شنبه , 13 آذر 1400 - 6:05
ارز دیجیتال

سه معیار اصلی برای تماشای روند ارزش بیت کوین

همچنان که بیت کوین در تلاش است به بالاترین ارزش تاریخی خود دست یابد. حالا با نوسانات خود نگرانی زیادی را برای معامله گران به وجود آورده است.

به عنوان یک سرمایه گذار چه احساسی ممکن است درباره نوسانات اخیر بیت کوین داشته باشید. بیت کوین در وهله حساس ورود به بالاترین سطح ارزش خود یعنی 20 هزار دلار دچار نوساناتی است که این روند را بسیار حساس نشان می‎دهد. آیا نگرانید که بیت کوین سقوط کند؟
این سوال برای شما به وجود آمده که آیا اصلا بیت کوین 19 هزار دلار را رها خواهد کرد؟ سه معیار اصلی در اینجا وجود دارد که به معامله‎ گران کمک می‎کند تا احساسات صعودی و نزولی بازار ارزهای رمز نگاری شده را به راحتی تشخیص دهند.

طی هفته گذشته بیت کوین در حال رقصیدن با ارزش 20 هزار دلار بود. و این باعث شد برخی از معامله گران صبر خود را از دست بدهند. از نظر برخی از معامله گران کمبود روند به سمت صعود ممکن است دردسر ساز شود. به ویژه با توجه به اینکه ارزش بیت کوین حدود یک هفته پیش سطح 16200 دلار را آزمایش کرد.

معامله گران با تجربه می ‎دانند که شاخص ‎های کلیدی تعیین کننده ‎ای وجود دارد که به عنوان نشانه ‎هایی از تغییر روندی بزرگ می‎باشند. تعداد اندکی از شاخص ‎های منفی به معنی هر کاهشی نیستند. اما معمولا نشانه‎ های ضعف وجود دارد.

هر معامله‎ گر سیستم خاص خود را دارد و برخی تنها در صورت سه یا چند محدودیت نزولی عمل خواهند کرد. اما در مجموع هیچ قانون خاص و درستی در ارتباط با تعیین زمان خرید و فروش وجود ندارد.

ارز دیجیتتال بیت کوین

خروج قراردادها از زیر دست صرافی ها

قرارداهای آتی نباید زیر نظر صرافی‎ ها معامله شوند. برخی از وبسایت‎ ها میزبان شاخص‎ های معاملاتی ‎ای هستند که ادعا دارند قادرند، نسبت زمان طولانی یا کوتاه انواع معامله‎ ها را نشان دهند.  اما در واقع آن ‎ها به راحتی تنها کاری که انجام می د‎هند این است که حجم پیشنهادهای فروش و پیشنهادهای انباشته شده یا تجمع‎ ها را بررسی می‎کنند.

آن‎ها به داده ‎های جدول رده بندی مراجعه می‎کنند، بنابراین حساب ‎هایی را که از رتبه بندی انصراف نداده ‎اند نظارت می‎کنند. با این حال این روش به هیچ وجه دقیق و کاملا بی خطر نیست. روش بهتری برای تحت نظارت گرفتن نرخ تامین مالی در معاملات آتی دائمی وجود دارد.

میزان علاقه‎ بازار خریداران و فروشندگان و قراردادهای دائمی در هر زمان که به شدت با قراردادهای آتی مطابقت دارد. در این روند به هیچ وجه امکان ندارد، که شاهد عدم تعادل و بهم ریختگی باشیم. زیرا هر تجارتی به دو سر طنابی به نام خریدار (طولانی مدت) و فروشنده (کوتاه مدت) نیاز دارد. نرخ‎ های بودجه اطمینان می ‎دهند که عدم تعادل ریسک ارز وجود ندارد.

وقتی فروشنده‎ ها، فروشندگانی هستند که خواهان فشار دادن اهرم ‎اند، نرخ بودجه منفی خواهد شد. بنابراین این بازرگانان کسانی هستند که خواهان اهرم‎ های بیشتری هستند. حالا این بازرگانان کسانی هستند که پرداخت هزینه ‎ها را بر عهده دارند.

