سه شنبه , 6 مهر 1400 - 15:15
بیت کوین کش

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بیت کوین کش (BCH)

بررسی جوانب مثبت و منفی برای سرمایه گذاری در بیت کوین کش BCH .

اگر به سرمایه گذاری در بیت کوین کش علاقه دارید چقدر درباره مزایا و معایب آن می‎دانید؟ ایا تا به‌حال پتانسیل آن را برای میلیونر شدن در نظر گرفته‎اید؟ در این مقاله شما تمام آنچه را که باید درباره بیت کوین کش بدانید خواهید خواند تا آگاهانه تصمیم بگیرید آیا بیت کوین کش ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر.

با توجه به این که اخیرا بیت کوین کش تبدیل به یکی از سکه‌‎های محبوب بازار شده است، می‎توان اینگونه نیز درباره آن صحبت کرد که جمعا عملکرد خوبی هم دارد. در حال حاضر این سکه در سرمایه بازار رتبه هفتم را کسب کرده است.

واضح است که بیت کوین کش آینده خوبی می‎تواند داشته باشد و پتانسیل میلیونر شدن را دارد. اما در عین حال برای کسانی که میل به سرمایه گذاری در آن را دارند لازم است به معایب آن نیز واقف شوند تا بتوانند پیش بینی بهتری از وضعیت آن در بازار ارز دیجیتال داشته باشند.

بنابراین بیایید نگاهی به پیچیدگی های بیت کوین کش، یکی از بحث برانگیزترین سکه‎‌های دنیای رمزنگاری شده بیاندازیم.

خرید بیت کوین کش

بیت کوین کش Bitcoin Cash) BCH) چیست ؟

لازم است در وهله اول بدانیم بیت کوین کش دقیقا چیست. Bitcoin Cash یک ارز رمزنگاری شده است که در سال 2017 به عنوان یک دندانه از چنگال بیت کوین متولد شد. تا از مشکلات مقیاسی ناشی از محبوبیت بیت کوین بکاهد. یا از مشکلاتی که در صورت ناتوانی پشتیبانی بیت کوین در کنترل میزان رشد کار و کاربران پیش می‌‎‌آید جلوگیری کند.

در اینجا باید اضافه کنم که چنگال سخت به تغییرات قابل توجهی در پروتکل شبکه اشاره دارد، که منجر به انشعاب و توسعه در بلاکچین می‎‌شود. برای مثال جالب است بدانید که آخرین بلاکی که بیت کوین و بیت کوین کش با هم به اشتراک گذاشتند، بلاک 478558 بوده است.

همانطور که گفته شد بیت کوین کش برای کمک به بیت کوین در حل مشکلات مقیاس بندی و بهبود سرعت و اثر بخشی طراحی شده است. بلاک های بیت کوین کش 8 برابر (8 مگابایت ) بزرگ‎تر از بیت کوین طراحی شدند و بعدتر به 32 مگابایت افزایش یافتند.

بلاک‎‌های بزرگتر قادرند زمان تایید تراکنش را تسریع بورزند، و به شبکه اجازه می‎دهند تراکنش‎‌های بیشتری را در هر ثانیه انجام دهد. در مقابل بیت کوین دارای بلاک‎های 1 مگابایتی است که هدف آن‎ها بهبود امنیت به جای سرعت است.

مشکل این است که بیت کوین فقط در حدود 7 معامله در هر ثانیه را پردازش می‎کند. این بلاک‎های یک مگابایتی هر 10 دقیقه یکبار اضافه می‎شوند. این امر بیت کوین را برای هدفی مثل اقتصاد جهانی تبدیل به یک گزینه عملا ناکارآمد می‎کند. به ویژه زمانی که با سایر روش‌‎‌های پرداختی مانند ویزا مقایسه می‎شود.

اگرچه بیت کوین دارای چنگال‎‌های قابل توجهی از جمله Bitcoin XT , Bitcoin Classic , Bitcoin Gold  می‎باشد اما بیت کوین کش همچنان بزرگترین چنگال بیت کوین در کلاهک بازار است. از دیگر مزایای بیت کوین کش نسبت به بیت کوین فاصله قیمتی بسیار آن دو است.

بیت کوین کش حالا در بازار با قیمت 247.63 دلار معامله می‎شود، در حالی که بیت کوین حالا به نرخ نزدیک به 17 هزار دلار رسیده است. این واقعیتی است که بیت کوین کش را به یک سرمایه بسیار جذاب در بین علاقه مندان به بازار ارز رمزنگاری شده تبدیل می‎کند.

