سه شنبه , 4 آبان 1400 - 20:26
بیت کوین

روند صعودی بیت کوین و رسیدن قیمت به بالای 11000 دلار

تنها در گذشت چند ساعت، قیمت بیت کوین با افزایش شدید از 10500 دلار که میانگین قیمت در اوایل ماه اکتبر به شمار می رفت، از 11000 دلار نیز فراتر رفت و تحلیلگران سه عامل مهم را در این تغییر روند ناگهانی قیمت به این ارز دیجیتال نسبت داده اند. به احتمال زیاد، تقاضای نهاد ها و نهنگ های صاحب بیت کوین و همچنین قدرت حمایت بالای این ارز دیجیتال، باعث شده است تا رشد شدید قیمت در این ارز دیجیتال رخ دهد.

نهنگ ها در حال خرید بیت کوین هستند یا از فروش خودداری می کنند

در اوایل این هفته، cointelegraph گزارش داده است که جمعی از دارندگان اصلی بیت کوین که به عنوان نهنگ ها شناخته می شوند، نسبت به خرید عمده این ارز دیجیتال اقدام کرده اند. به طور کلی سرمایه گذارانی که بیشترین میزان بیت کوین را در اختیار دارند.

داده هایی که از Whalemap ارائه می شود، نشان دهنده آن است که نهنگ ها احتمالا بعد از رسیدن قیمت بیت کوین به 10370 دلار نسبت به خرید این ارز دیجیتال اقدام کرده اند و همین امر باعث شده است تا این ارز دیجیتال در محدوده 10570 دلار حفظ شود. این در حالی است که خرید بیت کوین توسط نهنگ ها همچنین در محدوده 10407 دلار الی 10570 دلار نیز ادامه داشته است.

به این دلیل که نهنگ ها معمولا میزان عمده ای از تقاضای خرید و فروش بازار بیت کوین را تشکیل می دهند، می توانیم انتظار داشته باشیم که انباشت بیت کوین در حساب این افراد می تواند باعث شود تا قیمت نیز افزایش داشته باشد. در ادامه بیشتر در خصوص سایر دلایل افزایش قیمت بیت کوین با شما صحبت خواهیم کرد.

سرمایه گذاری های گسترده در بیت کوین رو به افزایش است

در دو ماه اخیر، شرکت و نهادهای مختلفی نسبت به خرید چند میلیارد دلاری BTC اقدام کرده اند. در ابتدا این MicroStrategy بود که فاش کرد در تاریخ 11 آگوست 2020 میزان 250 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. همچنین این شرکت در بیانیه ای دیگر اعلام کرد که به این میزان، حدود 175 میلیون دلار دیگر نیز اضافه کرده است.

در کنار شرکت MicroStrategy، شرکت Square نیز اعلام کرده است که این شرکت 81 میلیارد دلاری، نسبت به خرید 50 میلیون دلار BTC اقدام کرده است.

پیتر برانت به عنوان یک تحلیلگر با سابقه که در زمینه نمودارهای روزانه و هفتگی BTC صحبت می کند، می گوید که این نمودارها پس از سرمایه گذاری شرکت Square تاثیر را بازتاب داده اند همچنین برانت در این زمینه می گوید که این سرمایه گذاری های بزرگ در زمینه BTC می تواند به عنوان یک رویداد بسیار مهم شناخته شود. وی همچنین گفته است که : پیشرفت بزرگی برای یک شرکت جهانی به شمار می رود که بتواند از BTC در تراز نامه مالی خود استفاده کند. نمودارهای هفتگی و روزانه می توانند سیگنال های خرید بزرگ را نشان دهند.

در کنار تمامی این موارد باید بدانید که نمودار هفتگی بیت کوین و حجم روزانه مبادلات این رمز ارز نشان دهنده آن است که LMAX Digital از ماه اوت رو به افزایش بوده است و جمع شدن نهنگ ها، علاقمندی بنیادها به خرید کریپتو کارنسی بیت کوین و همچنین افزایش نرخ هش می تواند نشان دهنده اشتهای رشد سازمانی برای بیت کوین به شمار رود و  انرژی مضاعفی را برای شما به همراه خواهد داشت.

خرید رمز ارز بیت کوین

حمایت بیت کوین همچنان در نقطه 10500 دلار است

منطقه 10500 دلار را می توان در سه ماه گذشته، سطحی حیاتی برای BTC دانست. این مسئله از هر لحاظ دارای اهمیت بسیار زیادی است و به عنوان یک سطح محوری برای چرخه های کوتاه مدت قیمت گذاری روی این ارز دیجیتال به شمار می رود. در صورتی که بخواهیم از دید فنی نگاهی به این بخش داشته باشیم، نگه داشتن سطح حمایت بر روی 10500 دلار برای حفظ روند صعودی این رمز ارز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و نشان دهنده آن است که پس از ماه جولای 2019 بیت کوین برای بهبود قیمت خود از این سطح استفاده می کند.

کی یانگ جو به عنوان مدیر عامل شرکتی که در زمینه ارائه تحلیل های آماری کریپتو کارنسی در حال فعالیت است می گوید که جریان خالص بورس در یک سال گذشته به پایین ترین سطح خود رسیده است و از این روی فروشندگان برای فروش رمز ارز پایه BTC به صرافی ها می دهند. همچنین زمانی که ذخیره سازی بیت کوین در سیستم های مالی و تجاری کم باشد، فشار فروش پایین تر می رود.

وی در ادامه صحبت های خود گفت :

اخیرا استفاده از BTC در معاملات صرافی به کمترین میزان خود در سال رسیده است و این مسئله می تواند نشان دهنده شروع بازار افزایشی باشد. همچنین جریان خالص ارز در صورتی که منفی باشد، نشان دهنده آن است که بازار افزایشی از سال 2017 همچنان در حال ادامه دادن می باشد.

کاهش فشار فروش در کنار افزایش تقاضای نهادی باعث می شود تا قیمت بیت کوین به بالاتر از مقاومت خود برسد و  11000 دلار را نیز رد کند که در واقع برای بیت کوین می تواند بسیار جذاب باشد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x