شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 12:44
بیت کوین

سومین بانک بزرگ چین تعامل مشتریان خود با ارزهای رمزپایه ممنوع کرد

 بازار رمزنگاری با یک روز معاملاتی ناپایدار دیگر روبرو شده است

کل لیکوییدها در بازار ارزهای رمزپایه به یک میلیارد دلار رسیده است زیرا همه دارایی ها در عرض چند ساعت تخلیه شده اند. به دنبال FUD جدید از چین، بیت کوین به پایین ترین سطح دو هفته ای سقوط کرد و چیزی بیش از 32 هزار دلار، ETH زیر 2 هزار دلار و غیره بود.

پس از آخر هفته تا حدودی مثبت که BTC برخی ضررها را بازیافت و با قیمت 36 هزار دلار معامله شد، وضعیت به سرعت معکوس شد. همانطور که CryptoPotato قبلاً گزارش داده بود، سومین بانک دولتی چین، بانک کشاورزی چین، گفت که تعامل مشتریان خود با ارزهای رمزپایه را ممنوع کرده است.

همانطور که در موارد قبلی اتفاق افتاده بود که پرجمعیت ترین ملت جهان موضع منفی خود را در مورد رمزنگاری نشان داد، بازار شروع به ریزش کرد. در نتیجه، بیت کوین به پایین ترین حد دو هفته، یعنی چیزی بیش از 32 هزار دلار رسید. بیشتر سکه های جایگزین با بازپس‌گیری حتی با خشونت بیشتری دنبال شدند.

اتریوم در عرض چند ساعت تقریباً 300 دلار سقوط کرد و به زیر 2 هزار دلار رسید. به همین ترتیب، دومین ارز رمزنگاری بزرگ بازار کریپتو برای اولین بار تقریباً یک ماه به زیر این سطح نزول کرد. با عملکرد بیشتر آلتکوین ها به روشی مشابه، کل تجمع بازار دارایی های دیجیتال در چند ساعت بیش از 120 میلیارد دلار از دست داد.

تا حدودی انتظار می رود، نوسانات افزایش یافته در یک دوره نسبتاً کوتاه، درد بزرگی را برای تجار اهرمی ایجاد کرده باشد. طبق گفته Bybt ، کل تسویه ها طی 24 ساعت گذشته به یک میلیارد دلار افزایش یافته است. اگرچه معاملات BTC بیش از 50٪ از کل تعداد را به عهده دارند، اما بزرگترین انحلال از طریق EOS حاصل شد. معامله‌گران نگون‌بختی که بیش از 6 میلیون دلار از طریق Huobi ضرر کرده است زیرا قیمت EOS در یک روز 15 درصد کاهش یافته است.

 سومین بانک بزرگ چین ممنوعیت استفاده از ارز رمزنگاری را اعلام کرد، بیت کوین به 32 هزار دلار سقوط کرد

سومین بانک بزرگ چین تعامل مشتریان خود با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را ممنوع کرده و منجر به افت گسترده قیمت ها شده است. با انتشار اخبار منفی بیشتر از چین، قیمت بیت کوین به پایین ترین میزان دو هفته گذشته یعنی کمی بیش از 32 هزار دلار رسیده است. گزارش شده است که این بار، یکی از بزرگترین بانک‌های دولتی مشتریان خود را از معامله با هرگونه دارایی دیجیتال منع کرده است.

بر اساس گزارشی از 21 ژوئن، بانک کشاورزی چین بیانیه ای منتشر کرده است که در آن ممنوعیتی را وضع کرده است که مشتریان خود را از انجام هرگونه تجارت با ارزهای رمزپایه منع می کند. شایان ذکر است که بانک کشاورزی چین نیز به طور کلی یکی از بزرگترین بانک ها در جهان است. در صورت کشف هرگونه تعامل با بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال، حساب های مشتریان فوراً بسته می‌شود.

همچنین بانک قصد دارد همه معاملات مشکوک را به موقع به مقامات مربوطه گزارش کند. بنابراین، پرجمعیت ترین ملت جهان به سرکوب ارزهای رمزپایه ادامه می دهد. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، این کشور نزدیک به یک دهه پیش رسما BTC را در کشور خود ممنوع کرد اما دوست دارد مرتباً موضع خود را تکرار کند.

اگرچه این بار اقدامات چین حتی بیشتر از قبل پرخاشگرانه است، زیرا با ممنوع کردن چنین عملیاتی در بسیاری از مناطق خود استخراج بیت کوین را نیز هدف قرار داده است. جامعه رمزنگاری ها حدس می زنند که چین به دلیل دریافت یوان دیجیتال ورودی، بازی خود را بالاتر برده است که کاملا متفاوت از ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین خواهد بود.

شایان ذکر است که بانک کشاورزی چین در واقع روی CBDC کار می کند. با این وجود، اعلامیه امروز بانک غول پیکر بلافاصله بازارها را تحت تأثیر قرار داده است. در عرض چند ساعت، BTC بیش از 2 هزار دلار پس از اعلامیه به پایین ترین سطح دو هفته ای 32300 دلار رسید.

در مقیاس 24 ساعته، بیت کوین تقریباً 4 هزار دلار کاهش یافت. با رکودهای دو رقمی قیمت از چپ و راست، وضعیت آلتکوین ها حتی بدتر شد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x