پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 15:24
سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در کدام بازار بهتر است، بیت کوین یا مسکن؟

طی سال های اخیر بازار رمز ارزها و بازار مسکن بسیار سود‌‌ ده بودند و بسیاری از سرمایه داران در دو راهی برای سرمایه گذاری در این بازار ها گیر افتاده اند و نمیدانند که برای سود دهی بیشتر سرمایه گذاری در کدام بازار بهتر است.

سرمایه‌گذاری در بیت کوین یا مسکن؟

قبل از اینکه هر سرمایه داری علاقه به سرمایه گذاری در یک بازار پر رونق و پر طرفدار داشته باشد بهتر است ابتدا با مزیت های سرمایه گذاری در آن بازار آشنا شود. برای سرمایه گذاری شما باید دو فاکتور مهم که برای ورود به هر بازاری نیاز است یعنی مدت زمان سرمایه گذاری و سرمایه در نظر داشته باشید. برای سرمایه گذاری در بازار های مسکن و رمز ارز ها از جمله بیت کوین باید مزیت ها و معایب آنها را در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری بیت کوین یا مسکن

بیت کوین

اولین ارز دیجیتالی که توسط ساتوشی ناکاموتو به جهان معرفی شده و طی سال های اخیر با رشد قابل توجه خود باعث شده افراد زیادی را جذب کند و به دلیل جهانی بودن این بازار ریسک بیشتری را نسبت به بازار مسکن دارد.

مزایای سرمایه‌گذاری در بیت کوین

همانطور که گفته بودیم بهتر است قبل از ورود به هر بازاری به مزیت و معایب آن بازار و همچنین مدت زمان سرمایه گذاری و سرمایه ای که در دست دارید دقت کنید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. در ادامه ابتدا به مزیت ها و معایب بیت کوین میپردازیم.

با کمترین سرمایه بیت کوین بخریم!

شاید بزرگترین مزیت بیت کوین و سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها این نکته است که شما میتوانید با کمترین سرمایه بیت کوین خریداری کنید. شما میتوانید با داشتن کمی سرمایه و با مراجعه به صرافی های معتبر آنلاین مقدار کمی که حتی به 0.002 بیت کوین هم میرسد خریداری و در این بازار، سرمایه گذاری را شروع کنید.

همه چیز امن است

امنیت بیت کوین هر روز رو به افزایش است و احتمال اینکه دارایی شما به خطر بیوفتد بسیار پایین است و این ارزهای دیجیتال توانسته اند در زمینه امنیت و با استفاده از بلاک چین ها به بالاترین سطح برسند.

بیت کوین

از هزینه های اضافی خبری نیست

خرید و فروش بیت کوین هیچ گونه مالیاتی ندارد و به همین دلیل سرمایه گذاران میتوانند هرچقدر که میخواهند بیت کوین خود را در کیف پول های دیجیتال نگهداری کنند. در خرید و فروش بیت کوین فقط مبلغ ناچیزی برای کارمزد صرافی ها گرفته میشود. و به دلیل اینکه بیت کوین یک ارز غیر متمرکز است و مالیاتی ندارد بسیاری از دولت ها با این رمز ارز مخالفت دارند و این موضوع برای بعضی از کشور ها بسیار سود آور است و میتوانند سرمایه خود را در زمینه رمز ارز ها سرمایه گذاری کنند.

در روز ده ها درصد سود !

همانطور که گفته بودیم هیچ دولت و شخص خاصی در بیت کوین دخالت نمی کند و بیت کوین هیچ قیمت و محدوده قیمتی ثابتی ندارد. به همین دلیل به نهنگ ها این امکان را می دهد که در ساعاتی از روز قیمت بیت کوین را دستکاری کنند و این دستکاری ها غیر قابل پیش بینی است ولی میتوان سود خیلی خوبی به همراه داشته باشد.

در هر زمان خواستید بخرید و بفروشید

بیت کوین یک ارز دیجیتال است و بدون واسطه معاملات خود را انجام می دهد. این مزیت به شما این امکان را می دهد در 7 روز هفته و در 24 ساعت معاملات خود را انجام دهید و با فروش بیت کوین در همان لحظه پول خود را بدون نیاز مراجعه به مکانی خاص و یا واسطه ای دریافت کنید.

معایب سرمایه ‌گذاری در بیت کوین

سو دهی و ضرر دهی بی پایان. در کمی قبل تر مشاهده کردید که بیت کوین بدون داونه نوسانات و محدوده قیمتی میتواند تا ده ها درصد سود کند ولی این موضوع میتواند برعکس عمل کند و تا ده ها درصد ضرر را حاصل شوید. این عیب در سال های اخیر به همه ی افراد نشان داده که بازار بیت کوین بسیار ریسک بالایی دارد.

وابسته بودن

در هر بازاری نیاز به پلتفرم برنامه ریزی شده ای است که بتوان در آن معاملات را انجام دهید. بلاکچین، پلتفرم های انجام معاملات بیت کوین هستند که احتمال دارد با به وجود آمدن مشکلات در بلاکچین و از بین رفتن آن بیت کوین و تمام رمز ارزها از دسترس خارج شوند.

مزیت های سرمایه گذاری در مسکن

استفاده شخصی

شما میتوانید با خرید مسکن از آن به صورت شخصی استفاده کنید و در صورت نیاز نداشتن آن را اجاره دهید.

آسان ترین روش وام گرفتن

بسیاری از افراد که نیاز به سرمایه دارند با استفاده از مسکن خود اقدام به گرفتن وام میکنند و میتوانند برای تعمیرات خانه هم وام دریافت کنند و در طولانی مدت بازگردانند.

مزیت های سرمایه گذاری در مسکن

معایب سرمایه گذاری در املاک

از خرید با سرمایه کم خبری نیست! خرید مسکن به سرمایه زیادی نیاز دارد. البته این امکان وجود دارد که بتوانید یک مسکن را با شراکت یک فرد دیگری خریداری کنید ولی امکان خرید با مبلغی 2 میلیون تومان وجود ندارد و این در صورتی است که در بازار بیت کوین ممکن است.

امکان تخریب ساختمان

در هر لحظه ممکن است با وقوع خطر های طبیعی مانند زلزله و سیل مسکن شما تخریب شود و سرمایه شما به باد برود. با توجه به مزیت ها و معایبی که در این بازار ها مشاده میکنید بیت کوین مکان بهتری برای سرمایه گذاری کردن است ولی پیشنهاد میشود با دانستن نکته های طلایی انجام معاملات در بازار رمز ارزها وارد این حوزه شوید.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x