دوشنبه , 5 مهر 1400 - 23:22
BNBبایننس کوین

سقف بازار بایننس کوین (BNB) از برخی بانک ها سنتی عبور کرد

تا به امروز، Binance Coin 900٪ رشد کرده است که این باعث می شود ارزش این توکن در بازار 64 میلیارد دلار از بانک‌هایSantander ، Bank of Montreal و UBS بیشتر باشد. سال 2021 یک سال چشمگیر برای Binance Coin (BNB) بوده است که تاکنون بیش از 900 درصد رشد یافته است.

یکی از عوامل اصلی رشد BNB ادامه تراکم در شبکه Ethereum بود. با ادامه این مبارزه، Binance Smart Chain (BSC) به عنوان گزینه دیگری ظهور کرد، و تقاضای بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) را که به سرعت در حال رشد است برآورده کرد.

همانطور که BNB به سرمایه 64 میلیارد دلاری بازار رسیده است، از بانک های سنتی از جمله سانتاندر، بانک مونترال و UBS پیشی گرفته است. در همین حال، برخی از تحلیلگران به برآورد ارزش و تأثیر فهرست مستقیم آینده Coinbase (ارزیابی 100 میلیارد دلاری) به عنوان یک کاتالیزور برای افزایش قیمت BNB اشاره می کند.

یک روایت رایج در طی چند هفته گذشته این است که لیست مستقیم COIN به ارزهای متمرکز ارزشی افزوده است. تحلیلگران حدس می زنند که سایر مبادلات نظارتی مستقر در ایالات متحده مانند Kraken و Gemini احتمالاً مسیر Coinbase را دنبال می کنند و سعی می کنند از طریق پیشنهاد، سهام سرمایه جمع کنند.

برای درک پتانسیل BNB، ابتدا باید تفاوت بین سهام را درک کرد. پس از توضیح این موضوع، می توانید محرک های احتمالی افزایش قیمت BNB را تجزیه و تحلیل کنید.

بایننس کوین

BNB سهام Binance را نشان نمی دهد

توکن BNB تخفیف در هزینه های معاملاتی را به دارندگان ارائه می دهد و برای کسانی که مایل به شرکت در فروش توکن Binance Launchpad هستند این شرط لازم است. همزمان با به دست آوردن نقدینگی BNB، در صرافی Binance به یک جفت پایه برای سایر ارزهای رمزپایه تبدیل شد.

با گذشت زمان، با جذاب شدن زنجیره هوشمند Binance ، سایر کاربردها پدیدار شد. به عنوان مثال، BNB می تواند هزینه های شبکه را پوشش دهد و به عنوان نشانه ای در اکوسیستم کاربرد دارد که شامل برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و بازی ها است.

به صورت دوره ای Binance بر اساس حجم معاملات کلی بورس، برخی از نشانه های BNB که در گردش نیستند را می سوزاند. (از بین می برد). کارآیی این استراتژی با گذشت زمان از بین رفت زیرا سرمایه گذاران فهمیدند که این توکن های از بین رفته هرگز وارد بازار عرضه نمی شوند.

شبکه Binance Smart Chain از Proof of Stake Authority استفاده می کند که نیاز به ماینرها یا هزینه های معامله گران را از بین می برد. این پلتفرم سازگاری خود را با ماشین مجازی Ethereum (EVM) حفظ کرده و دارای یک ساختار توافقنامه و هوشمند مشابه است.

بسیاری از ارزهای رمزپایه توکن شده در شبکه های Binance معروف شده اند و به کاربران اجازه می دهند تا هزینه های استخراج را کنار بگذارند. یکی دیگر از مزایای ارائه شده توسط مدل BEP-20 Binance Smart Chain ، قابلیت تولید و پرورش در شبکه گسترده برنامه های غیرمتمرکز آن، از جمله PancakeSwap DEX  است.

همانطور که در بالا نشان داده شده است، Binance Smart Chain در سایر پروتکل های DeFi از نظر مقدار کل قفل شده جایگاه خود را دارد. بنابراین، موارد جدید استفاده از رمز BNB ظهور کرد تا در مرکز باشد زیرا استخرهای نقدینگی و جفت های پایه از رمز در سراسر شبکه استفاده می کنند.

بانک ها ارائه دهنده سود قابل اعتماد هستند، اما DeFi می تواند این سیستم را پشت سر بگذارد.

سهامداران حقوق صاحبان سهام به بخشی از سود خالص شرکت های ذکر شده مشمول هستند. این مبلغ بین هر سه ماه متفاوت خواهد بود، زیرا ممکن است هیئت مدیره بازپرداخت بدهی را انتخاب کند یا بخشی از آن پول را در ذخایر وارد کند. با این حال، بانک ها گاو نقدی شناخته می شوند و بنابراین معمولاً منبع قابل اعتمادی برای پرداخت سود سهام هستند.

سود سهام سانتاندر (SAN) طی 12 ماه گذشته تقسیم بر عملکرد فعلی سهام با سود 3.7٪ و سهامداران بانک مونترال (BMO) بازدهی مشابه را دریافت کردند. بازده UBS مستقر در سوئیس در سال 2020 کاهش یافت، اما از نظر تاریخی به طور متوسط 5 درصد بوده است.

سهامداران بانک در جلسات سهامداران حق رأی دارند و گروه های اقلیت می توانند اقداماتی را که به آنها آسیب اقتصادی وارد می کند، مسدود کنند. از طرف دیگر، این دارندگان سهام 100٪ به درآمد خالص و رشد بانک وابسته هستند.

از طرف دیگر، BNB می تواند بدون تأثیر مستقیم مبادله Binance زنده بماند. در آینده، اگر Binance Smart Chain به توسعه دهندگان و اعتبارسنج‌های مستقل دست یابد، اکوسیستم آن ممکن است به پیشرفت خود ادامه دهد. از نظر تئوری، اگر توکن با رشد اکوسیستم وابستگی خود را از دست می دهد ، از مرکزیت کمتری برخوردار می شود.

اگر به درستی انجام شود، سرمایه بازار BNB می تواند از کل سیستم بانکی سنتی فراتر رود، اما قبل از این اتفاق این شبکه ها و برنامه های غیرمتمرکز باید تصویب شوند و ثابت کنند که می توانند در برابر نیازهای سرمایه گذاران اصلی و مشتریان بانکی مقاومت کنند.

قیمت بایننس کوین BNB

در زمان نگارش این مطلب هر بایننس کوین معادل $634 دلار است که با رشد چشمگیری نسبت به روزهای اخیر در حال رشد می‌باشد.

قیمت این ارزدیجیتال در تاریخ 23 فروردین مصادف با 12 آوریل برابر است با 630.42 دلار USD با حجم معاملات 24 ساعته 10،236،214،947 USD است. کوین Binance در 24 ساعت گذشته 32.72٪ افزایش یافته است. رتبه بندی CoinMarketCap در حال حاضر 3 است.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x