پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:53
سقوط قیمت ریپل

سه دلیل افت قیمت ادامه دار ریپل پس از کاهش 63 درصدی

در تاریخ 24 دسامبر 2020 ( پنجشنبه 4 دی ماه 1399) قیمت ارز دیجیتال ریپل به کمتر از 0.3 دلار افت کرد و در صرافی ارز دیجیتال Binance با قیمت 0.2138 در حال معامله بود. فشار بالای فروش دارندگان این ارز دیجیتال به دلیل دادخواست ارائه شده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا باعث شد تا این ارز دیجیتال سقوط کم سابقه ای را تجربه کند.

اما سه عامل اصلی از لحاظ علم سرمایه گذاری وجود دارد که می تواند باعث افت شدید قیمت ریپل شود. دادخواست SEC که خود این عامل باعث شد تا صرافی های زیادی نتوانند کار کنند و همچنین احساسات منفی بازار علیه ریپل که به عنوان سه عامل کاهش قیمت این کریپتو کارنسی شناخته می شوند.

کاهش ارزش ریپل

سرمایه گذاران در زمینه طرح اعاده دادرسی ریپل چه می گویند؟

سرمایه گذاران در خصوص این طرح اعاده دادرسی اعلام می کنند که این اولین دادخواستی نیست که SEC علیه یک شرکت بلاک چین یا توکن داشته باشد. در واقع EOS و KiK نیز قبلا دچار این اتهامات شده بودند و بر اساس گفته های آدام کوچران و یکی دیگر از سرمایه گذاران بزرگ، این اعاده های دادرسی بیشتر به دلیل نقض امنیت در محل فروش در نظر گرفته شده است و در زمینه XRP یکی دیگر از سرمایه گذاران تاکید کرده است که SEC ادعا می کند که این ارز دیجیتال به نوعی نقض قانون اوراق بهادار را در پی دارد. وی در این زمینه بیشتر توضیح می دهد که :

بر خلاف Kin و EOS که SEC برای آن ادعا می کرد که تخلفات اوراق بهادار در محل فروش اتفاق می افتاده است، این تخلفات برای ریپل برای نقض قانون اوراق بهادار بیان می شود و این مسئله به معنای آن است که در حال حاضر این ارز دیجیتال به عنوان یک مخاطره امنیت مالی به شمار می رود و از این رو تراکنش های مالی و تبادلاتی آن باید محدود شود.

چندین وکیل نیز بر این اساس می گویند که XRP به دلیل اسنادی که در دادخواست بیان شده است، می تواند ناشناس باشد و از این روی مدیر عامل شرکت Garlinghouse می گوید که بیشتر جامعه سرمایه گذاری در حال مبارزه با این ارز دیجیتال خواهند بود. شواهد نیز این امر را نشان می دهد که رسیدگی به پرونده مربوط به XRP می تواند بسیار پیچیده تر شود. کوچران در این زمینه می گوید :

چندین سند اثبات تمرکز در این ارز دیجیتال وجود دارد که مربوط به اوراق بهادار و شیوه فروش کتبی آن ها می باشد. در این جا جایی برای ادعای ناشناس بودن این ارز دیجیتال نمی توان پیدا کرد و مدیران اجرایی نیز به عنوان مسئولان می توانند از طریق دادخواست SEC به نتیجه ای برسند که در نهایت می تواند منجر به بروز مشکلاتی در مورد ریپل شود. همچنین باید بدانید که بر این اساس می توانیم بگوییم که کلاهبرداری های زیادی با استفاده از ارز دیجیتال ریپل ممکن است روی دهد.

افت ریپل

حذف لیست ارز دیجیتال ریپل در حال پیگیری و انجام است

کوچران در ادامه اظهاراتی که در مورد XRP بیان کرده است، صحبت هایی را در مورد حذف ارز دیجیتال ریپل را مطرح می کند. در واقع تا کنون قانونی مبنی بر حذف این ارز دیجیتال به صرافی های بین المللی ارائه نشده است و دادگاه صحبت از ارائه وثیقه برای جلوگیری از احتمال این رای کرده است. باید بدانید که مبادلات در زمینه XRP با خطرات مختلفی می تواند همراه باشد و ممکن است که این ارز دیجیتال در نهایت به طور کامل حذف شود. کوچران در این خصوص نوشته است :

منابعی آگاه اطلاعاتی را در زمینه آن می دهد که Coinbase در خصوص حذف ریپل مشاوره و بحث کرده است و به نظر می رسد که دو طرح بالقوه در حال شکل گیری است تا XRP را به طور کامل از لیست ارز های دیجیتال حذف کند. البته هنوز مشخص نیست که Coinbase بر چه اساسی از این مسئله صحبت می کند ولی باید بدانید که به احتمال زیاد این سازمان با وکلای حقوقی و همکاری دیگر شرکت ها در این زمینه در حال فعالیت می باشند.

احساسات مردم در خصوص افت ارز دیجیتال ریپل 

داده هایی که از Santiment دریافت می شود، نشان دهنده آن است که میزان تمایل به ارز دیجیتال ریپل در حال افت است و این مسئله از دید کسی پنهان نخواهد بود. در این خصوص تحلیلگران Santiment می گویند :

موضوعات بسیار برجسته ای امروز در شبکه های اجتماعی در حال بحث می باشد که یکی از آن ها ریپل می باشد چرا که SEC این ارز دیجیتال را به فروش غیر قانونی اوراق بهادار متهم کرده است.

داده های The Tie نیز در این خصوص نشان می دهد که احساسات روزانه مردم در خصوص ارز دیجیتال در حال کاهش است و حجم بالایی از افرادی که در خصوص سرمایه گذاری در XRP در حال بحث می باشند، به شدت توصیه های منفی را ارائه می دهند.

لینک :https://bit.ly/34MIRSR

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x