خرید بیت کوین کش

جنبه های مثبت سرمایه گذاری در BCH

  • BCH غیر متمرکز است.

درست مانند بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده ارزش بیت کوین کش در این واقعیت است که شبکه‎ای غیر متمرکز دارد و نیاز به بانک‎های مرکزی را از بین می‎برد. همچنین پیرو این جریان عرضه پول را از دست مقامات خارج می‎کند. با گسترش گره‎ها بیت کوین کش از حملات سیاسی کاملا مصون خواهد بود.

  • BCH مقیاس پذیر است.

یکی از مزیت‎های اصلی بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین مقیاس پذیری آن است. تیم پشتیبان بیت کوین به سرعت تغییرات را اعمال می‎کند و آن را مقیاس پذیرتر می‎کند. به این معنی که افراد بیشتری می‎توانند به طور همزمان معاملات و پرداخت‎هایشان را انجام دهند. از نوامبر سال 2020 بیت کوین کش صاحب بلاک 32 مگابایتی شده است. هم چنین مقیاس پذیری بالا به این معنی است که سرعت تصویب آن نیز بسیار زیاد می‎باشد.

  • کارآمدی بسیار بالا

یکی از مزایای اصلی بیت کوین کش کارآیی بالای آن است. با بلوک‌‎های بسیار بزرگتر از بیت کوین، بیت کوین کش قادر است، تراکنش‎‌های بیشتری را در هر بلاک ثبت کند و با صرفه جویی در زمان و هزینه جابجایی را انجام دهد.

  • هزینه بسیار کم معاملاتی در بیت کوین کش

با افزایش مقیاس پذیری زمان اعتبار و هزینه معاملات به شدت کاهش می‎‌یابد. هزینه کمیسیون برای معامله 236 بایت ممکن است هزینه ارسال 0.001 تا 0.008 دلار داشته باشد.

  • رایج بودن BCH

با اینکه بیت کوین همچنان یکی از محبوب‎ترین سکه‎‌ها از نظر حجم معاملات و محدودیت بازار است اما ما نمی‎توانیم یکی از بزرگترین مزایای سرمایه گذاری در بیت کوین کش را نادیده بگیریم و آن محبوبیت بیت کوین کش می‏‎باشد.

  • دستیابی به BCH آسان است.

ارز محلی بیت کوین کش به راحتی قابل دستیابی است و این باعث اتخاذ انبوه می‎شود. و این بزرگ‎ترین دلیلی است که باعث افزایش پتانسیل سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه است.

BCH بیت کوین کش

نکات منفی سرمایه گذاری در بیت کوین کش

با تمام مزایایی که از بیت کوین کش نام برده شد، نباید کتمان کرد که هر سرمایه گذاری خطرات و زیان‏‎‌هایی را هم در برمیگیرد، بنابراین آنچه باید درباره خطرات بیت کوین کش بدانید به شرح زیر است:

  • BCH آنطور که باید به تصویب نرسیده است.

علی‌‎رغم محبوبیت و پتانسیل بیت کوین، بیت کوین کش استقبال نسبتا کمی دارد و در مقایسه با بیت کوین هنوز نتوانسته است اعتماد سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

  • BCH دارای مشکلات تجاری است.

شاید بزرگترین عیب سرمایه گذاری در بیت کوین کش مشکلات مربوط به مارک تجاری آن باشد. لوگو تجاری می‎تواند ارتباط به شدت مستقیمی با جلب اعتماد و ایمان مخاطب خصوصا در دید یک سرمایه گذار داشته باشد. با اینکه بیت کوین کش در تلاش است تا خود را از بیت کوین متمایز کند اما باید اعتراف کرد که راه درازی در پیش دارد.

  • استخراج BCH با سود کمتری نسبت به سایر رمزارزها همراه است.

پیچیدگی محاسبات شبکه یک ضرر بسیار بزرگ برای این رمزارز می‎باشد. زیرا تاثیر مستقیمی بر سرعت استخراج داده‎‌ها دارد. سود کمتر نیز تاثیری مستقیم در انگیزه تجار این صنعت می‎گذارد.

  • نقدینگی BCH کمتر از بیت کوین است.

اگر حجم معاملات زنجیرها و نوسانات بازه روزانه را از دیگر عوامل مالی مالی درنظر بگیریم واضح است که معاملات بیت کوین کش از بیت کوین بسیار کمتر است. در نتیجه نقدینگی کمتری دارد که به شدت بر قیمت‎های آینده و پذیرش انبوه بیت کوین کش تاثیر گذار است.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x