شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 14:39
بیت کوین

سومین مرد ثروتمند مکزیک درباره بیت کوین چه می‌گوید؟

به نظر نمی رسد رسیدن صلیب مرگ باعث ترس مایکل سیلور شود، که درست در زمان شکل گیری این الگوی ترسناک 500 میلیون دلار خرید انجام داده است. اما مایکل سیلور تنها کسی نیست که چنین فکری می کند. ریکاردو سالیناس پلیگو، سومین مرد ثروتمند مکزیک نیز معتقد است که بیت کوین یک سرمایه گذاری عالی است.

ریکاردو سالیناس پلیگو در طی مصاحبه با مدیر Blockchain Land، خوزه رودریگز، اطمینان داد که بیت کوین به اندازه طلا سرمایه گذاری محکمی است. وی توضیح داد که بحث در مورد ماهیت آن برای کسانی که از خصوصیات آن اطلاع دارند چندان حیاتی نیست. به نظر من، تمام مزایایی که بیتکوین دارد برای ساختن طلای دنیای مدرن کافی است. بحث در مورد ارز بودن یا نبودن آن فایده ای ندارد.

فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد

ریکاردو سالیناس استدلال می کند که این واقعیت که بیت کوین محدود است، معامله آن آسان است و از نظر نقدینگی در سطح بین المللی از حداکثر نقدینگی برخوردار است، دلایل قانع کننده ای برای در نظر گرفتن آن به عنوان دارایی است که ارزش دارد هنگام ساخت نمونه کارهای سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد.

در واقع، سالیناس توضیح می دهد که از نظر وی، هر سرمایه گذار باید مالک بیت کوین باشد. بیت کوین سرمایه ای است که دارای ارزش بین المللی است و در سراسر جهان با نقدینگی زیادی معامله می شود. به همین دلیل، باید در نمونه کارها باشد.

ریکاردو سالیناس یک بیت کوین شوی است. او یکی از اولین تاجران برجسته آمریکای لاتین بود که در مورد بیت کوین صحبت کرد و از آن در شبکه های اجتماعی حمایت کرد. وی همچنین فاش کرد که 10٪ از سهام سرمایه گذاری لیکویید وی در بیت کوین بوده است، که البته با توجه به ثروت او چیز کمی نیست.

بیت کوین

اما در مورد Altcoins چه می توان گفت؟

اما در حال حاضر، به نظر می رسد که رابطه سالیناس و بیت کوین هیچ رقابتی را قبول نمی کند. هنگامی که از پتانسیل Ethereum و سایر آلتکوین ها سوال شد، Salinas قانع نشد که می تواند از بیت کوین بهتر عمل کند. وی در مورد اتریوم توضیح داد که ضعف آن در ماهیت تورمی آن است.

مسئله طراحی تورمی برخی ارزها برای ریكاردو سالیناس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دولت های آمریکای لاتین از قدرت صدور مصنوعی پول سوء استفاده کرده اند که این امر در طولانی مدت به قدرت خرید مردم آسیب زده است.

ریكاردو سالیناس در ادامه می‌گوید: من حرفه خود را از سال 1981 شروع کردم. در آن زمان، پزوی مکزیک 20 تا 1 دلار بود. از طرف دیگر امروز با 20 هزار دلار مواجه هستیم. و این اینجا، در مکزیک است، اما اگر ما این کار را در ونزوئلا، آرژانتین یا زیمبابوه انجام دهیم، آمار و ارقام از بین می رود.

از آنجا که بیتکوین یک دارایی جهانی و محدود است، از دستکاری هر دولت، گروهی از توسعه دهندگان یا نهادهای قدرت متمرکز در امان است. اما همیشه فضای کمی برای پروژه های دیگر وجود دارد. وی گفت که Monero و Zcash به دلیل خدماتی که ارائه می دهند جالب هستند.

منبع: https://bit.ly/3xP8mip

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x