریاضیات برای ارزش بخشیدن به چیزی تماما ساخته بشر اتکا کردن و این موقعیت مالی را هموار کند.

سرمایه گذاری در بازار رمز ارز

اخبار رمز ارز

کلام آخر

قطع به یقین رمزارز ها را می توان به عنوان یکی از مهم ترین شیوه های سرمایه گذاری دانست که امروزه در حال استفاده می باشد و شما می توانید از آن بهره برداری کنید. رمز ارز یک روش شناخته شده، منطقی و کم ریسک برای سرمایه گذاری است و قطعا می تواند به بشر در رفع بحران های مالی حال حاضر کمک کند. از این روی بسیاری از دولت ها نسبت به رسمیت شناختن این دارایی دیجیتال اقدام کرده اند و اقدامات اخیر در حال قدرت بخشی به رمز ارز ها مانند بیت کوین، اتریوم و غیره می شود. همه چیز به آینده بشر و پیشرفت تکنولوژی بلاک چین بستگی دارد که قطعا این آینده با وجود پیشرفت علم بسیار روشن به نظر می رسد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
علی اکبر نظری

بسیار عالی و مفید. واقعا دید بهتری نسبت به سرمایه گذاری های جدید پیدا کردم

1
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x