شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 17:28
سرمایه گذاری وارن بافت

سرمایه گذاری اصلی وارن بافت بر روی سهام

برای بیش از 50 سال، وارن بافت مغز متفکر مسئول دستاوردهای باورنکردنی (Berkshire Hathaway (NYSE: BRK-A) (NYSE: BRK-B بوده است. از سال 1965، برکشایر متوسط ​​بازده سالانه 20.3٪ را ارائه داده است که بیش از دو برابر بازده 10٪ سود سالیانه S&P 500 گسترده در مدت مشابه است. در مجموع، شرکت های وارن بافت بیش از 2،700،000٪ از S&P 500 بهتر عمل کرده است.

توانایی وارن بافت در شناسایی سهام ارزشمند و آویزان شدن در این شرکت های با نام تجاری برای مدت طولانی مهمترین موفقیت وی و سهامداران برکشایر بوده است.

سرمایه گذاری وارن بافت و تیم آن بر روی سهام بورسی

در سال های اخیر، تمایل وارن بافت و تیم سرمایه گذاری وی برای تکیه بر رشد سهام را شاهد بوده ایم. عشق وارن بافت به بانک ها و کالاهای مصرفی که رشد کند، از بین نمی رود. با این وجود، در شرکت های با رشد سریع در نمونه کارها Berkshire Hathaway، یک افزایش قابل توجه، مشاهده شده است. بر اساس نرخ رشد سالانه مرکب پیش بینی شده وال استریت (CAGR) طی پنج سال آینده، این سهام سریعترین رشد سهام وارن بافت است.

Snowflake: 70.3٪ CAGR

شکی در این مورد وجود ندارد، سریعترین رشد در مجموعه سهام وارن بافت، شرکت انبارداری داده های ابری (Snowflake (NYSE: SNOW است که کمتر از دو هفته پیش عرضه اولیه خود را ارائه داده بود. شرکت وارن بافت از طریق جایگاه اختصاصی 250 میلیون دلاری به Snowflake را خرید و همچنین توافق کرد کمی بیش از 4 میلیون سهام از مدیر عامل سابق Snowflake خریداری کند.

حتی اگر این سرمایه گذاری به جای خود اوراکل اوماها، تمام ویژگی های مشخصه ساخته شده توسط یکی از همکاران بافت، یعنی تاد کمبز و تد وسلر را داشته باشد، اما منکر توانایی Snowflake نیست. تعداد مشتریانی که حداقل 1 میلیون دلار بیش از دو برابر دوره قبل هزینه کرده اند، نشان می دهد که فروش از 265 میلیون دلار در سال مالی 2020 به 3.8 میلیارد دلار در سال 2025 برسد.

آنچه Snowflake را بسیار هیجان انگیز می کند تغییرات زیادی است که از طرف ارائه دهندگان خدمات ابری سنتی ارائه می دهد.

کمپانی Snowflake

به عنوان مثال، Snowflake یک سرویس پرداخت pay-as-you-go است که براساس میزان ذخیره اطلاعات یک شرکت و استفاده از اعتبارات Snowflake Compute، هزینه دریافت می کند. این مدل هزینه شفاف باید به مشتریان خود اجازه دهد هزینه های ذخیره سازی داده های خود را پایین نگه دارند.

راه حل های Snowflake همچنین در راس ارائه دهندگان برتر زیرساخت به عنوان سرویس IaaS ساخته شده است. Snowflake به جای آنکه با یک سرویس IaaS گیر بیفتد، به کاربران خود این امکان را می دهد تا داده های مبتنی بر، ابر را به راحتی در پلتفرم های مختلف، به اشتراک بگذارند.

StoneCo: 34.7٪ CAGR

اگر خرید اخیر سهام Snowflake نبود، سریعترین رشد سهام در سهام وارن بافت، شرکت در راه حل های فناوری مالی (StoneCo (NASDAQ:  بود. طبق برآوردهای وال استریت، StoneCo باید بتواند طی 5 سال آینده به طور متوسط ​​تقریبا 35 درصد در سال رشد کند.

رمز موفقیت StoneCo تمرکز آن در ارائه راه حل های سنتی و دیجیتالی برای خرده فروشان آنلاین و آجر فروشی در برزیل و سایر مناطق آمریکای جنوبی است. بسیاری از مشاغل کوچک در برزیل برای تامین نیازهای مالی خود تلاش می کنند. StoneCo برای کمک به تسهیل معاملات و همچنین بانکداری سنتی وارد عمل می شود. حتی در اوج ویروس کرونا، کل حجم پرداخت که در شبکه StoneCo طی می کند، در سه ماهه دوم تقریبا 28٪ نسبت به دوره قبل افزایش داشته است.

سهام Stone

گستردگی محصولات ارائه شده برای StoneCo عامل دیگری است که باعث جذابیت آن می شود. خدمات بانکی فوق کمتر از یک سال پیش ارائه شده بود، با این حال این شرکت در ماه ژوئیه ادعا کرد که درآمد ماهانه آن از بانکداری دیجیتال بیش از سه برابر در ماه ژوئن است.

در طولانی مدت، کشور برزیل یک فرصت رشد دلپذیر برای StoneCo است.

آمازون: 18.4٪ CAGR

مسلما جای تعجب نیست که آمازون (NASDAQ: AMZN) را در لیستی از سهام با رشد سریع وارن بافت پیدا کنید. چیزی که در اینجا باید درک کرد این است که آمازون خرید کوچک نبود و وارن بافت بر روی آن سرمایه گذاری کرده است.

همانطور که مطلع هستید، درآمدزای بزرگ آمازون، بازار شرکت است. بر اساس برآورد بانک آمریکا / مریل لینچ، آمازون 44٪ از کل فروش آنلاین در کل کشور آمریکا را کنترل می کند. حتی اگر این یک دسته کم، یک مسئله حاشیه ای باشد، آمازون در وفادار نگه داشتن مصرف کنندگان به برند خود از طریق عضویت در Prime و سیستم لجستیکی بسیار موفق است.

مسترکارت: 11.1٪ CAGR

با توجه به این موضوع که شرکت های megacap نیز می توانند با سرعت بالایی رشد کنند، سرویس پرداخت (Mastercard (NYSE: MA به عنوان چهارمین سهام رشد سریع وارن بافت خود را به نمایش می گذارد. براساس پیش بینی وال استریت، Mastercard توانایی رشد درآمد به طور متوسط ​​11٪ در سال تا سال 2024 را دارد.

 

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x