شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 17:27
بیت کوین

سود دهی بالای بیت کوین، بسیاری از سرمایه گذاران را وارد این بازار کرده است

اگر در زمینه سرمایه گذاری به دلار در حال فعالیت هستید، قطعا رکورد زنی بیت کوین را در نظر داشته اید. این رکورد زنی افزایش قیمت باعث شده است تا بازارهای رمز ارز امروزه بیشتر از سابق مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار بگیرد.

صرافی های ارز دیجیتال مانند Coinbase و Binance نیز سیستم هایی را برای تجارت آنلاین ارز دیجیتال مانند بیت کوین را ایجاد کرده اند و در حال حاضر با افزایش میزان فعالیت روبرو شده اند. در واقع می توان گفت که بسیاری از سرمایه گذاران در حال افزایش میزان سرمایه گذاری برای ورود به این بازار می باشند.

مایکل بوچلا به عنوان یکی از سرمایه گذاران ارز دیجیتال در Block Tower Capital گفته است که داده های ارائه شده از بازار ارز دیجیتال هایی مانند بیت کوین، میزان افزایش مشارکت خرده فروشی ها و سرمایه گذاران خرد را در این بازار نشان می دهد.

بوچلا همچنین می گوید که بسیاری از مردم علاقمند به ورود بازار های سایر آلت کوین ها شده اند و با توجه به میزان بیشتر سرمایه گذاری در این بازار می توانیم انتظار داشته باشیم که بازار این ارزها نیز رونق پیدا کند.

بیت کوین

بوچلا در زمینه افزایش قیمت بیت کوین نیز اذعان دارد که بر خلاف سال 2017 که به نظر وی یک سری افزایش قیمت حباب وار در بازار بیت کوین ایجاد شد، این قیمت هم اکنون بیت کوین به صورت کاملا منطقی رشد کرده است و می توان گفت که سقوط شدید قیمت ها امکان کمتری را خواهد داشت. همچنین سرمایه گذاری نهادی شرکت ها و نهاد ها باعث شده است تا نوسان در این بازار کنترل شده تر شود.

تعدادی از سرمایه گذاران بسیار مشهور مانند پل تودور جونز در سال گذشته رسما اعلام کرده کردند که حاضرند وارد بازار ارز دیجیتال شوند و شرکت مدیریت دارایی انگلستان نیز با خرید 550 میلیون پوند بیت کوین، رسما این سهام را به سبد خود اضافه کرد.

آیا بازار بیت کوین همچنان داغ می ماند؟

در مقابل اشخاص و سرمایه گذارانی که به شدت در حال ورود به بازار ارز دیجیتال بیت کوین می باشند، می توان گفت که بسیاری از شرکت ها و افراد نیز هنوز به بازار ارز دیجیتال و کریپتو کارنسی مشکوک هستند و این دارایی را سفته بازی بازار می دانند و ارزش ذاتی برای بیت کوین قائل نیستند. همچنین آن ها اعلام می کنند که این بازار ممکن است به زودی ارزش خود را از دست بدهد.

با وجود تمامی شک و تردید هایی که در خصوص بیت کوین وجود دارد، سرمایه گذاری خرده فروشی ها در این بازار رو به افزایش است و می توان گفت که پیامدهای بسیار زیادی در این بازار ممکن است روی دهد. اما به نظر می رسد که مانند بازار سال 2017 این ارز دیجیتال افت شدید قیمت ها را تجربه نکند.

استفاده از ارز دیجیتال

انتظار نوسان را داشته باشید

داده هایی که از سوی گوگل در زمینه میزان جستجو در مورد کلمات خاص ارائه می شود، نشان دهنده آن است که جستجوی کلمه بیت کوین از ابتدای ماه میلادی به شدت افزایش داشته است و برخی از ناظران بازار گمان می کنند که قیمت این ارز دیجیتال مانند سال 2017 نوسانات شدیدی را تجربه خواهد کرد.

ارزش کل بازار ارز دیجیتال برای اولین بار در روز پنجشنبه بیشتر از یک هزار میلیارد دلار رفته است و می توان گفت که عملکرد بیت کوین باعث شده است تا ارزش کلی این بازار افزایش پیدا کند. در روز پنجشنبه برای اولین بار این ارز دیجیتال با قیمتی بیشتر از 40 هزار دلار معامله شد و با این حال بیت کوین در حال حاضر 700 میلیارد دلار از بازار جهان را تشکیل می دهد. همچنین برخی از سیستم های سرمایه گذاری آنلاین شاهد آن هستند که ثبت نام و حجم معاملات در این بازار با افزایش همراه بوده است و نسبت به سال قبل 49 درصد بیشتر قیمت بیت کوین رشد داشته است.

در این خصوص نیز سایمون پیترز به عنوان تحلیلگر بازار و فعال در بازار eToro به خبرگزاری CNBC گفته است که نوسانات ممکن است روی دهد و طبیعی است که این ارز دیجیتال نیز ارزش خود را به قصد اصلاح قیمت ها کاهش دهد و از این روی نباید نگران این نوسان ها باشیم.

بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین

در حال حاضر و با ورود 30 هزار مشتری جدید به بازار ارز دیجیتال، می توانیم حساب کنیم که بیت کوین به عنوان محبوب ترین کریپتو کارنسی دنیا شناخته می شود. ریپل و اتریوم نیز به عنوان گزینه های بعدی شناخته می شوند. قیمت آلت کوین هایی مانند اتر و لیتو کوین و بیت کوین کش نیز در هفته گذشته به طرز شگفت انگیزی با رشد همراه بوده اند و به نظر می رسد که ارزش این بازار در حال افزایش است.

برای مثال قیمت ارز دیجیتال اتریوم برای اولین بار بعد از فوریه سال 2018 به قیمتی بالاتر از 1000 دلار رسیده است. همچنین حجم معاملاتی که برای ارز دیجیتال انجام می شده است، به رکورد روزانه 68.3 میلیون دلار رسیده است که نشان دهنده علاقمندی بالای بازار سرمایه به این ارز دیجیتال می باشد.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x