چهارشنبه , 5 آبان 1400 - 4:20
کاردانو cardano

علت فعلی روند نزولی کاردانو (Cardano) چیست؟

سقوط کاردانو به دلیل احساسات بازار

در مورد رمز ارز کاردانو واقعاً همینطور است احساسات بازار تاثیر مستقیمی در روند قیمت آن داشت. این امر را اگر FUD یا نگرانی در بین سرمایه گذاران مربوط به قیمت بیت کوین بدانیم، به نظر می رسد این تعیین کننده چگونگی حرکت ADA است. وقتی در میانگین متحرک ساده 30 روزه نمودار، آشکار می شود که احساسات باعث ورود و خروج این آلتکوین می شود.

در حالی که معمولاً فرض بر این است که قیمت یک دارایی احساس بازار را القا می کند، برخی مشاهدات جالب این تصور را به چالش می کشد. این معیارها نشان می دهد که چگونه نه عملکرد قیمت و نه پتانسیل شبکه در قیمت آن بی تاثیر است، بلکه این دارنده ها هستند که قیمت را تعیین می‌کنند.

دلیل تمرکز حجم این است که وقتی SMA 30 روزه روی قیمت اعمال می شود، متناسب با الگوی مورد نظر نیست.

در حالی که، حجم های اجتماعی، احساسات متوسط (Reddit) و احساسات کلی مثبت همه با الگوی حجم ثبت شده مطابقت دارند. با یک نگاه دقیق تر، همین مورد مشخص می شود، اگرچه در ابتدای سال در حرکات آنها تفاوت وجود دارد. اما از آن زمان این اختلاف تقریباً ناچیز شده است.

کاردانو cardano

این به این دلیل است که افزایش قیمت آن در ماه آوریل تا ماه می و حجم آن در زمان سقوط و احساسات اجتماعی رابطه مشکوکی دارند. به نوعی حتی قبل از افزایش حجم، هر سه معیار اجتماعی در حال افزایش بودند. در حالی که احساسات در ATH بود، حجم ها با اختلاف 24 ساعت همچنان دنبال می شدند. به همین ترتیب، وقتی این معیارها به سرعت کاهش یافتند، حجم ها نیز افت کردند.

شبکه چطور؟

این شبکه به طور شگفت انگیزی هیچ ارتباطی با جنبش بازار ADA نیز ندارد. علی‌رغم اینکه فعالیت توسعه دهندگان در کمترین میزان خود در سال 2021 در ماه می است، حجم آن هنوز زیاد بود. به همین ترتیب، علی رغم فعالیت توسعه قوی در این مرحله، قیمت و حجم آن هر دو کاهش یافت. علاوه بر این، به همین دلیل، حجم معاملات به طور قابل توجهی کاهش یافته و آدرس های فعال نیز کاهش یافته اند.

هر دو این معیارها به نوعی مجموع حجم معاملات و احساسات اجتماعی هستند و به همین دلیل نیز پایین بودند. بنابراین اگر شما یک سرمایه گذار کاردانو هستید و به دنبال پاسخی برای چرایی عملکرد فوق العاده ADA بوده اید، یکی از دلایل آن را می توان به احساس سرمایه گذار نسبت داد.

منبع: https://bit.ly/3riNCxn

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x