پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 17:25
what is broker

راهنمای انتخاب بروکر (قسمت اول)

برای این که بتوانیم سرمایه گذاری سودآور داشته باشیم، باید از یک کارگزاری یا بروکر خوب استفاده کنیم که بتواند بر اساس اهداف سرمایه گذاری، نیازهای آموزشی و سبک یادگیری ما هم جهت باشد. این مسئله به خصوص برای کسانی که به تازگی می خواهند وارد دنیای سرمایه گذاری شوند دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های یک بروکر خوب را برای شما بیان کنیم.

قطعا نمی توان سرمایه گذاری در بازارهای آنلاین را شامل سود دهی عنوان کرد ولی می توانید روش هایی را انتخاب کنید که با انتخاب یک بروکر آنلاین متناسب با نیازهای خود، ریسک انجام سرمایه گذاری را کاهش داده و خودمان را برای موفقیت آماده کنیم. در این مقاله آموزشی شما می توانید تمامی مواردی که در هنگام انتخاب یک بروکر باید به آن توجه داشته باشید را مطالعه کنید که در نهایت می تواند منجر به انتخاب یک بروکر خوب برای شما شود.

بروکر چیست

نکات کلیدی که در انتخاب بروکر باید به آن دقت کنید

  • یک بروکر خوب باید بتواند دسترسی شما به بازارهای مالی را آسان کند و همچنین قیمت ارائه خدمات توسط این دسته از کارگزاری های آنلاین باید ارزان باشد.
  • بروکرهای اینترنتی بر اساس نوع مشتری در دسته بندی های مختلف قرار داده می شوند. از کارگزاران مناسب برای سرمایه گذاران تازه کار تا بروکرهایی که برای سرمایه گذاران بلند مدت و معامله گران پیچیده و حرفه ای می توانند خدمات ارائه دهند.
  • انتخاب یک بروکر صحیح نیاز به دقت بسیار بالایی دارد تا سرمایه گذار بتواند بیشترین میزان سود دهی را برای سرمایه خود به دست بیاورد. در انتخاب یک بروکر باید مراحل مربوطه را دنبال کنید تا در نهایت بتوانید یک کارگزار خوب انتخاب کنید.

قدم اول انتخاب بروکر : به چه امکاناتی نیاز دارید؟

پیش از هر چیز شما باید تعریف خود از یک بروکر خوب و امکاناتی که از یک کارگزار آنلاین می خواهید ارائه دهید. انتخاب یک کارگزار نیازمند این تعریف است و بر این اساس باید نسبت به انتخاب کارگزار اقدام کنید. در ابتدا باید بدانید که چه اهدافی را از سرمایه گذاری دنبال می کنید و در چه سطح سوادی در زمینه یادگیری سرمایه گذاری می باشید؟ با توجه به جوابی که برای این سوال می توانید بیان کنید، در ادامه می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

در صورتی که به عنوان یک تازه کار می خواهید کار خود را شروع کنید، بروکر شما باید ویژگی های مختلفی مانند امکان دسترسی شما به منابع آموزش مقدماتی سرمایه گذاری را برای شما در دسترس قرار دهد. همچنین واژه نامه های مربوط به بازارهای سرمایه و دسترسی آسان به پشتیبانی سایت بروکر از دیگر ویژگی هایی است که در انتخاب بروکر باید در نظر داشته باشید. همچنین شما باید پیش از این که با پول واقعی نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنید، نسبت به شبیه سازی سیاست های مالی خود در سرمایه گذاری اقدام کنید که این ویژگی توسط برخی از کارگزاران آنلاین به شما ارائه می شود.

انتخاب بروکر

در صورتی که قبلا نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای آنلاین اقدام کرده اید ولی اکنون می خواهید با جدیت بیشتری این کار را ادامه دهید، ممکن است که نیاز به آموزش های پیشرفته و سطح بالا داشته باشید و دسترسی شما به منابع ارائه شده توسط سرمایه گذاران حرفه ای برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. پس در این سطح باید یک بروکر با امکان دسترسی به این دسته از مقالات آموزشی را انتخاب کنید و نسبت به استفاده از خدمات مربوطه اقدام نمایید.

شاید شما به عنوان یک سرمایه گذار با تجربه می خواهید یک بروکر انتخاب کنید که در این زمینه باید لیست اهداف خود را مشخص کنید تا بتوانید بهترین کارگزاری آنلاین را انتخاب کنید. در صورتی که صد ها معامله انجام داده اید و الآن به دنبال یک بروکر جدید هستید باید یک کارگزار را انتخاب کنید که قابلیت ارائه نمودارهای پیشرفته و همچنین سفارش های مشروط را برای شما فراهم کند. همچنین صندوق های سرمایه گذاری مشترک و امکان دسترسی به بورس های بین المللی کالا و اوراق بهادار را برای شما ارائه دهد و همچنین اولویت بندی سهام را در دستور کار خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بروکر (قسمت دوم)

چطور بروکر انتخاب کنم؟

شما باید در مورد این که در چه سطحی از سواد سرمایه گذاری هستید، با خودتان صادق باشید. همچنین باید هدف خود را در این زمینه مشخص کنید و بدانید که کدام روش از سرمایه گذاری برای شما می تواند بیشترین سود دهی را داشته باشد. پرسیدن سوال هایی از خود درباره این که آیا باید هر روز سهام و ارزش آن ها را چک کنم یا خیر نیز می تواند از دیگر پارامترهایی باشد که در انتخاب یک بروکر به شما کمک می کند. در ادامه بیشتر در زمینه انتخاب یک بروکر خوب با شما صحبت خواهیم کرد.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x