آشنایی با سطوح پشتیبانی و مقاومت بعدی

نمودار نرخ بودجه هفتگی معاملات آتی و بررسی ارزش بیت کوین: تغییر ناگهانی به دامنه منفی نشان دهنده تمایل شدید بازار بیت کوین به باز نگه داشتن موقعیت‎ های کوتاه است. در زمان ایده آل سرمایه گذاران برای جلوگیری از ناهنجاری‎ های احتمالی به طور هم زمان به رصد دو معامله مشغولند.

با اندازه گیری معاملات آتی گران‎ تر در برابر بازار معاملات منظم یک معامله گر می‎تواند سطح صعود و نزول خود را بسنجد.

باید به این نکته توجه داشت که معاملات آتی تقویم ثابت معمولا باید با 0.5 درصد یا بالاتر از حق بیمه در مقابل صرافی ‌‎های عادی معامله شود. هر زمان که این حق بیمه منفی یا محو شود در واقع یک پرچم قرمز هشدار دهنده می ‎باشد. چنین وضعیتی که به آن عقب ماندگی نیز گفته می‎شود در واقع نشان دهنده خشم شدید بازار خواهد بود.

میزان نظارت بازار رمزارزها کلیدی برای پیش بینی

معامله گران خوب علاوه بر نظارت بر قراردادهای آتی حجم سطوح و نقاط بازار را نیز ردیابی می‎کنند. شکستن سطح مقاومت مهم در حجم کم به نوعی جذاب است. به طور معمول حجم کم بیانگر عدم اعتماد به نفس است. بنابراین تغییرات قابل توجه قیمت باید با حجم معاملات قوی همراه باشد.

معامله گران برتر نسبت به زمان بندی معاملات می‎توانند تغییرات قیمت را پیش بینی کنند. از دیگر مانیتورهای کلیدی سرمایه گذاران باهوش، نسبت خرید و فروش طولانی مدت به کوتاه مدت معامله‎ گران برتر، نهادها یا نهنگ‎ ها می‎باشد. این گونه اطلاعات را می‎توان در صرافی‌‎های ارز رمزپایه پیشرو یافت.

ارز دیجیتال

اغلب بین روش مبادلات اختلافاتی وجود دارد، بنابرای خوانندگان باید در ازای ارقام مطلق به فکر کنترل تغییرات باشند. در نمودار معامله گران برتر صرافی بایننس در نسبت طولانی مدت به کوتاه مدت یک حرکت ناگهانی ثبت شده است.

یک حرکت ناگهانی زیر نسبت 1.00 در واقع یک سیگنال نگران کننده برای مثال فوق است. این به این دلیل است که داده‎های 30 روزه تاریخی و رقم فعلی 1.23 نسبت به سود طولانی تر است. این نسبت می‎تواند به صورت قابل توجهی بین مبادلات متفاوت باشد. اما این اثر را می‎توان با جلوگیری از مقایسه مستقیم خنثی کرد.

معامله گران برتر معمولا سطح زیر 1.00 را حفظ می‎کنند. که البته لزوما نشان دهنده روند نزولی نیست.با توجه به داده‎های 30 روزه آن شماره‎ های زیر 0.75 باید نگران کننده تلقی شوند.

هیچ قائده یا روشی برای تعیین سقوط‎ های بزرگ وجود ندارد زیرا برخی از معامله‎ گران قبل از ورود به موقعیت‎ های کوتاه مدت یا بستن موقعیت‎ های بلند خود نیاز دارند که چندین شاخص نزولی را در نظر بگیرند.

با این اوصاف نظارت بر نرخ تامین بودجه، حجم ناخالصی و نسبت سرمایه بلند مدت یا کوتاه مدت معامله گران در بازار دید واضح ‎تری از بازار نسبت به مطالعه ساده الگوهای شمعی و نوسان گیری های عمومی مانند شاخص مقاومت نسبی و واگرایی و همگرایی متحرک، اطلاعات بیشتری را برای تاجر به همراه خواهد داشت.

منبع : https://bit.ly/37EDDcs

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x