پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 16:29
بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو با چه قیمت بیت کوین، ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد؟

 اگر قیمت بیت کوین به 182000 دلار می رسید، احتمالاً ساتوشی ناکاموتو را به ثروتمندترین فرد روی کره زمین تبدیل می کرد. تخمین زده می شود اگر قیمت بیت کوین (BTC) تقریباً 182،000 دلار باشد Satoshi Nakamoto، خالق BTC، ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

از مارس 2021، بنیانگذار آمازون، جف بزوس، ثروتمندترین فرد روی زمین، با دارایی خالص 181.6 میلیارد دلار است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با داشتن 163.7 میلیارد دلار با بیش از داشتن 20٪ از سازندگان اتومبیل های الکتریکی، دومین نفر است.

Satoshi Nakamoto چقدر BTC دارد؟

Satoshi Nakamoto، خالق بیتکوین، وایت پیپر بیتکوین را در اکتبر 2008 با مجوز عمومی MIT منتشر کرد. در تاریخ 3 ژانویه 2009، اولین بیت کوین، معروف به “genesis block” ، استخراج شد. این نشان دهنده راه اندازی شبکه بیت کوین بود که شروع به حرکت ارز رمزپایه و بلاکچین کرد.

اگرچه ارقام دقیق همچنان نامشخص است، اما از ژانویه تا جولای 2009، تخمین زده می شود که Satoshi Nakamoto بیش از 1 میلیون BTC استخراج کرده است. این بدان معناست که با قیمت های فعلی بیت کوین تخمین زده می شود که ارزش Satoshi Nakamoto تقریبا 54 میلیارد دلار است.

به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین به 182000 دلار برسد، این ارزش خالص ناکاموتو را در حدود 182 میلیارد دلار قرار می دهد که بالاتر از ارزش خالص ثروت فعلی جف بزوس است.

بیت کوین

در سال 2010، Sergio Demian Lerner، محقق برجسته ارزهای رمزنگاری شده، مقاله تحقیقاتی منتشر کرد که دارایی های بیت کوین ساتوشی ناکاموتو را تخمین می زد. با تجزیه و تحلیل بلوک های اولیه ای که ساتوشی استخراج کرده است، لرنر، تخمین زده است که 1 میلیون BTC احتمالاً متعلق به ساتوشی است. او نوشت:

من از نظر تحقیقاتی برآورد می کنم که ثروت Satoshi حدود 1 میلیون بیتکوین یا 100 میلیون دلار با نرخ ارز فعلی است. من مطمئن هستم که افراد زیادی وجود دارند که مجموعه داده های منبع را با دقت تجزیه و تحلیل می کنند و رقم دقیق را ارائه می دهند، این رقم ها ب تحقیقات من در این خصوص بسیار نزدیک است، اما با این وجود منقدان دوباره بر من خرده خواهند گرفت.

آیا قیمت بیت کوین می تواند به 182000 دلار برسد؟

در حالی که مدل های قیمتی بسیاری وجود دارد که پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین به 200 تا 1 میلیون دلار برسد، اما مشهورترین مدل Stock-to-Flow (S2F) است. مدل S2F پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100000 دلار برسد، با استفاده از فرمولی مبتنی بر رابطه بین ارزش بیت کوین در مقابل عرضه موجود (سهام) و مقدار وارد شده BTC بازار (جریان) این رقم تخمین زده شده است. در نوامبر سال 2020، PlanB، خالق مدل S2F، گفت:

مردم می پرسند که آیا من هنوز به مدل خود اعتقاد دارم یا خیر. به صراحت می گویم: من هیچ شک ندارم که بیتکوین S2FX صحیح است و بیت کوین قبل از دسامبر 2021 روی 100 تا 288 هزار دلار ضربه خواهد زد.

اگر بیت کوین طبق مدل S2F تا 288000 هزاردلار افزایش یابد، ثروت ساتوشی ناکاموتو حدود 288 میلیارد دلار ارزش پیدا می‌کند، که خالق بیتکوین را در مقابل جف بزوس و ایلان ماسک قرار می دهد. در همین حال، برخی دیگر از پیش بینی های قیمت بیتکوین برای چرخه فعلی گاو نر حتی بیشتر بوده است. به عنوان مثال، بلومبرگ پیش بینی کرد اگر BTC به دارایی ذخیره ریسک پذیر تبدیل شود، می تواند به 400 هزار دلار نیز برسد.

با این حال، هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان به عنوان یک رمز و راز باقی مانده است و مشخص نیست که این فرد حتی امروز زنده است یا خیر. کارشناسان این حوزه افرادی مانند هال فینی، آدام بک و پل لو روکس را به عنوان کاندیداهای بالقوه خالق بیتکوین و همچنین سایر افراد با این فرض که کار گروهی از افراد بوده است، پیشنهاد داده اند.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x