شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 17:08
استخراج بیت کوین

شورای استخراج بیت کوین فعال می شود

شورای استخراج بیت کوین به طور مستقیم آغاز به کار کرده و وب سایت خود را با جزئیات اعضای خود و بیانیه ماموریت این سازمان راه اندازی کرده است. این شورا به عنوان یک سازمان بسته آغاز شد، اما آنها اکنون به هر استخراج کننده اجازه می دهند که به آن بپیوندد. در حالی که مایکل سایلور به عنوان عضو بنیانگذار درآمد، این سایت اظهار داشت که ایلان ماسکنقشی” در شورا ندارد.

شورای استخراج بیت کوین رسماً راه اندازی می شود

شورای استخراج بیت کوین، سازمانی که از نگرانی در مورد مصرف انرژی بیت کوین ناشی شده است، دیروز رسماً راه اندازی شد. در وب سایت، شورا بیانیه ماموریت خود را ارائه می دهد. این برنامه همچنین برای حل مشکل نگرانی های انرژی بیت کوین توضیح می دهد. در این سایت آمده است:

وظیفه شورای استخراج بیت کوین ارتقا شفافیت، به اشتراک گذاشتن بهترین روش ها و آموزش مردم در مورد مزایای استخراج بیت کوین است.

برای دستیابی به این هدف، تک تک اعضا باید شماره های دقیق انرژی را ارائه دهند. استخراج کنندگان و شرکت های آنها به طور سنتی تمایلی برای به اشتراک گذاشتن این آمار در فضای عمومی ندارند. این شورا اولین بار در ماه گذشته زمانی برگزار شد که مایکل سیلور میزبان چند جلسه ای از استخراج کننده در آمریکا بود. هدف از این جلسه اشاره به استخراج بیت کوین در جهت تمیزتر و سبزتر بود. با این حال، شورای استخراج بیتکوین اظهار داشت:

مصرف انرژی بیت کوین یک ویژگی است و نه یک اشکال، و امنیت شبکه فوق العاده ای را فراهم می کند. با تهیه یک انجمن افشای داوطلبانه ، استخراج کنندگان می توانند تصمیم بگیرند منابع انرژی خود را به اشتراک بگذارند، به امید ارتقای شفافیت.

این تمرکز به وضوح فشار سبز ناشی از آن را پشت سر می گذارد. در حالی که شورای استخراج بیت کوین دارای 9 عضو از جمله Microstrategy است، این سایت اظهار می کند که هر استخراج کننده می تواند به آن بپیوندد.

ایلان ماسک کنار زد

شورای استخراج بیت کوین اظهار داشت مایکل سایلور یکی از اعضای اصلی BMC است، هم به عنوان تسهیل کننده و هم حامی بیت کوین. با این حال، ایلان ماسک، که فعالیت اصلی وی در تأسیس آن بود، به حاشیه رانده شد. سایت اعلام می کند:

ایلان ماسک نقشی در BMC ندارد. میزان مشارکت وی پیوستن به تماس آموزشی با گروهی از شرکت های آمریکای شمالی برای بحث در مورد استخراج بیتکوین بود.

در حالی که ایلان ماسک در ایجاد این سازمان دخیل نبود، وی توجه عمومی را به سمت مصرف انرژی بیت کوین سوق داد. ماسک در یکی از توییت های خود ردپای انرژی Bitcoin را “دیوانه‌وار” خواند. تسلا، شرکت خودروسازی که ماسک مدیرعامل آن است نیز به دلیل نگرانی های زیست محیطی، پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت متوقف کرد.

این شرایط کلیدی بود که روند نزولی را در بازار آغاز کرد. همه این‌ها استخراج کنندگان را فریب می داد تا موضوع را جدی بگیرند. در هر صورت، به نظر می رسد روند فروش مجدد همزمان با آخرین رویارویی ماسک در توئیتر با بیت کوین باشد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x