پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:25
هات بیت

صرافی (هات بیت) با 2 میلیون کاربر هک شد! این یک حمله جدی سایبری است

 صرافی هات بیت با حدود 2 میلیون کاربر در سراسر جهان اعلام کرد که یک حمله سایبری جدی داشته است. تعدادی از خدمات اساسی فلج شده اند و مهاجم سعی کرده است به کیف پول های صرافی دسترسی پیدا کند. در نتیجه، سیستم عامل خاموش شده است. و این صرافی اعلام کرد باید یک بازرسی جامع انجام دهد که انتظار می رود یک تا دو هفته طول بکشد.

هات بیت می گوید: یک حمله جدی سایبری متحمل شده است.

صرافی Hotbit روز جمعه اعلام کرد: از ساعت 08:00 شب 29 آوریل 2021، دچار حمله جدی سایبری شد که منجر به فلج شدن برخی از خدمات اساسی شده است.

این اطلاعیه اضافه می کند که مهاجمان همچنین سعی کردند کیف پول هات بیت را هک کنند، اما این تلاش توسط سیستم کنترل ریسک ما شناسایی و متوقف شد.

این صرافی می گوید که در حال حاضر بیش از 2 میلیون کاربر ثبت شده است و دارای یک سیستم خدمات عظیم  بیش از 200 سرور آنلاین است، به منظور اطمینان از امنیت، تیم Hotbit به طور کامل تمام سرورها را بازسازی می کند. صرافی اعلام کرد: تیم Hotbit بلافاصله کلیه خدمات مربوط به بازرسی و ترمیم را خاموش کرده است.

در صورت هک شدن صرافی کریپتوکارنسی، چه اتفاقی رخ می دهد؟

در مورد دوره عادی سازی شرایط این صرافی، انتظار می رود که حدود 7 تا 14 روز طول بکشد و تأکید می شود که انتظار نمی رود 7 روز کمتر باشد. علاوه بر این، زمان تخمین زده شده برای عادی سازی شرایط بیشتر از همه چیز خواهد بود.

پس از اعلام هک، انتقال رمزنگاری از آدرس Hotbit مشاهده شد. این صرافی ادعا می کند که انتقال از طریق آنها ایجاد کیف پول سرد جدید صورت گرفته است.

صرافی توضیح داد که مهاجم پس از عدم دستیابی به دارایی ها، پایگاه داده کاربر را حذف کرد. همچنین هشدار داد که مهاجم قبلاً به پایگاه داده دسترسی پیدا کرده بود، بنابراین شماره تلفن ثبت شده، آدرس ایمیل و داده های دارایی کاربران ممکن است لو رفته باشد.

این شرکت با بیان اینکه نسخه پشتیبان تهیه شده از پایگاه داده است، می گوید: ما هنوز مطمئن نیستیم که مهاجم داده ها را آلوده کرده است یا نه،  نیاز به بررسی جامع است.
نظر شما در مورد هک هات بیت چیست؟ در بخش دیدگاه به ما اطلاع دهید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x