شنبه , 13 آذر 1400 - 2:11
استخراج بیت کوین

راه های استخراج بیت کوین چیست؟

در بین تمامی ارزهای دیجیتال، بیت کوین از شهرت و همچنین محبوبیت بسیاری برخوردار است. اما آیا می دانید که چگونه می توانید این ارز دیجیتال را به دست آورید؟ شما در واقع باید با عمل استخراج یا ماینینگ آشنا باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید.

استخراج بیت کوین یعنی چه؟

کار با بیت کوین شاید برای عده بسیاری سخت باشد. به زبان ساده می توان گفت که ماینینگ ارز دیجیتال فعالیتی است که به صورت داوطلبانه انجام می شود. در این حال قدرت پردازش دستگاه های استخراج در اختیار یک شبکه قرار خواهند گرفت. هدف از این کار این است که امنیت شبکه این ارز دیجیتال برقرار شود و تراکنش هایی که در این بخش انجام می شوند بدون مشکل پرداخت شوند.

استخراج بیت کوین

البته آنچه که باید بدانید این است که ماینرها این کار را بدون دریافت پول انجام نمی دهند و در نهایت برای آن پاداش دریافت می کنند که این پاداش همین ارز دیجیتال است.

به عبارت دیگر می توان گفت که زمانی که شما برای دوست خود یک بیت کوین می فرستید، ماینرها در پشت این قضیه در تلاش هستند تا تراکنش شما انجام شود و به ازای انجام این تراکنش پاداشی را دریافت می کنند. این عمل استخراج یا ماینینگ نام دارد.

شاید اینطور تصور می کنید که اصطلاح استخراج این ارز دیجیتال بدین معنا است که بیت کوین ها مانند سکه هایی از معادن مختلف بیرون کشیده می شوند اما اینطور نیست و بیت کوین استخراج فیزیکی مانند طلا ندارد. استخراج این ارز دیجیتال از نظر فلسفی شباهت بسیار زیادی به طلا دارد و به همین دلیل است که نام این عمل را استخراج گذاشته اند. البته هنوز هم این کار قابل دسترسی سریع نیست.

استخراج بیت کوین به همراه پروتکل های دقیق!

می توان اینطور گفت که استخراج ارزهای دیجیتال در واقع دارای قاعده های بسیاری است. دقت داشته باشید که تنها 21 میلیون بیت کوین در سرتاسر جهان وجود دارد و همین هم باعث می شود که بیت کوین مانند طلا محدود و کمیاب است.

ماینینگ در واقع با اثبات کار انجام خواهد شد. ماینینگ این ارز دیجیتال از یک الگوریتم خاص در این زمینه پیروی می کند. نودها هم در این بخش از جمله نکات مهم هستند. یک نود در واقع گره ای است که در شبکه بیت کوین وجود دارد. شما می توانید توسط یک کامپیوتر این کار را انجام دهید البته دقت داشته باشید که این سیستم باید سخت افزارهای قدرتمندی داشته باشد.

هرکسی در این زمینه می تواند با دریافت رایگان نرم افزارهای بیت کوین و همچنین دانلود کل تاریخچه های بلاک چین آن ها را اجرا کنید. البته برخی از نودها هستند که شرایط ویژه ای دارند که به آن ها نود ماینینگ گفته می شود. در ابتدای کار همه نودها ماینر بوده اند. البته اینکه این نودها چگونه این کار را انجام می دهند نشان دهنده اضافه کردن بلاک ها به بلاک چین هاست. معادلات ریاضی پیچیده ای در این زمینه وجود دارد که فقط با حدس زدن می توانید آنها را انجام دهید.

استخراج بیت کویت

از ماینرها بیشتر بدانید

کامپیوترهای قدرتمندی که در این زمینه وجود دارند اعداد را یکی پس از دیگری امتحان خواهند کرد تا بتوانند جواب معادله هر بلاک را به دست بیاورند. راهکاری به نام تابع هش در این زمینه وجود دارد که روند شما را تضمین خواهند کرد.

ماینرها در واقع راهی جز امتحان کردن و حدس زدن ندارند تا سرانجام به یک نتیجه درست در این زمینه دست پیدا کنند. هرچقدر که یک ماینر در این زمینه قدرت پردازش بیشتری داشته باشد شانس پیدا کردن جواب معادلات افزایش پیدا خواهد کرد و شما از ماینرهای دیگر جلو خواهید بود.

در این بخش می توان گفت که به عنوان پاداش مقداری از بیت کوین ها که همچنین پروتکل های بیت کوین تعیین کرده است به ماینر برنده تعلق خواهد گرفت. ماینر همچنین تمام کارمزدهایی که تراکنش های یک بلاک را ایجاد کرده اند دریافت خواهد کرد. بیت کوین با توجه به شرایط کنونی یکی از بهترین ها در این زمینه شناخته شده است که می توانید کار سرمایه گذاری روی آن را به آسانی انجام دهید.

تخمین زده می شود که استخراج تمامی واحدهای بیت کوین تا سال 2140 انجام شود و دیگر بیت کوینی وجود نخواهد داشت. ماینرها فقط از کارمزدها سود خواهند کرد و در نهایت هم این سودها برای آن ها باقی خواهد ماند.

در واقع می توان گفت که در نهایت بیت کوین به جایی خواهد رسید که عده بسیاری از آن بهره مند می شوند و این در حالی است که عده ای دیگر نمی توانند از آن استفاده کنند. دقت داشته باشید که آنچه که به شما گفتیم این نکته بود که بیت کوین باید استخراج شود. در واقع شما اگر سیستم های قدرتمند در این زمینه داشته باشید می توانید این کار را به آسانی انجام دهید. باید از سخت افزارهایی استفاده کنید که بتوانند برای شما کارهای مفیدی انجام دهند و در نهایت به شما کمک کنند.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x