پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 8:51
طلا

طلا پس از سقوط ارزهای رمزنگاری به بالاترین سطح چهار ماهه خود رسید

طلا هفته گذشته پس از آنکه در اوایل ماه مارس به 18681 دلار رسید، به بالاترین سطح قیمت خود از 8 ژانویه با 18889 دلار رسید ، که در چهار ماه گذشته بالاترین رقم را نشان می دهد.. پس از فروش بازار رمزنگاری در اواسط ماه می، بهبود قابل توجه قیمت را تجربه کرده است.

بر اساس داده های TradingView، قیمت طلا در روز سه شنبه با افزایش به اینچ افزایش یافت و در ساعت 3:00 بامداد EDT به 1،887 دلار رسید.

 در زمان نوشتن مقاله، طلای خالص با 1821 دلار معامله می شود که در طی 24 ساعت گذشته حدود 0.1 درصد رشد داشته است.

رشد شتابان بازار طلا همراه با رکود عمده در بازارهای رمزنگاری بود که از 12 می آغاز شد. بر اساس داده های CoinMarketCap ، پس از عبور از بالای 2.5 تریلیون دلار ، کل سرمایه بازار رمزنگاری شاهد رکودهای متوالی بود که سرانجام در 23 ماه می در زیر 1.3 تریلیون دلار فرو رفت.

به گفته باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در شرکت کارگزاری RJO Futures، رشد قیمت طلا را می توان به دلار ضعیف تر همراه با بازده کمتری در خزانه داری ایالات متحده نسبت داد.

اگر داده ها به مراتب بهتر از حد انتظار بیرون بیایند، این احتمالاً برای طلا ضرر آور است، زیرا احتمال کاهش فشار فدرال رزرو زودتر خواهد بود.

تعدادی از تحلیل گران مالی موازی بین روند بازارهای رمزنگاری و طلا را ترسیم کرده اند، کارشناسان JPMorgan هفته گذشته اظهار داشتند سرمایه گذاران بزرگ موسسه Bitcoin (BTC) را به نفع طلا تخلیه می کنند.

به گفته بانک، روند جدید بازار عمده صعودی را تغییر داد و قیمت Bitcoin را در اواسط آوریل به بالاتر از 64،000 دلار رساند. در زمان نوشتن مقاله، بیت کوین با 37،111 دلار معامله می شود که پس از لمس 30،000 دلار در چهارشنبه گذشته، دوباره برمی گردد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x