پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 10:26
معاملات

شش نکته طلایی برای داشتن ذهنی موفق در انجام معاملات

بازار های سرمایه از افراد مبتدی و حرفه ای تشکل شده اند که هر روز به دنبال معاملات بیشتر و در نتیجه سود بیشتر هستند. بازار ارزهای دیجیتال به دلیل سود دهی بالا در ماه های اخیر مورد توجه طبقات مختلف مردم در کشور های زیادی شده به طوری که افراد زیادی کل سرمایه خود را وارد این بازار کرده اند.

خیلی از افرادی که در این بازار سرمایه گذاری کرده اند تصور می کنند که با انجام چند معامله ساده به تکامل رسیده اند و میتوانند با کمی علم یک تریدر موفق باشند. به همین دلیل ما در ادامه به شما ساختار ذهنی یک معامله گر حرفه ای را به توضیح می دهیم تا بتوانید با این تفکرات در معاملات خود موفق ترعمل کنید.

معاملات

ساختار ذهنی یک معامله کننده

 امروزه سرعت حرف اول را برای یادگیری و موفقیت در یک زمینه میزند. همه ی شما بعد از اینکه یک برنامه را نصب میکنید به راحتی میتوانید از کاربرد های آن مطلع و از آنها استفاده کنید که بسیاری از افراد فکر میکنند که کسب دانش در حوزه ارزهای دیجیتال به سرعت و به سادگی به دست می آید. افراد زیادی پس از ورود به بازار رمز ارزها سعی دارند راه چند ساله را در مدت کم طی کنند و به همین دلیل در میانه راه آسیب جدی میبنند و یا در پروژه های پانزی گول افراد سود جو را میخورند و به امید سود چند برابری در چند وقت بخشی از سرمایه خود را از دست میدهند.

همه ی ما از بدو تولد معامله گر نبوده ایم و با تمرین و انجام تمرینات به معامله گران حرفه ای میتوانیم تبدیل شویم. در ادامه سه نکته موثر در بازار ارز های دیجیتال که به شما کمک میکند ساختار ذهنی بهتری داشته باشید را شرح میدهیم.

1: در معاملات ممکن است هر اتفاقی بیوفتد!

همه ی ما باید قبل از اینکه وارد یک حرفه شویم ابتدا با ریسک های این حرفه آشنا شویم. بازار رمز ارزها نسبت به بقیه بازار های سرمایه از ریسک بیشتری برخوردار است و شما با ورود به حوزه ارزهای دیجیتال این ریسک را پذیرفته اید. اگر علم های تکنیکال و فاندامنتال را به خوبی بلد باشید میتوانید آینده ارزهای دیجیتال را حدس بزنید ولی در بیشتر زمینه ها ارزهای دیجیتال طبق حدس شما پیش نمیروند و در بعضی از مقاوت ها به سادگی شکست میخورند.

2: آینده نامعلوم است

هیچ فردی تاکنون نتوانسته و نمیتواند با مشاهده اسناد و گزارشات مالی به همراه وضعیت بازار، آینده را مشخص کند. فکرش را بکنید یک تحلیل‌گر بتواند آینده را مشخص کند و مطمئن باشد که آینده این ارزدیجیتال روشن است و از بقیه افراد پول قرض کند و در این بازار سرمایه گذاری کند. این در حالی است که همه ی افراد سرمایه گذار این کار را یک اشتباه بزرگ میدانند.

معامله گران تازه کار

3: هر تصمیمی در معاملات نتایج مختلف خودش را دارد

در همه ی بازار های سرمایه امکان دارد که یک نمودار مشابه با نمودار های سال های قبل (مانند رشد بیت کوین در سال 2017 و نموداری رشد 2020) باشند و این احتمال وجود ندارد که هر دو نمودار مانند هم و یک مسیر را طی کنند.

فعالیت در حوزه رمز ارزها یک مهارت حساب میشود که رسیدن به این مهارت ها بسیار مشکل و زمان گیر است ولی با وجود این مشکلات پس از اینکه به حرفه قابل قبولی در این زمینه رسیدید میتوانید با صرف زمان کمی همه ی مشکلات قبل را رفع کنید و با سود خوب همه ی آنها را جبران کنید.

4: لذت

یک تریدر حرفه ای عاشق بازار ارزهای سرمایه گذاری است و با لذت معاملات خود را انجام می دهد. لذت در هر کار و حرفه ای به شما کمک می‌کند که استراتژِی خود را باور داشته باشید و با معاملات پی در پی با چالشات مختلف روبرو شوید.

معاملات تریدر

5: انضباط در معاملات

بسیاری از معامله گران با تحلیلات زمان مشخصی را برای معامله کردن در نظر می گیرند، انضباط در بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. این کار باعث میشود که تریدرها در ساعات زیادی از روز (که از قبل مشخص نکرده بودند) معامله کنند نظم و انضباط از اینکار جلوگیری میکند و قطعا احتمال ضرر دهی را بسیار پایین میاورد.

6: تمرکز

همه ی تریدرهای موفق در روزهای معاملات خود فقط یک تا چهار ساعت به معامله می پردازند و سعی میکنند این ساعات را در نهایت تمرکز سپری کنند. نداشتن تمرکز در معاملات میتواند باعث یک اشتباه غیر منتظره شود و ممکن زیادی را متحمل شوید.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x