دوشنبه , 5 مهر 1400 - 23:22
بازار سفارشات چیست؟

سفارش بازار چیست؟

سفارش بازار، سفارشی است برای خرید سریع یا فروش با بهترین قیمت موجود به وجود آمده است. برای پرکردن نیاز به نقدینگی. به این معنی که براساس سفارشات محدودی که قبلاً در دفتر سفارش قرار داده شده بود، اجرا می شود. برخلاف سفارشات محدود، جایی که سفارشات در دفتر Order ها ثبت می شود، سفارشات بازار بلافاصله با قیمت فعلی بازار انجام می شوند. به این معنی که شما به عنوان یک متولی بازار ، هزینه ها را پرداخت می کنید.

چگونه از سفارش بازار استفاده کنیم؟

مثلا شما می خواهید برای خرید 2 BNB سفارش بازار ایجاد کنید. پس از ورود به حساب Binance خود، بازار BNB مورد نظر خود را انتخاب کنید. (به عنوان مثال BNB)

سفارش بازار

پس از آن، یک پیام تأیید بر روی صفحه مشاهده خواهید کرد، و Order بازار شما اجرا می شود. از آنجا که سفارشات بازار بلافاصله اجرا می شود، سفارش خرید بازار شما با ارزان ترین Order فروش موجود در دفتر سفارش که مطابقت دارد،جور می‌شود. در این مثال 2 BNB به ازای 5.2052 USDT است.

اما اگر شما  بخواهید بر فرض 500 BNB، با قیمت فعلی بازار خریداری کنید. ارزان ترین سفارش فروش محدود موجود برای پر کردن کل سفارش خرید شما در بازار کافی نخواهد بود، بنابراین Order شما به طور خودکار با سفارش های فروش محدود مطابقت دارد و تا زمان تکمیل سفارش، سفارش خود را انجام می دهید. این عمل لغزش نامیده می شود و دلیل این است که شما قیمت های بالاتر و هزینه های بیشتری را پرداخت می کنید. (زیرا شما به عنوان یک بازارگر عمل می کنید).

بیشتر بخوانید: سفارش OCO در صرافی بایننس

چه زمانی باید از سفارش یازار استفاده کنید؟

سفارشات بازار در شرایطی مفید است که پر کردن سفارش شما مهم تر از دریافت قیمت خاص است. این بدان معنی است که شما فقط در صورت تمایل به پرداخت قیمت ها و هزینه های بالاتر از لغزش، باید از order ها بازار استفاده کنید. به عبارت دیگر، سفارشات بازار فقط در صورت عجله باید استفاده شود. بعضی اوقات ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که یک سفارش توقف محدود داشته باشید و نیاز به خرید داشته باشید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x