پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:25
OXY و بافت

سهام وارن بافت در شرکت اکسیدنتال پترولیوم

وارن بافت به تازگی سهامدار شرکت OXY یا اکسیدنتال پترولیوم شده است.اکسیدنتال پترولیوم  (NYSE: OXY) شرکتی است که قبلا بارها درباره آن در سطح اینترنت بحث شده. این شرکت یکی از نمونه های شرکت های متاثر از فروپاشی نفت خام است.

این شرکت قبل از فروپاشی نفت خام، تحت بزرگترین هلدینگ آنادارکو پترولیوم قرار گرفت و از (Chevron (NYSE: CVX پیشی گرفت.

با این حال، به نظر می رسد این شرکت در مسیر پیشرفت قرار دارد و امروز قرار است به طور کلی درباره رابطه وارن بافت با این شرکت صحبت شود.

اکسیدنتال پترولیوم و وارن بافت

شرکت اکسیدنتال پترولیوم نیاز به درخواست سهامداران آنادارکو پترولیوم داشت تا آنها را متقاعد کند تا اجازه دهند این شرکت آنادارکو را خریداری کند. به طور همزمان، شرکت باید از صدور سهام بیش از حد در خرید جلوگیری کند، که باعث می شود خرید به دلیل رای سهامداران تصویب نشود. در نتیجه، شرکت باید به سمت منبع جدید سرمایه، روی بیاورد.

سرمایه گذاری وارن بافت

وارن بافت، سرمایه گذار ارزشمند و قوی، بوی یک فرصت جدید را حس کرد و تصمیم گرفت که از آن فرصت استفاده کند.

وارن بافت معامله ای را با شرکت نفتی اکسیدنتال پترولیوم ترتیب داد که در آن شرکت 10 میلیارد دلار در قالب 100 هزار سهام از سهام برتر ترجیح داده شد و هر کدام 100 هزار دلار بود، را خریداری کرد. هر سهم از این شرکت در واقع 8000 دلار یا 8٪ سود سالانه برای سهامداران پرداخت می کند.

علاوه بر این، سهام می تواند در کمتر از یک دهه با حق بیمه 5 درصد بازخرید شود. سرانجام، وارن بافت این فرصت را دارد که در 80 میلیون سهم نفتی اکسیدنتال پترولیوم با قیمت 62.5 دلار سهام سرمایه گذاری کند. این کاملا کمتر از سهام فعلی است. آخرین مسئله این است که نفت اکسیدنتال پترولیوم می تواند به جای پول نقد برای پرداخت سود سهام، سهام خود را منتشر کند، اما با 10٪ حق بیمه همراه باشد و این معامله وارن بافت را تضمین می کند.

این شرکت یکی از نمونه های شرکت های متاثر از فروپاشی نفت خام است.این کار بر روی حفظ سرمایه بود. با این حال، این شرکت اعلام کرده است که دسته بعدی را به صورت نقدی پرداخت می کند. این به معنای بهبود چشمگیر وضعیت مالی این شرکت است.

شرکت اکسیدنتال پترولیوم

سبد بورسی دارایی های نفتی اکسیدنتال و رابطه وارن بافت با این شرکت

اکسیدنتال پترولیوم دارای دارایی قابل توجهی است که جریان نقدی طولانی مدت شرکت را توجیه می کند. این شرکت، گذشته از حوزه Permian، دارای دارایی های زیادی است که در تعداد زیادی از کسب و کارهای مختلف، پخش شده است. با پیشرفت رو به جلو، با کاهش ارزش دارایی پایین در سهم های پربار، این پتانسیل برای بازده بالا، برای دهه های آینده وجود دارد. این شرکت، همچنان پیشرو در کاهش کربن است.

بهبودهای جریان نقدی نفتی برای شرکت

هم اکنون شرکت اکسیدنتال پترولیوم تولید فصل سوم سال 2020 را تقریبا با 1.225 میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که تقریبا 33٪ آن از طریق حوزه Permian است. پیش بینی می شود تولید به لطف شروع قوی این شرکت در سال، بسیار بیشتر باشد. از جهتی دیگر، کاهش هزینه های سرمایه ای این نرخ را در سال های آینده پایین تر نگه می دارد.

باید بدانید که نرخ مالیات شرکت پایین است و هزینه های سرمایه شرکت تقریبا 625 میلیون دلار در هر سه ماه خواهد بود و ممکن است به همین دلیل باشد که وارن بافت این شرکت را انتخاب کرده است.

از این تعداد، اکثریت قریب به اتفاق هزینه های نگهداری در سطوح جدید شرکت است. تجارت شیمیایی این شرکت، همچنان درآمد قابل قبولی کسب خواهد کرد و می تواند به سهامداران این شرکت، سود بپردازد.

این شرکت همچنان جریان نقدی قوی را برای مخاطبین و سهامداران خود حفظ می کند و پیش از سال 2020، شرکت تقسیم سود با 40 دلار WTI بود. سود سهام قدیمی این شرکت سالانه تقریبا 3 میلیارد دلار بود که تحت این پوشش بودجه داشت.

سهام شرکت نفتی

خلاصه

شرکت اکسیدنتال پترولیوم دارای یک سهام بورسی با قیمت پایین است که توسط هزینه های سرمایه در سال گذشته پشتیبانی می شود.

این شرکت اخیرا اعلام کرده است که پرداخت سه ماهه 200 میلیون دلاری خود را به صورت نقدی به وارن بافت پرداخت خواهد کرد که نشانه قدرت مالی این شرکت است.

این شرکت همچنان مقدار قابل توجهی بدهی دارد، اما این بدهی کاملا قابل کنترل است و وارن بافت نیز از این شرکت حمایت می کند. مدیریت این بدهی می تواند در واقع منجر به بازده عظیم سهامداران شود و این برای وارن بافت بسیار مهم است.

بازده سهامداران اکسیدنتال پترولیوم در سال های آینده بستگی زیادی به حفظ اوپک و همچنین کاهش تولید دارد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x