پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:02
ریپل

سرمایه گذاران ریپل پس از اتهامات وارد شده،دادخواستی را تنظیم کردند

کمیسیون بورس و اوراق ایالات متحده آمریکا (SEC) به صورت رسمی از ارز دیجیتال ریپل شکایت کرده است و به دنبال آن دو نفر از مدیران این کریپتو کارنسی به دلیل فروش بیشتر از یک میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده متهم شده اند. در حال حاضر، سرمایه گذاران این کریپتو کارنسی از SEC شکایت کرده اند و به نظر می رسد که این سرمایه گذاران، اتهامات وارد شده از سوی این کمیسیون را قانونی نمی دانند. به همین دلیل نیز دولت این کشور تصمیم دارد که ارز دیجیتال ریپل را به دادگاه بکشاند.

ریپل

دادخواست سرمایه گذاران ریپل شامل چه مواردی می شود؟

افرادی که سرمایه گذاری در این بازار را انجام داده اند، در حال حاضر یک دادخواست ارائه کرده اند و طی آن اظهار می کنند که SEC را متهم به عدم حمایت از سرمایه گذاران آمریکایی می کند. این سرمایه گذاران با استدلال بر این موضوع که XRP در واقع به عنوان یک سرمایه امن نزد سرمایه گذاران بوده است، SEC بر خلاف مقررات با آن رفتار کرده است. در قسمت دوم دادخواست نیز بیان می شود که :

مدیران SEC به دنبال آن هستند که بیانیه سرمایه مردم آمریکا را از بین ببرند و از این روی می خواهند که مدیران این کمیسیون پاسخگوی نیازهای مردم سرمایه گذار باشد. همچنین آن ها بیان کرده اند که با این اقدامات انجام شده از سوی SEC خسارت چند میلیارد دلاری به سرمایه گذاران این کشور وارد شده است و در واقع افرادی که این ارز دیجیتال را خریده اند، به فروش رسانده اند و یا برای تبادلات مالی از آن استفاده کرده اند، دچار ضرر و زیان مالی شده اند و این کمیسیون باید جوابگوی این ضرر و زیان آن ها باشد. به بیان دیگر سرمایه گذاران به دنبال آن هستند که حق خود را دریافت کنند و جلوی از بین رفتن این توکن به صورت کامل را بگیرند.

در این دادخواست های ارائه شده، ادعا شده است که SEC با تاخیر هفت ساله نسبت به ابراز این بیانیه اقدام کرده است و سرمایه گذاران می گویند که در این هفت سال می توانستند جلوی گسترش ریپل را بگیرند. حالا با توجه به این که اتهام جدیدی از سوی دادگاه به ریپل وارد نشده است، می توان گفت که میلیاردها دلار ضرر غیر قابل جبران به این سرمایه گذاران وارد شده است که با توجه به این که این ضررها قابل پیش بینی بوده اند، این کمیسیون می توانسته جلوی آن را بگیرد.

ریپل

شکایات مطرح شده از سوی سرمایه گذاران ریپل در آمریکا

در ادامه دادخواست بیان می شود که جی کلینتون به عنوان رئیس SEC به گونه ای اقدام کرده است که توکن و سرمایه گذاران ریپل را دچار مشکلات بسیار زیادی کرده است و این اتهامات می توانسته است که به سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم نیز وارد شود. این مسئله در حالی بیان می شود که این دو ارز دیجیتال با اتهاماتی مانند فروش اوراق بهادار روبرو بوده اند. این درخواست دهندگان نیز در ادامه بیان درخواست های خود اعلام کرده اند که برخی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال نیز در این خصوص در حال فعالیت می باشند و درخواست جلوگیری از این مسئله می باشند.

ریپل چیست؟

ریپل را می توان یک رمز ارز با نشان XRP دانست. یک پلتفرم بلاکچین سازمانی که برای تسهیل در پرداخت ها و حواله ها طراحی شده است. این شبکه ادعا می کند که می تواند با هزینه ای کمتر سیستم انتقال سنتی پول را انجام دهد و معاملات بین المللی بر اساس این شبکه با کیفیت بسیار زیادی انجام می شود.

از این روی از زمانی که این ارز دیجیتال منتشر شده است، میزان سرمایه گذاری بسیار زیادی بر روی آن انجام شده و در واقع بسیاری از سرمایه گذاران این ارز دیجیتال را به عنوان جایگزینی برای بیت کوین می دانستند. همچنین بسیاری از تحلیل ها نشان دهنده رشد این ارز دیجیتال به صورت انفجاری بودند ولی در انتها، این مسئله روی نداد و با شکایت SEC از این ارز دیجیتال، شاهد بروز مشکلات بسیاری در این زمینه بودیم.

ریپل

ریپل تا همین اواخر نیز با بسیاری از بانک ها در حال همکاری بود و تا پیش از این که این ارز دیجیتال با اتهامات مطرح شده از سوی SEC مواجه شود، این ارز دیجیتال با رشد بسیار زیادی همراه بود.

صرافی های معتبر بین المللی که در زمینه کریپتو کارنسی با این ارز دیجیتال همکاری می کردند. تمامی این مسائل باعث شد تا این ارز دیجیتال بیشتر رشد کند و سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام شود. پس از این دوران و با وجود شکایت های انجام شده بسیاری از صرافی های بین المللی این ارز دیجیتال را از لیست خود حذف کردند و این مسئله باعث بروز سقوط قیمت و شکایات از سوی سرمایه گذاران آمریکایی شد. ریپل اکنون به صورت قانونی از صرافی هایی که در آمریکا فعالیت دارند حذف شده است و مبادله نمی شود؟

 

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x