پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:25

راه اندازی بورس فارکس بهترین راه برای خروج از مشکل ارزی کشور است

کارشناسان اقتصادی ایران بر این باور هستند که راه اندازی یک بورس برای مبادلات ارزی (مانند بورس فارکس) می تواند باعث شود تا ریال ایران نسبت به دلار آمریکا رشد پیدا کند و به طور کلی یکی از بهترین شیوه های غلبه به بحران ارزی فعلی در ایران می باشد. امروز در ایران می توانیم چالش های زیادی را در زمینه ارز پیدا کنیم و طراحی یک بازار مانند فارکس می تواند راه حل مناسبی برای ایران باشد.

نرخ تورم بالا در ایران باعث شده است تا بسیاری از اقتصاد دانان ایرانی، دلیل این امر را افزایش قیمت دلار بدانند که یکی از دلایل آن خروج ارز و سرمایه گذاری در بازار های خارجی مانند بازار بورس فارکس است. باید توجه داشته باشید که افزایش نرخ دلار باعث شده است تا در بازار ایران، تورم بسیار زیادی احساس شود و از این روی می توان گفت که نوسانات نرخ ارز باعث می شود تا نرخ تورم رو به رشد باشد. یک کارشناس اقتصادی ایرانی گفته است که ورود به سیاست های پولی CBI می تواند به کنترل بازار کمک کند و بهتر است که یک بورس اوراق بهادار برای ارزهای خارجی ایجاد شود که مانند بورس فارکس کار می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم.

بازار فارکس

بازار بورس CBI چیست و چه شباهتی به بورس فارکس دارد؟

دلیل اصلی افزایش نرخ تورم را می توان نوسانات ارزی دانست. بر اساس فاکتورهای اقتصادی میزان ارز راکد و ذخیره شده در خانه ها و شرکت ها نیز می تواند باعث شود تا میزان تورم بیشتر شود و از این روی بازار بورس فارکس ایرانی یا همان CBI می تواند باعث تشویق ورود ارز به این بازار شود و نقدینگی زیاد ریال در مقابل دلار را کاهش می دهد و همچنین باعث ورود دلار به چرخه اقتصاد می شود. به نظر می رسد که هر چهار سال یک بار قیمت دلار با امواج نوسانی نرخ صعودی داشته است و می توان گفت که این نرخ با یک الگوی کاملا ثابت تکرار می شود. البته دولت در سال گذشته باعث شده است تا با ایجاد یک شبکه پولی به نام نیما نسبت به کنترل بازار ارز اقدام کند که تنها در کاهش ده درصدی نرخ ارز موفق بوده است.

همتی به عنوان رییس بانک مرکزی نیز اعلام کرده است که دولت در حال بازگرداندن میزان نرخ ارز به تعادل می باشد. وی همچنین گفته است که اقدامات جدی در این زمینه انجام خواهد داد و می توانیم روی این موضوع تمرکز داشته باشیم. عوامل اقتصادی ایجاد شده باعث شده است تا میزان نرخ ارز در سال های گذشته همواره نرخ صعودی داشته باشد و بسیاری در این زمینه روی به دلال بازی بیاورند که همین امر باعث شده است تا بروز تورم بیشتر در بازار شود. فارکس را می توان راه حل مناسبی برای خروج از این مشکل دانست.

بورس فارکس

فارکس، راه حل بازگشت به دلار 3300 تومانی است؟

خیر! نمی توان نرخ دلار را با کاهش شدید مواجه کرد چرا که به همان مقدار می تواند خطرناک باشد و دولت هیچ گاه ریسک افزایش ناگهانی نرخ ریال نسبت به دلار را نخواهد داشت. به نظر می رسد که با ورود به بازار مشابه به فارکس، نرخ ارز متعادل شود ولی هیچ نرخی نمی توان ارائه کرد. همچنین باید بدانید که تحلیل تکنیکال در این زمینه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و نباید از یاد برد که باید با دقت بسیار زیادی وارد بازار فارکس یا هر بازار دیگر اقتصادی و بورس ارز ها شد. شما نباید ثروت خود را به یک ارز دیگر تبدیل کنید و همچنین نباید به دنبال کسب ثروت از طریق یک ارز خارجی باشید ولی این کار با استفاده از فارکس می تواند بسیار منطقی تر به نظر برسد.

همه چیز درباره فارکس

کلام آخر

پنجمین شوک به بازار دلار در ایران در حال انجام است و ما پس از این شوک می توانیم انتظار ثبات در بازار ارز را داشته باشیم. ما در این مقاله نسبت به ارائه خبری اقدام کردیم که توسط اقتصاد دانان ارائه شده است و بر این اساس باید نسبت به ایجاد یک بازار فارکس داخلی برای تبادل ارز اقدام کنیم. در صورتی که قصد دارید در این زمینه وارد بازار شوید و یا می خواهید با بازار فارکس که می تواند به اقتصاد کشور کمک کند تا از بحران ارزی خارج شود، می توانید این مقاله را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید که در بازار فارکس توجه به تحلیل های فاندامنتال و همچنین تحلیل های تکنیکال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در بازار فارکس دلالی و سفته بازی وجود نخواهد داشت و بر این اساس می توانید نسبت به ورود به بازار اقدام کنید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x