پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 14:34
اتریوم

رکورد 1.2 هزار میلیارد دلاری بیت کوین توسط اتریوم شکسته شد

مقدار بیت کوین تبدیل شده به ERC-20 که یک کریپتو کارنسی مبتنی بر اتریوم به شمار می رود، به ازای داده های مورد استفاده به 1.2 میلیارد دلار رسیده است که به معنای این است که حدود 0.5 درصد از محدودیت کل بازار بلاک چین به اتریوم اختصاص داده می شود. همچنین 3 درصد به محبوبیت اتریوم در بازار افزوده می شود. این میزان انتقال بیشترین میزان تبدیل بیت کوین به اتریوم شناخته می شود، در چند هفته گذشته این رقم نصف آن چیزی بوده که امروز است و این بازار بیشتر از 500 میلیون دلار ارزش گذاری نشده است. بلاک چین مورد استفاده برای BTC با بلاک چین مورد استفاده برای ETH متفاوت می باشد و از این روی می توان گفت که پروتکل های خاصی درگیر تبدیل این دو رمز ارز به یکدیگر می باشند. همچنین نشانه ERC-20 به عنوان استاندارد تغییر رمز ارز بیت کوین به اتریوم شناخته می شود.

اتریوم

با نشانه های تغییر رمز ارز بیت کوین به اتریوم بیشتر آشنا شوید

زمانی که برای مثال شما حق استفاده از بیت کوین خود را به یک شرکت بدهید تا بتواند از آن استفاده داشته باشد، در ازای آن wBTC دریافت می کنید که نشانه ای از Wrapped Bitcoin است و زمانی که به صورت غیر مستقیم به بیت کوین دسترسی داشته باشید، در واقع از tBTC استفاده کرده اید. در واقع زمانیکه شما  بیت کوین ارائه کنید و در ازای آن اتریوم دریافت نمایید، از بازارهای مالی غیر متمرکز استفاده کرده اید. در صورتی که قصد دریافت وام و یا رمز پایه ها را داشته باشید و بیت کوین شما مورد استفاده نباشد، می توانید با تبدیل آن به اتریوم به سادگی از این روش استفاده کرده و در بازار از آن استفاده داشته باشید. بیت کوین و اتریوم به عنوان دو نمونه از قوی ترین رمز ارز ها شناخته می شوند.

بازار اتریوم

با بازار مالی غیر متمرکز DeFi بیشتر آشنا شوید

DeFi را می توان یکی از مهم ترین دستاورد های اتریوم دانست که در واقع همین دلیل، برای رشد صعودی نرخ بیت کوین حائز اهمیت بوده  و این بازار مالی غیر متمرکز را می توان یکی از مهم ترین پیشرفت های بیت کوین دانست. زمانی که می خواهیم قراردادهای هوشمند امضا کنیم، DeFi به کمک ما می آید و بر این اساس می توانیم عملکرد بسیار مثبتی را در این بازار داشته باشیم. همچنین استفاده از پروتکل ها و یا شبکه های مختلف با استفاده از این بازارهای مالی غیر متمرکز که به لطف اتریوم توسعه داده شده اند بسیار ساده می باشد. از این روش می توانیم برای به دست آوردن دستمزدهای ماینینگ استفاده داشته باشیم و همچنین یک مزرعه ماینینگ را با سادگی بیشتری مدیریت کرده و از بازار مالی غیر متمرکز به جای دریافت اتریوم، wBTC دریافت کنیم که به معنای بیت کوین های مصنوعی در ازای کار در شبکه های بلاک چین مربوط به اتریوم به شمار می رود و می تواند یک فرصت بسیار مناسب به شمار رود. همچنین باید گفت که wBTC به عنوان یکی از محبوب ترین شیوه های دریافت بیت کوین های مصنوعی در بازار اتریوم به شمار می رود.

کلام آخر

اتریوم به عنوان یکی از مهم ترین شیوه های سرمایه گذاری به شمار می رود و با پروتکل هایی متفاوت با شبکه بلاک چین، بیت کوین در حال فعالیت است ولی همانطور که گفته شد، می توانیم از پروتکل های واسط برای تبدیل بیت کوین به اتریوم استفاده داشته باشیم. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید بیشتر با اتریوم و بیت کوین آشنا شوید و یا می خواهید این دو رمز ارز را به یکدیگر تبدیل کنید می توانید از بازارهای غیر متمرکز مالی استفاده داشته باشید.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x