سه شنبه , 6 مهر 1400 - 19:46
سرمایه گذاری وارن بافت در Snowflake

سرمایه گذاری وارن بافت در Snowflake

برکشایر از وارن بافت، میزان سهام Snowflake خود را در روز دوشنبه تایید کرد. شرکت سرمایه گذار وارن بافت، حدود 5.1 میلیون دلار سهم کلاس A یا 2.2٪ سهام برجسته پلتفرم داده های ابری را در اختیار دارد. برکشایر در کمترین زمان ممکن، 800 میلیون دلار سود کسب کرده است، زیرا از زمان بسته شدن روز دوشنبه 735 میلیون دلار برای سهام بیش از 1.5 میلیارد دلار هزینه کرده است

مدیر شركت Snowflake، فرانك اسلوتمن، به یاهو مایلز گفت، معاملات غیر معمول نشان می دهد كه شركت وارن بافت در حال پیشرفت و تبدیل شدن به یك كانون بزرگ بسیار آگاه از فناوری و متمركز به فناوری است. Berkshire Hathaway از وارن بافت روز دوشنبه رسما سهام خود در Snowflake را فاش کرد و تایید کرد که 800 میلیون دلار سود سرمایه گذاری خود در سیستم داده ابری را کسب کرده است. این شرکت در یک پرونده تنظیم مقررات اعلام کرد، شرکت سرمایه گذاری وارن بافت صاحب حدود 6.1 میلیون سهم کلاس A است. این هلدینگ حدود 2.2٪ از کل سهام برجسته Snowflake را شامل می شود که شامل 40.4 میلیون سهم کلاس A و تقریبا 240 میلیون سهم کلاس B است.

هنگامی که Snowflake در اوایل ماه جاری به عرضه عمومی رسید، برکشایر 250 میلیون دلار برای خرید حدود 2.1 میلیون سهم در یک لحظه هزینه کرد. این شرکت در معامله ثانویه 4 میلیون سهم دیگر با قیمت IPO 120 دلار از مدیر عامل سابق Snowflake رابرت مولیا خریداری كرد که هزینه آن 485 میلیون دلار بوده است. نتیجه این است که برکشایر 735 میلیون دلار سهام Snowflake را با ارزش بیش از دو برابر افزایش داده و به 1.5 میلیارد دلار رسیده است، بر اساس قیمت بسته شدن Snowflake 250 دلار در روز دوشنبه. در نتیجه، 800 میلیون دلار سود کسب کرده است.

وارن بافت

Snowflake ممکن است بیشتر عرضه شود عرضه آبشاری وارن بافت

شرط Snowflake برکشایر بسیاری از سرمایه گذاران را غافلگیر کرد زیرا وارن بافت در طول تاریخ از شرکت های ضرر و زیان که به شدت به آنها ارزشی می دهد و IPO ها به نفع بورس های ارزان تر و مطمئن تر، پرهیز کرده است.

فرانک اسلوتمن، مدیر عامل شرکت، به یاهو فاینانس گفت، این معامله غیر معمول ناشی از این بود که واحد بیمه برکشایر مشتری Snowflake است.

به نظر می رسد که تاد کمبز، مدیرعامل Geico و یکی از دو همکاران وارن بافت، تحت تاثیر این شرکت قرار گرفته و علاقه خود را برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار ابراز داشته است. این امر توضیح می دهد که چرا امضای وی در پرونده IPO Snowflake ظاهر می شود.

ممکن است سرمایه گذاری برکشایر بر روی Snowflake مانند یک عمل ناشیانه به نظر برسد، اما، فرانک اسلوتمن معتقد است که این محصول، تغییر ساختار است. وی گفت: شرکت وارن بافت در حال پیشرفت و تبدیل شدن به یک محیط بسیار آگاه از فناوری محور و دارای فناوری متمرکز است.

وارن بافت به دلیل عدم استفاده از ذخایر گسترده نقدی برکشایر هاتاوی هنگامی که بازارها در اوایل سال جاری میلادی برقرار شد، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. وارن بافت، سرمایه گذار میلیاردر و تیمش با اعلام بیش از 19 میلیارد دلار سرمایه گذاری فقط در این سه ماهه به آنها پاسخ داده اند.

برکشایر 2.1 میلیارد دلار سهام بانک آمریکا و 735 میلیون دلار سهام Snowflake خریداری کرد، حدود 6 میلیارد دلار برای 5 درصد سهام در پنج خانه تجاری ژاپن هزینه کرد، یک قرارداد 10 میلیارد دلاری برای دارایی های گاز طبیعی Dominion Energy منعقد کرد و به نظر می رسد 900 میلیون دلار در Scripps سرمایه گذاری کند.

 

سرمایه گذاری وارن بافت بر روی سهام آسیایی

شرکت Berkshire Hathaway وارن بافت در اوایل ماه ژوئیه 10 میلیارد دلار برای خرید بیشتر دارایی های گاز طبیعی Dominion Energy منعقد کرد. این شرکت طی 12 روز معاملاتی متوالی تا 4 آگوست 2.1 میلیارد دلار به بانک آمریکا وارد کرد. چند هفته بعد، 5٪ سهام در پنج خانه بزرگ تجاری ژاپن را فاش کرد که تقریبا 6 میلیارد دلار هزینه 12 ماه گذشته است.

حرکت بزرگ Berkshire خرید 735 میلیون دلار سهام Snowflake بود که در اوایل ماه جاری پلتفرم داده های ابری عمومی شد. سرانجام، Scripps هفته گذشته فاش کرد که برکشایر در ازای سهام ممتاز و حکم خرید 300 میلیون دلار سهام عادی خود در آینده، 600 میلیون دلار به آن تحویل می دهد. مجموع این پنج سرمایه گذاری تقریبا 19.4 میلیارد دلار تعهدات نقدی و بدهی است که کسری کمی اما معنی دار از پول نقد 147 میلیارد دلاری برکشایر در پایان ماه ژوئن را نشان می دهد.

هجوم خریدها نشان می دهد که برکشایر پس از فروش سهام خود در “Big Four” شرکت های هواپیمایی ایالات متحده و بسیاری از دارایی های مالی خود در سه ماهه گذشته، دوباره به حالت تهاجمی درآمده است. علاوه بر این، به نظر می رسد شرکت وارن بافت به طور گسترده تری شبکه های خود را برنامه ریزی کرده است، زیرا در گذشته تا حد زیادی از سهام خارج از کشور، شرکت های فناوری و IPO اجتناب کرده است.

 

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x