پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:26
انتخاب بروکر

راهنمای کامل انتخاب بروکر (قسمت دوم)

چه سوالاتی را در زمینه انتخاب یک بروکر باید از خودمان بپرسیم؟ این سوالی است که در ادامه بیشتر در این زمینه با شما در میان خواهیم گذاشت :

سوال یک : من یک سرمایه گذار فعال هستیم یا منفعل؟

در صورتی که می خواهید به صورت عملی در بازار سرمایه فعالیت داشته باشید، باید از خودتان بپرسید که تا چه حدی می خواهید حرفه ای عمل کنید؟ باید بدانید که اگر سرمایه گذاری را بین ساعت 9 الی 17 هر روز انجام دهید، شما به یک سرمایه گذار تمام وقت تبدیل شده اید و یا در غیر این صورت باید بدانید که شما در طول روز و برای این که بتوانید هزینه های خود را تامین کنید و تعامل با بازار سرمایه گذاری وارد این بازار شوید، باید بروکر دیگری را انتخاب کنید.

انتخاب بروکر

سوال دو : چه اطلاعاتی را در این زمینه دارید؟ چه نوع معامله ای می خواهید انجام دهید؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که باید از خودتان در زمینه انتخاب بروکر بپرسید، نوع معاملاتی است که در بازار سرمایه گذاری می خواهید انجام دهید. شما باید یک بروکر را انتخاب کنید که طیف گسترده ای از نیازهای شما در یک بازار سرمایه را پوشش دهد. همچنین باید توجه داشته باشید که شما روی چه نوع از بازار سرمایه گذاری تمرکز دارید؟ آیا می خواهید سرمایه گذاری مشترک انجام دهید؟ در صورتی که در زمینه سرمایه گذاری پیشرفته شده اید می توانید از بروکر هایی استفاده کنید که در این زمینه اطلاعات بیشتری دارند، همچنین شما باید در صورتی که به عنوان یک معامله گر حرفه ای می خواهید وارد بازار سرمایه شوید، حتما از بروکر هایی استفاده کنید که معاملات را به صورت حاشیه ای انجام می دهند و همچنین سفارشات مشروط را می توانید در این بروکر ها داشته باشید.

چطور بروکر انتخاب کنیم؟

سوال سه : به کمک نیاز دارید؟ چه نوع کمکی؟

در صورتی که برای مسیر سرمایه گذاری خود نیاز به کمک دارید و می خواهید یاد بگیرید که چگونه از نمودارها و داده های مالی برای انجام معاملات شخصی استفاده کنید، باید یک بروکر با وجود مفسر استفاده داشته باشید. در صورتی که می خواهید یادگیری را به صورت حرفه ای اقدام کنید، به دسترسی های مختلفی دسترسی داشته باشید و در واقع بروکر انتخابی شما باید به گونه ای باشد که بتوانید با استفاده از آن بتوانید معاملات خود را به صورت یاد گرفته انجام دهید. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید می توانید با بروکر خود در تماس باشید و در کل باید یک کارگزار را به صورتی انتخاب کنید که امکان دسترسی به منابع آموزشی را برای شما فراهم سازد.

سوال چهار : چه اهدافی دارید؟ به چه دلیلی سرمایه گذاری می کنید؟

از مهم ترین سوالاتی که باید از خودتان بپرسید این است که به چه دلیل سرمایه گذاری انجام می دهید؟ آیا می خواهید درآمدی به صورت منظم داشته باشید و همچنین سطح زندگی خود را بالاتر ببرید؟ آیا می خواهید برای یک مسئله خاص پول و سرمایه زیادی داشته باشید؟ آیا قصد دارید تامین منابع مالی در زندگی شما به صورت سرمایه گذاری و سود ماحصل از آن باشد؟ آیا می خواهید پس از بازنشستگی درآمد قابل توجهی داشته باشید و در صورتی که چنین کارهایی را می خواهید انجام دهید، باید یک بروکر مناسب را انتخاب کنید. به طور کلی هر بروکر اطلاعات مورد نظر خود را ارائه می دهد.

پاسخ دهی به این سوالات باید به صورت دقیق و با صداقت انجام داده شود تا بتوانید بهترین بازده را داشته باشید. پس باید سنجشی کلی از خود، دانش خود و همچنین انرژی و میزان تلاشی که می خواهید در این زمینه داشته باشید، انجام دهید و همچنین باید سعی کنید که نیازها و اهداف خود را برای انتخاب یک بروکر به صورت برنامه ریزی شده و نسبت به هدف انجام ندهید! در واقع شما باید جایگاه اصلی الآن خود را بدانید و بر این اساس بتوانید بروکر مناسب خود را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب بروکر

قدم دوم : انتخاب های خود را محدود تر کنید

در صورتی که ایده های مشخصی از اهداف سرمایه گذاری خود دارید و همچنین به دنبال بروکر ایده آل خود هستید، باید گزینه های خود را محدود تر کنید تا در نهایت بتوانید به بهترین نتیجه دسترسی پیدا کنید. باید در نظر داشته باشید که چند کارگزاری معتبر آنلاین داشته باشید و همچنین طیف گسترده ای از داده های خود را بررسی کرده و بر این اساس نسبت به انتخاب بروکر اقدام کنید. بررسی های شما با توجه به سوالاتی که گفته شد می تواند باعث شود تا تعداد محدودی از انتخاب ها را داشته باشید، در صورتی که سوال بیشتری در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان مربوط به سرمایه گذاری و کسانی که در این زمینه تجربه دارند در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. همچنین در ادامه این مقاله با شما در این خصوص اطلاعات بیشتری را در میان خواهیم گذاشت.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x