شنبه , 13 آذر 1400 - 7:41
طلا یا بیت کوین؟ کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

طلا یا بیت کوین؟ کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

در پی افزایش روز افزون قیمت فلز ارزشمند طلا و پادشاه ارز های دیجیتال بیت کوین، این سوال ذهن سرمایه گذاران زیادی  را به خود مشغول نموده است که کدام یک برای سرمایه گذاری انتخاب بهتری است؟

طلا یا بیت کوین؟ کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

یک کارشنای اقتصادی در این مورد این طور تحلیل کرده است:

طلا با پشتیبانی بیت کوین، دوباره روانه ی بازار گشته و اگر بیت کوین نبود،  قیمت طلا به این شکل افزایش پیدا نمی کرد. این بیت کوین ها هستند که استفاده از پول های سخت چون طلا را افزایش می دهند.

اکنون در بازار های اقتصادی به دنبال گسترش ویروس کرونا موجی از نگرانی به چشم می خورد. در این میان عده ای از کارشناسان بر این باورند که فلز زرد (طلا)، احتمالا روند صعودی خود را ادامه خواهد داد. طلا به هنگام بحران های اقتصادی نقش پناهگاهی امن برای دارایی را ایجاد می کند چرا که درصد ضرر کمتری در مقایسه با دیگر سرمایه گذاری ها نیز دارد.

علاوه بر این با توجه به حمایتی که اغلب دولت ها و بانک های مرکزی در سراسر جهان نسبت به طلا داشته اند و نیزاستفاده از آن در مبادلات اقتصادی، این انتظار می رود که طلا انتخاب سرمایه گذاران باشد. در واقع اگر بانک ها ی بین المللی، طلا را به عنوان یک ذخیره ی ارزشمند و قابل اعتماد می دانند و به خرید طلا می پردازند،چرا سرمایه گذاران این روند را دنبال نکنند؟

مسئله جالب توجه دیگر پاسخ آلبرت چنگ، مدیر عامل بازار شمش سنگاپور به سوال (چه زمانی باید طلا بخریم) است. او اینطور پاسخ می دهد که:

سوال باید از چه زمانی به چه مقدار تغییر کند. هر سرمایه گذاری باید مقداری طلا در میان دارایی های خود داشته و هر زمان که توانایی لازم برای خرید این مقدار را داشت، وقت خرید است. چرا که زمان ویژه ی خوبی برای خرید طلا وجود ندارد.

از طرفی بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی بر این باور می باشند که بیت کوین ده برابر بهتر از طلا است وبا توجه به اینکه درهر دقیقه بیش از ده حساب کاربری به حساب های افرادی که بیت کوین دارند اضافه شده ودر هر دقیقه از هر حساب، ده انتقال صورت میگیرد (آن هم به نحوی که تمام این حساب ها و نیز انتقالات کاملا تحت کنترل و شفاف هستند) چنین نتیجه گیری می شود که بیت کوین با استقبال پرشوری از طرف عموم مردم مواجه شده و میزان مقبولیت پذیری و نیز کاربرد‌های آن روز به روز در حال افزایش است.

مایکل نووگراث سرمایه گذار پروژه ی گلکسی نیز طی مصاحبه ای با خبرگزاری بلومبرگ در این خصوص چنین می گوید:

احتمال افزایش قیمت بیت کوین ها در چند سال پیش رو بسیار زیاد است و احتمال دارد قیمت این ارز دیجیتال به چندین برابر برسد و به همین دلیل سرمایه گذاری روی بیت کوین خیلی بهتر از سرمایه گذاری در حوزه طلا است.

از طرفی سرمایه گذاری در بیت کوین به معنی سرمایه گذاری در یک ساختار تکنولوژیک به حساب می آید و افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری می کنند، افراد بلند پروازی هستند که بیت کوین را به جای دلار و طلا به عنوان سرآمد ترین دارایی پولی جهان می پندارند.به علاوه بسیاری از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، از جمله سدریک جنسون، مدیر اجرایی و بنیان گذار رمزنگاری ماینرها در این خصوص می گوید:

این طور پیش بینی کرده اند که رشد قیمت بیت کوین از سال 2017 نیز (سالی که با انفجار قیمت ارزهای دیجیتال همراه بود و  قیمت هر ارز دیجیتال به ۱۹۰۰۰ دلار رسید ) بیشتر خواهد شد. در این بین سرمایه گذاران طولانی مدت نیز معتقدند که ترید واقعی ، خرید و نگهداری بیت کوین می باشد چرا که افزایش قیمت بیت کوین نزدیک است.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
عالمه

سرمایه فقط طلا

rasol

سال بعد انفجار قیمت طلا و بیت کوین

حقیقی

پول باشه هر دوجا برای سرمایه گذاری عالیه

3
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x