سه شنبه , 6 مهر 1400 - 19:20
سناریوهای پیش رو برای تحلیل قیمت طلا

سناریو‌‌های پیش رو برای تحلیل قیمت طلا

طلا را می توان یکی از مهم ترین فلزات گرانبها دانست که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و یکی از مهم ترین بازارهای سرمایه برای ایرانیان و کل دنیا می باشد. اما با توجه به قیمت طلا در روزهای اخیر، چه نتیجه ای می توان برای این بازار گرفت و اصولا تجزیه و تحلیل بازار سرمایه طلا بر اساس قیمت طلا چطور می تواند پیش برود؟

این مقاله به این مسئله اختصاص پیدا کرده است و ما قصد داریم در این مطلب شما را بیشتر با این بازار سرمایه آشنا کنیم. به طور کلی زمانی که یک تهدید جهانی، اقتصاد ها را کوچک می کند و توان کاری کشورها در صادرات کاهش پیدا می کند، لوازم مصرفی ارزش خود را از دست می دهند و ارزش کالای سرمایه ای مانند طلا رشد پیدا می کند که همین مسئله در رابطه با قیمت طلا کاملا مشهود است.

زمانی که شما نتوانید کار کنید، میل به این دارید که با سرمایه خود کار کنید و زمانی که سرمایه های کلان به سمت یک بازار خاص جذب می شوند، می توانیم افزایش قیمت ها را شاهد باشیم.

این مسئله پس از Covid-19 و همه گیری جهانی آن به مراتب خود را نشان داد و ما امروز شاهد آن هستیم که قیمت طلا در حال رشد بدون سابقه ای می باشد. در ادامه بیشتر در این خصوص با شما صحبت خواهیم کرد و پیش بینی های لازم را در مورد بازار طلا برای شما خواهیم داشت.

قیمت طلا

قیمت طلا در صورتی که واکسن کشف شده آکسفورد مورد استفاده جهانی قرار گیرد

انس جهانی پس از آن که بیشتر کشورها تعطیل شدند و یا اقتصاد آن ها با وقفه مواجه شد، افزایش حدود 300 دلاری را تجربه کرد. این افزایش قیمت طلا باعث شد که سرمایه هایی که از قبل در این بازار قرار داده شده بودند رشد بسیار زیادی را تجربه نماید و همچنین باعث شد که قیمت طلا با توجه به جذب سرمایه های بیشتر، افزایش بیشتری داشته باشد و این امر تا جایی نگران کننده به نظر رسید که برخی قیمت طلا به صورت جهانی را برای اواخر سال 2020 بیشتر از 2000 دلار ارزیابی می کردند.

این در حال است که در هفته گذشته، با توجه به اعلام دستیابی دانشگاه آکسفورد به واکسن این بیماری، انس جهانی با مقدار زیادی از نوسانات مواجه شد. با توجه به این نوسان ها، پیش بینی می شود که اگر اقتصاد جهانی دوباره کار خود را شروع کند و مردم بیشتری به سر کارهای خود باز گردند، قیمت طلا و انس جهانی با کاهش همراه خواهد بود ولی این کاهش به تدریج انجام خواهد شد.

سرمایه گذاری در بازار طلا

قیمت طلا در صورتی که بیماری ادامه دار باشد

در صورتی که بیماری Covid-19 ادامه دار باشد، قیمت طلا نیز افزایش پیدا خواهد کرد ولی در صورتی که این بیماری باعث ورشکستگی اقتصادی برخی از کشورهایی شود که منابع طلای بسیار زیادی ذخیره سازی کرده اند، ممکن است که قیمت ها کاهشی شود.

به طور کلی می توان گفت که قیمت طلا به صورت جهانی در وضع کنونی واقعا غیر قابل پیش بینی قطعی است و بهتر است که افراد برای سرمایه گذاری در بازار طلا حداقل به فکر یک سبد سرمایه ای باشند.

با این حال پیش بینی می شود که حتی در صورت رشد قیمت طلا در برابر ارز کشورها، قیمت طلا در برابر ارزهای دیجیتال همواره نموداری کاهشی را داشته باشد چرا که این بیماری بیشتر به رشد این ارزها کمک کرد و هم اکنون دولت ها در حال تسهیل دسترسی مردم به دارای دیجیتال می باشند.

همه چیز درباره قیمت طلا

کلام آخر

در دنیای امروز، تمرکز زدایی بسیار زیادی در مورد بازارهای سنتی انجام شده است و قیمت طلا نیز یکی از همین بازارهای سنتی به شمار می رود. از این روی می توان گفت که سبد سرمایه ای متنوع تری می توان داشت که سبد سرمایه ای طلا به همراه ارزهای دیجیتال و سهام های بورسی می توانند بهترین گزینه پیش رو برای شما باشند.

در صورتی که قصد ورود به بازارهای جهانی را داشته باشید و می خواهید بهترین روش های سرمایه گذاری را بدانید، ارزهای دیجیتال می توانند گزینه ای بهتر از طلا باشند. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با مطالعه این مقاله، به یک تحلیل نسبی در زمینه قیمت طلا دست پیدا کنید که قطعا می تواند دید شما را نسبت به سرمایه گذاری در این بازار باز تر کند. تحلیل قیمت طلا به صورت صد در صد امکان پذیر نیست و شما باید دقت بسیار زیادی را در این زمینه به خرج دهید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x